• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • ЗВІТ КЕРІВНИКА ЗАКЛАДУ ПЕРЕД ГРОМАДСЬКІСТЮ

/Files/images/8pxvead.jpg

Звіт директора Маслівської гімназії Миронівської міської ради Київської області Івана Теслюка про діяльність закладу освіти в 2022-2023 р.

Закінчився навчальний рік і тому ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу закладу, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2022/2023 навчального року.

На цих загальних зборах ми керуємося Положенням про порядок звітування директора перед трудовим колективом, представниками громадського самоврядування закладу щодо своєї діяльності на посаді протягом навчального року, яке було затверджено наказом №178 від 23.03.2005 року Міністерством освіти і науки України.

Як директор закладу у своїй діяльності протягом звітного періоду я керувалася Конституцією України, законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», іншими законодавчими актами Верховної Ради України, указами Президента України, постановами Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства освіти і науки України, інших органів центральної виконавчої влади, рішеннями місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування, Статутом, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов'язками директора, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника закладу загальної середньої освіти.

Засновником закладу є гуманітарний відділ Миронівської міської ради.

Головною метою Гімназії є забезпечення реалізації прав громадян на здобуття початкової та базової освіти.

Робота педагогічного колективу в 2022-2023 н.р. була спрямована на реалізацію Стратегії діяльності закладу.

Основними стратегічними напрямками роботи Гімназії є:

1.Освітнє середовище. Система збереження та зміцнення здоров’я учня та вчителя. Якість організації освітнього процесу, вдосконалення інформаційного простору. Безпечна школа. Попередження булінгу.

2. Система оцінювання здобувачів освіти. Забезпечення виконання Державних стандартів – якість освіти. Задоволення освітніх потреб.

3. Педагогічна діяльність. Методичне і кадрове забезпечення. Реалізація Концепції НУШ.

4. Управлінські процеси. Партнерство в освіті. Формування іміджу закладу освіти. Розбудова громадсько-активної школи. Матеріально-технічне забезпечення.

Кількісний склад працівників закладу освіти:

Педагогічних працівників –17

Працівники закладу – 7

У Гімназії навчається 140 учнів.

Кількість класів: -9. Середняна повнюваність класів становить 16 учнів.

Працює 17 учителів, із них:

8- мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»;

3– «спеціаліст першої категорії»;

1– «спеціаліст другої категорії»;

5 – «спеціаліст»;

Має педагогічне звання «Старший учитель» - 1 учитель.

У закладі працює медична сестра, бібліотекар.

Проєктна потужність закладу – 450 учнів.

Гімназія має підвезення учнів шкільним автобусом

У закладі обладнано спортивну зали, діє бібліотека, 1 комп’ютерний клас, майстерня, їдальня, медичний кабінет, спортивний майданчик. В закладі діє 1 музейна кімната та світлиця.

Кабінети інформатики, бібліотеки, адміністративні кабінети забезпечені комп’ютерами. Наявна локальна мережа Internet. Класні кімнати для 1-4 класів Нової української школи, забезпечено комп’ютерами для вчителя, кольоровими принтерами, та необхідним навчальним обладнанням, забезпечені ламінатором. Усі наявні у закладі комп’ютери підключені до мережі, наявна мережа Wi-Fi у комп’ютерному класі по школі з доступом через роутер.

У Гімназії функціонує їдальня на 100 посадкових місць.

Вартість харчування обіди 51 грн., учні 1-4 класів та учні пільгових категорій харчуються – безкоштовно.

В 2022-2023 н.р. перед закладом поставлений новий виклик - організація освітнього процесу в умовах правового режиму під час воєнного стану. В таких умовах освітній процес був адаптовано до найбільш безпечної форми навчання - дистанційної. В 2022-2023 навчальному році заклад перейшов на змішану форму навчання.

1.Освітнє середовище. Якість організації освітнього процесу, вдосконалення інформаційного простору.

Освітнє середовище вдосконалювалось відповідно Концепції НУШ.

Протягом навчального року виконувались основні завдання Стратегії щодо вдосконалення освітнього середовища:

  • забезпечувалась відповідність освітнього середовища вимогам Кодексу безпечної і дружньої для дитини школи;
  • забезпечувалась відповідність освітнього середовища (внутрішніх туалетів, вентиляційного, питного режимів, режиму освітлення) Санітарному регламенту;
  • здійснено оптимізацію зелених насаджень;
  • облаштовано медичний кабінет та забезпечено необхідний перелік медичних засобів;
  • посилено роль шкільної бібліотеки як інформаційно-ресурсного центру;
  • максимально використовується наявна спортивна база гімназії;
  • введено у 2022-2023 року в організацію харчування істотні зміни – оновлено меню за вимогами здорового харчування;

В закладі створюється мотивуючий до навчання простір. Облаштовуються ігрові куточки в класних кімнатах початкової школи. Виготовлено нові таблички на всі приміщення закладу, вказівники руху під час евакуації з приміщення та руху до укриття.

З метою забезпечення відповідності безпечного середовища вимогам Безпечної і дружньої для дитини школи:

  • Заклад забезпечено миючими, дезінфікуючими засобами, безконтактним термометром. Частково замінено люмінесцентні лампи на енергозберігаючі.
  • Медична сестра здійснює медичне обслуговування учнів та вихованців, медико-педагогічний контроль за уроками фізкультури.
  • Забезпечено систематичне проведення санітарно-освітньої роботи серед учнів та батьків на класних годинах, зборах, співбесідах, які передбачені в планах виховної роботи, а саме:
  • гігієна та режим для школяра;
  • профілактика грипу та гострих респіраторних захворювань;
  • профілактика СНІДу та венеричних захворювань.
  • Заклад забезпечено інформаційними матеріалами щодо правил поводження під час адаптивного карантину, під час надзвичайної ситуації воєнного характеру: Дії під час обстрілів, дії під час вибухів, Інструкція щодо дій у разі сигналу «Повітряна тривога».
  • Забезпечено обізнаність учнів з правилами поведінки в надзвичайних ситуаціях.
  • Перед кожними канікулами, перед початком освітнього процесу організовується проведення інструктажів з безпеки життєдіяльності.
  • 2 рази на рік здійснюється огляд спортивних споруд, приміщень закладу освіти щодо виявлення небезпечних факторів, розробляються заходи для усунення порушень.

Меню в їдальні затверджується директором гімназії. Проводиться регулярний моніторинг асортименту шкільного меню. Проводиться інформаційна кампанія щодо небезпек в інтернеті, День безпечного інтернету.

Заходи, спрямовані на збереження і зміцнення здоров’я дітей передбачають впровадження системи НАССР, здорового харчування, формування компетентностей з надання домедичної допомоги, дій у надзвичайних ситуаціях, попередження інфекційних хвороб, навичок життя в умовах пандемії.

Безпечна школа. Попередження булінгу.

Безпечне освітнє середовище забезпечує: наявність безпечних умов навчання та праці, комфортну міжособистісну взаємодію, сприяючи емоційному благополуччю учнів, педагогів та батьків відсутність будь-яких проявів насильства та наявність достатніх ресурсів для їх запобігання дотримання прав і норм фізичної, психологічної, інформаційної та соціальної безпеки кожного учасника освітнього процесу. Розбудова безпечної, дружньої до дитини школи відбувається відповідно Кодексу безпечного освітнього середовища Гімназії. В закладі не зафіксовано випадків булінгу. На сайті школи розміщені інформаційні матеріали щодо виявлення випадків булінгу.

В 2022-2023 н.р.

  • Учні гімназії взяли участь у проведенні акції «16 днів проти насильства», долучилися до інтерактивних заходів: «Профілактика насильства серед учнівського середовища»; «Профілактика домашнього насильства», «Профілактика булінгу серед учнів»;
  • Розповсюдження серед учасників навчально-виховного процесу 1-9 класів «Як не стати жертвою булінгу»;
  • Розміщення на інформаційному стенді інформації про телефони гарячої лінії – профілактика булінгу, насилля;
  • Проведення в закладі освіти тижнів протидії булінгу серед учасників освітнього процесу;
  • Забезпечено спостереження чергових вчителів, чергових учнів, обслуговуючого персоналу за місцями загального користування - їдальні, коридори, роздягальні, ігрові майданчики, шкільне подвір'я;
  • Онлайн курс для вчителів «Групова психологічна підтримка педагогічних працівників в умовах війни».

2. Система оцінювання:

Стратегічна ціль: СПРАВЕДЛИВЕ І ОБ’ЄКТИВНЕ ОЦІНЮВАННЯ.

Прагнемо, щоб здобувачі освіти та їхні батьки вважали, що оцінювання результатів навчання учнів у закладі освіти є справедливим і об’єктивним.

Педагогічні працівники в усній формі, на інформаційних стендах у навчальних кабінетах та інших приміщеннях закладу знайомили учасників освітнього процесу з критеріями оцінювання. Система оцінювання в закладі освіти ґрунтується на компетентнісному підході. Учителі намагаються розробляють компетентнісні завдання для проведення оцінювання, застосовують формувальне оцінювання, що передбачає відстеження індивідуального поступу учня, практикують само та взаємооцінювання. Педагоги застосовують формувальне оцінювання: систематично відстежують та відображають розвиток, процеси навчання і результати навчання кожного учня, регулярно надають учням ефективний зворотний зв’язок щодо їхньої роботи.

Навчальні досягнення здобувачів у 1-4 класах підлягають вербальному, формувальному оцінюванню, та рівневому оцінюванню.

Основними видами оцінювання здобувачів освіти є вхідний контроль, поточне та підсумкове (тематичне, семестрове, річне). В цьому навчальному році в зв’язку з воєнним часом всі здобувачі освіти були звільнені від ДПА.

У закладі використовується поточний контроль шляхом виконання різних видів завдань, передбачених навчальною програмою, у тому числі для самостійної та індивідуальної роботи здобувачів освіти протягом семестру.

Поточний контроль здійснюється під час проведення практичних та лабораторних занять, а також за результатами перевірки контрольних, самостійних робіт, індивідуальних завдань тощо.

Стратегічна ціль: ЕФЕКТИВНИЙ ВНУТРІШНІЙ МОНІТОРИНГ.

Здійснення внутрішнього моніторингу для дослідження стану і результатів навчання здобувачів освіти здійснюється відповідно розробленого Положення про внутрішній моніторинг. Ефективність застосованих заходів регулярно оцінюється на всіх рівнях управління освітніми процесами.

Критеріії оцінювання, система оцінювання навчальних досягнень вдосконалюються, впроваджується формувальне оцінювання в 5-9 класах, враховується індивідуальний доступ учня, здобувачі знань залучаються до розроблення критеріїв, самооцінювання та взаємооцінювання.

Після закінчення І і ІІ семестру корегування семестрових балів не було, оскільки жодної заяви від учнів та їх батьків не було подано.

Стратегічна ціль: ВІДПОВІДАЛЬНЕ СТАВЛЕННЯ ДО НАВЧАННЯ.

Заклад освіти сприяє формуванню у здобувачів освіти відповідального ставлення до навчання, діє учнівське самоврядування. Учителі дають учням доручення, іноді делегують повноваження. Значна увага приділена профорієнтаційній роботі – головному мотиватору навчальної діяльності. Вчителі проводять інформаційно-просвітницьку роботу серед здобувачів знань, яка направлена на

· формування у людини установки на власну активність та самопізнання як основу професійного самовизначення та самоствердження (теми уроків «Основи здоров’я»);

· формування умінь аналізу різних видів професійної діяльності;

Основними напрямами профорієнтаційної роботи з учнями в гімназії є:

· професійна просвіта,

· професійне виховання,

· професійна діагностика

· професійна консультація учнів.

Провідна роль у цій роботі належить класним керівникам. Вони протягом тривалого часу спостерігають за учнями свого класу, вивчають їх індивідуальні особливості, інтереси, здібності й нахили, контактують з батьками, знають виховний потенціал кожної сім'ї. Це дає їм змогу організувати профорієнтаційну роботу на належному рівні. Серед форм такої роботи найефективнішими, що виконують класні керівники є:

· екскурсії, зустрічі з фахівцями, колишніми випускниками, вечори, диспути, конференції, класні години, заняття в гуртках, факультативи, що дає їм змогу спостерігати за розвитком у школярів професійних інтересів.

Педагогічний колектив забезпечив виконання таких заходів:

  • Організувано та проведено зустрічі учнів 9 -го класу із представниками вищих навчальних закладів .
  • Проведено анкетування щодо професійного визначення здобувачів освіти.

Застосовується дистанційна та змішана форми навчання. Значної уваги було приділено вихованню відповідальності за результати навчальної діяльності учнів.

Стратегічна ціль. НАВЧАННЯ ВПРОДОВЖ ЖИТТЯ.

АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ.

Здобувачі знань та педагогічні працівники діють на засадах академічної доброчесності. Члени педагогічного колективу інформували учнів про необхідність дотримання норм академічної доброчесності під час проведення занять, у позаурочних заходах, за допомогою наочної інформації. На нараді при директору розглядалось питання: «Про стан використання дозволених навчальних програм, підручників в ході викладання навчальних дисциплін»

Здобувачі освіти залучались до заходів:

· Виховні години, інтерактивні заняття: «Академічна доброчесність»,

«Толерантність – запорука академічної доброчесності".

3. ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Стратегічна ціль: ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИКОНАННЯ ДЕРЖАВНИХ СТАНДАРТІВ – ЯКІСТЬ ОСВІТИ. ЗАДОВОЛЕННЯ ОСВІТНІХ ПОТРЕБ.

Головне завдання вчителя – забезпечити рівень навчальних досягнень і розвитку компетентностей на рівні Державних стандартів, безумовне виконання навчальних програм та планів. Основними умовами успішного досягнення базової компетентності учнями школи ми вважаємо:

Підвищення ефективності уроку як основної можливості діалогу учня та вчителя; розвиток системи позаурочних форм освітньої діяльності, зорієнтованих на пошуковий, дослідницький, проблемний характер засвоєння змісту освіти.

Ріст професійної майстерності педагогічних кадрів; орієнтацію педагогів на особисті досягнення учнів в освітній взаємодії.

Забезпечення принципів відкритості й комфортності освіти в усіх її аспектах; комплексний супровід педагогами освітнього та професійного вибору школярів.

Стратегічна ціль: РЕАЛІЗАЦІЯ КОНЦЕПЦІЇ НУШ.

Робота педагогічного колективу була спрямована на забезпечення виконання навчальних програм і вимог Державних стандартів освіти. Заклад на якісному рівні задовольняє запити учасників освітнього процесу.

Педагогічний колектив втілює Концепцію нової української школи. Створено відповідне освітнє середовище в 1-4 класах НУШ. Вчителі, які працюють в 1-4 класах, та адміністрація закладу пройшли відповідну професійну підготовку. Питання щодо результатів роботи початкової школи за новими освітніми стандартами розглядалося на нарадах при директору, засіданнях педагогічної ради. Впроваджується формувальне оцінювання навчальних досягнень здобувачів знань.

В умовах правового режиму воєнного стану здійснювалось впровадження Державного стандарту базової середньої освіти в 5 класі.

З метою якісного впровадження Державного стандарту базової середньої освіти проведено підготовку вчителів до роботи в 5 класі.

Новий Державний стандарт базової середньої освіти – матриця академічної свободи. Вчителі, які працюють з 5 класом обирали модельні програми, підручники. Але в умовах військового стану надрукованих підручників на початок року не було тільки в електронному вигляді, у березні було отримано підручник з математики. Забезпечено інформування педагогів про нові нормативні, інструктивно-методичні документи щодо впровадження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти. Всі вчителі, які викладають у 5 класі, мають відповідні сертифікати. Організовано обговорення на педагогічній раді питання готовності закладу щодо впровадження Державного стандарту базової і середньої освіти з 1 вересня 2023 р в 6 класі НУШ.

Вчителі-предметники 5 класу перед початком навчального року на основі обраних модельних програм розробили навчальні програми, які:

– ґрунтуються на визначених стандартом ціннісних орієнтирах;

– охоплюють формування наскрізних в усіх ключових компетентностях умінь

– передбачають реалізацію вимог до обов’язкових результатів навчання у відповідній (відповідних) освітній (освітніх) галузі (галузях);

– ураховують наступність між циклами навчання на рівнях початкової та базової середньої освіти;

– орієнтуються на компетентнісний потенціал відповідної галузі/галузей, що визначає здатність кожної освітньої галузі формувати всі ключові компетентності через розвиток умінь і ставлень та базові знання.

Вчителі-предметники 5 класу забезпечують успішний адаптаційний період:

– у перші місяці навчання зважали на вже сформовані у початковій школі наскрізні вміння і навички учнів;

– уникають авторитарного впливу на особистість дитини, встановлюють й підтримують доброзичливі стосунки, довіру в спільній навчальній діяльності; – ураховують вікові та індивідуальні особливості розвитку й потреби кожного учня, особливості темпераменту та стиль сприйняття інформації,

– у перший місяць навчання учнів у 5-му класі більшість матеріалу на уроці орієнтувалася на повторення, дозування навчального навантаження та обсяг домашнього завдання, а також знижували його до мінімуму на вихідні дні;

– використовують додаткові сигнали, умовні позначення, сигнальні картки для привернення уваги та максимальної взаємодії учнів з учителем;

– налагодження емоційного контакту з усіма учасниками освітнього процесу, систематично взаємодіють з батьками учнів.

Вчителі-предетники 5 класу забезпечують діяльнісний підхід у викладанні предметів:

– забезпечують розвиток учнями здатності самостійно отримувати та обробляти інформацію з навчальних питань;

– індивідуальний підхід до учнів;

– розвиток комунікативних навичок учнів;

– застосування творчого підходу у процесі здійснення педагогічної діяльності;

– самостійне здійснення алгоритму дій, спрямованих на отримання знань та вирішення поставлених перед ними навчальних завдань.

Стратегічна ціль: КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ.

Забезпечено виконання перспективного плану атестації педагогічних працівників.

Відповідно перспективного плану атестації педагогічних працівників в 2022-2023 н.р. атестувались 3 педагогічних працівників:

За наслідками атестації:

Підтверджено -2

Встановлено-1

В ході проведення атестації педагогічних працівників організовано вивчення системи роботи вчителів, які атестуються. Під час вивчення системи роботи вчителів проаналізовано такі напрями роботи:

1.Виконання вчителем статуту школи та правил внутрішнього трудового розпорядку

2.Стан календарного планування:

  • відповідність планування вимогам навчальних програм;
  • доцільність розподілу тем за тематичними оцінюваннями;
  • передбачення форм проведення тематичних оцінювань;
  • наявність у плануванні власного елемента новизни;
  • стан поурочного планування, його якість і систематичність;
  • планування позакласної роботи з предмета;
  • якість планування виховної роботи.

3.Виконання вчителем навчальних програм:

  • зіставлення календарних планів із записами у класних журналах, зошитах, щоденниках учнів і календарним плануванням; стан виконання графічних, контрольних, практичних, лабораторних робіт, робіт з розвитку зв’язного мовлення, творчих робіт тощо

4.Стан ведення учнівських зошитів:

  • періодичність і якість перевірки зошитів, організація роботи над помилками;
  • система письмових робіт, питома вага самостійних і творчих робіт;
  • співвідношення об’єму виконаних робіт у класі та вдома;
  • відзначення кращих учнівських зошитів;

5.Ведення класних журналів, журналів гурткової роботи, журналів індивідуальних занять учнями.

Стратегічна ціль:ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ.

Педагогічні працівники постійно підвищують свій професійний рівень, використовуючи різноманітні форми підвищення кваліфікації, передачі педагогічного досвіду, а також самоосвіту. Педагогічні працівники впроваджують нові форми і методи роботи в педагогічній діяльності, залучаються до експертної освітньої роботи.

· Здобуття мережевої освіти;

· Підвищення кваліфікації у онлайн режимі;

· Використання під час уроків електронних засобів навчання;

· Створення тестів, дидактичних матеріалів для уроку.

Педагогічні працівники розробляють календарно-тематичне планування на засадах компетентнісного підходу, розробляють завдання на виявлення компетенцій, оцінюють набуті компетенції.

Педагогічні працівники здійснюють особисто-орієнтований підхід в навчальній діяльності, що ґрунтується на партнерських відносинах учасників освітнього процесу.

Одним з пріоритетів методичної роботи є якісне підвищення фахової майстерності педагогічних працівників, їх безперервне самовдосконалення, розвиток професійної компетентності та педагогічної культури, відповідно до сучасних вимог, реалізація Річного плану підвищення кваліфікації вчителів на 2022 р. Річний план підвищення кваліфікації, педагогічна рада визнала результати підвищення кваліфікації, яке вчителі проходили на он-лайн заходах відповідно поданих клопотань та на підставі звітів про проходження кваліфікації та документів, що засвідчують проходження підвищення кваліфікації.

4. УПРАВЛІНСЬКІ ПРОЦЕСИ

Стратегічна ціль: ДОВІРА ДО ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

Керівництво закладу планує та здійснює заходи щодо утримання у належному стані будівель, приміщень, обладнання у співпраці з засновником.

Управлінська діяльність забезпечує реалізацію політики академічної доброчесності.

В 2022-2023 н.р. виховна робота в школі здійснювалась відповідно листа МОН України від від 10 серпня 2022 р., №1/9105-22 «Щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2022-2023 н.р.». Відповідно Концепції нової української школи виховання є невід’ємною складовою освітнього процесу, є наскрізним процесом, охоплює усі сфери шкільного життя і має ґрунтуватися на цінностях. Особлива роль в організації виховної діяльності в закладі освіти належить заступнику з навчально-виховної роботи, педагогу-організатору та класним керівникам.

Виховна діяльність школи була спрямована за напрямками:

- Превентивне виховання

- Морально-етичне виховання

- Громадсько-патріотичне виховання

- Художньо-естетичне виховання

- Трудове виховання

- Фізичне виховання і пропаганда здорового способу життя

- Екологічне виховання

Основними напрямками виховної роботи в умовах правового режиму воєнного стану були:

  • права дитини;
  • національно-патріотичне виховання;
  • протидія булінгу;
  • запобігання домашньому насильству;
  • запобігання та протидія торгівлі людьми;
  • профілактика шкідливих звичок та девіантної поведінки;
  • сприяння розвитку учнівського самоврядування;
  • психологічна підтримка учасників освітнього процесу під час війни;
  • безпека життя.

Незважаючи на воєнні загрози, карантинні обмеження, педагогічний колектив використовує змішані форми виховної роботи з дітьми.

Активно працює у школі методоб'єднання класних керівників. Протягом року всі класні керівники брали активну участь у роботі ШМО: засідання МО, проводили відкриті виховні заходи, розглядали актуальні проблеми виховання здобувачів освіти.

Правове виховання. Відповідно до Закону України «Про освіту» в Україні створюються рівні умови доступу до освіти, до всіх форм здобуття освіти. Це особливо актуально в умовах режиму воєнного стану. В закладі освіти навчаються учні статусу ВПО. Вони забезпечені підручниками, безкоштовним харчуванням, підвозом до школи. Дітям надається психологічна підтримка, консультації з питань правової допомоги.

Упродовж 2022-2023 навчального року адміністрацією здійснювались організаційні заходи щодо профілактики правопорушень, організації правовиховної роботи.

У закладі освіти здійснювались організаційні заходи з профілактики злочинності, правопорушень та запобігання бездоглядності серед неповнолітніх.

На сайті гімназії постійно висвітлюється інформація щодо заходів з правового та превентивного виховання учнів.

Національно-патріотичне виховання.

Наказом МОН України від 06.06.2022 №527 затверджено Заходи щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України до 2025 року. Відповідно Концепції розроблено заходи з національно-патріотичного виховання в закладі освіти на 2021-2025 рр.

Відповідно ст. 10 Конституції України, Законів України «Про освіту», у 2022 - 2023 навчальному році в закладі освіти реалізовувалися практичні заходи щодо впровадження мовного законодавства, закріплення статусу української мови як державної. у школі систематично проводилася робота щодо забезпечення державної політики всіх рівнів та дотримання чинного законодавства. Освітній процес здійснювався державною мовою.

Виховні плани роботи класних керівників передбачали діяльнісний підхід у вихованні здобувачів освіти в умовах війни:

· проводили заходи національно-патріотичної спрямованості;

· займалися волонтерською діяльністю;

· влаштовували акції пам'яті;

· проводили години спілкування, присвячені війни рф проти України.

Традиційно відзначаються День української писемності та мови, Міжнародний день української мови. Здобувачі освіти та педагогічні працівники брали участь у онлайн заходах.

Основними заходами жовтня стало відзначення Дня захисника і захисниць України, День українського козацтва в онлайн форматі.

Протидія булінгу та домашнього насильства. Відповідно до статті 15 Закону України «Про повну загальну середню освіту» виховний процес є невід’ємною складовою освітнього процесу і має ґрунтуватися на загальнолюдських цінностях, культурних цінностях українського народу.

Протягом навчального року проводилась профілактична робота з попередження насильства. Зокрема, це стосувалося таких його проявів, як булінг, мобінг, кібербулінг та ін. Були проведені такі заходи: «Попередження насильства серед учнівської молоді», «Профілактика домашнього насильства», «Попередження булінгу та як захистити себе?», «Як уникнути мобінгу та кібербулінгу».

Запобігання та протидія торгівлі людьми

Педагогічний колектив впроваджує в освітній процес заходи щодо підвищення рівня обізнаності здобувачів освітніх послуг та їх батьків з питань протидії торгівлі дітьми.

В гімназії проводились такі заходи:

· висвітлювалось законодавство у сфері протидії торгівлі людьми на сайті закладу освіти;

· оновлювались інформаційні матеріали у школі матеріалами з питань протидії торгівлі людьми;

· підвищувався рівень обізнаності здобувачів освіти та педагогічних працівників щодо сучасних проявів торгівлі людьми;

· проводились інформаційно-просвітницькі та профілактичні заходи з протидії торгівлі людьми серед учнівської молоді, такі як, «Профілактика торгівлі людьми», «Великі права маленької дитини», «Як не стати жертвою работоргівлі», «Порушення прав дітей: експлуатація та торгівля» та заходи з безпечного поводження в інтернеті та профілактика уникнення проявів торгівлі людьми «Моя безпека в інтернеті-моя суперсила» для учнів початкових класів,

«Моя безпека в інтернеті» для 5-9 класів.

Профілактика шкідливих звичок та девіантної поведінки

Профілактика девіантної поведінки є важливим чинником який впливає на формування здорової та повноцінної особистості. Педагогічний колектив гімназії своєчасно проводить превенцію щодо попередження девіантної поведінки, акцентуючи свою увагу на адиктивній поведінці, про формування навичок здорового способу життя серед учнівської молоді та учнів початкових класів.

Протягом 2022-2023 навчального року були проведені такі інтерактивні заняття з елементами тренінгу, виховні години, бесіди, як:

«Подорож країною Здоровляндією» для учнів 1-4 класів;

«Здоровий спосіб життя-це корисно та круто!» для учнів 1-4 класів;

«Профілактика психоактивних речовин»,«Профілактика шкідливих звичок серед учнівської молоді» з використанням інтерактивних ігор «Крок за кроком», «Володар кілець», «Профілактика адитивної поведінки», «Профілактика вживання алкоголю, тютюнових, наркотичних виробів», «Профілактика алкоголізму і наркоманії у підлітковому віці», для учнів 5-9 класів.

Сприяння розвитку учнівського самоврядування.

Робота учнівського самоврядування є невід’ємною ланкою розвитку талановитої молоді, залучення їх до масових заходів, інформаційних хвилинок, мастер класів, квестів протягом навчального року.

Перед початком навчального року розробляється план шкільного парламенту «Краяни», який складений згідно плану роботи школи на 2022-2023 навчальний рік, включаючи в себе такі компетентності: соціальна, громадянська, інформаційна-цифрова, екологічна грамотність, здорове життя, обізнаність та самовираження у сфері культури, спілкування державною мовою.

В гімназії учнівське самоврядування працювало під керівництвом заступника директора з НВР в змішаному форматі, долучалися до конкурсів, благодійних акцій на підтримку захисників та захисниць, інтерактивних заходів мастер класів для учнів 1-4 класів з залученням вчителя образотворчого мистецтва.

Сімейне виховання

Головною метою родини є функція виховання людини і громадянина. Головний сенс і мета сімейного життя- виховання дітей. Виховання, якщо воно бажає щастя дитині, повино виховувати її не для щастя, а приготувати до праці життя. Регулювання батьківської відповідальності за виховання є актуальним в сучасних умовах і ці питання унормовані в нормативно-правових актах України щодо прав, обов’язків та відповідальності батьків за виховання дітей. Питання батьківської відповідальності за виконання своїх обов’язків щодо забезпечення права дитини на повну загальну середню освіту своєчасно розглядали на загальношкільних батьківських зборах. Одним із пріоритетів НУШ є партнерська взаємодія батьківської і педагогічної спільноти.

Батьки здобувачів освіти залучені до різноманітних заходів, благодійних акцій, лекторіїв, батьківських зборів, екскурсій, профорієнтаційної роботи, відвідання мастер класів та активної участі в навчально-виховному процесі гімназії.

Класні керівники в роботі надавали перевагу груповим та індивідуальним формам роботи з батьками (бесіди, індивідуальне спілкування, батьківські збори);

Батьки своєчасно інформуються про успіхи та досягнення учнів, оголошуються подяки за активну участь у житті класу, школи та за зразкове виконання своїх батьківських обов’язків.

Психологічна підтримка здобувачів освіти

На виконання наказу від 29 березня 2022 року «Про забезпечення заходів з психологічної підтримки здобувачів освіти в умовах воєнного часу», з огляду на існуючу загрозу психічному здоров’ю учасників освітнього процесу внаслідок збройної агресії російської федерації, на нараді при директору педагогічним колективом розглянуто механізм впровадження в роботу закладу освіти «Методичних рекомендацій для педагогічних працівників, практичного психолога, соціального педагога «Перша психологічна допомога. Алгоритм дій». Педагогічні працівники мали можливість пройти навчання «Психологічна підтримка педагогічних працівників» в квітні 2023 року.

Вибухонебезпека

Враховуючи Додаток 1 до листа МОН від 17.03.2022 № 1/3485-22 Методичні рекомендації «Про проведення бесід з учнями закладу освіти з питань уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами», Лист МОН України № 1/4428-22 від 25.04.2022 з метою попередження враження мінами та вибухонебезпечними предметами учасників освітнього процесу, було розроблено і затверджено алгоритм дій працівників закладу у випадку виявлення вибухонебезпечного предмету та вживаються інформаційно-просвітницькі заходи:

  • посилено пропускний режиму при вході в навчальний заклад,

завгоспом щоденно проводяться обходи території закладу і періодична перевірка навчальних приміщень на предмет своєчасного виявлення вибухових пристроїв або підозрілих предметів;

  • проведено спільний із працівниками цивільного захисту, правоохоронних органів інструктажів і практичних занять з питань дій у разі загрози або виникнення надзвичайних подій;
  • проведення бесід класними керівниками з просвіти учасників освітнього процесу в гімназії щодо питань мінної небезпеки і вибухонебезпечних предметів та дій в надзвичайних ситуаціях;
  • постійне оновлення на сайті фейсбуку пам’ятки про поводження з підозрілими вибухонебезпечними предметами.

ГОЛОВНІ ЗАВДАННЯ ПЕДАГОГІЧНОГО КОЛЕКТИВУ НА 2023-2024 Н.Р.:

· В закладі є журнал обліку звернень громадян. Активно діє сайт гімназії для висвітлення освітнього процес та зворотнього зв’язку з громадськістю. Створена рада закладу, батьківський комітет, які підтримують і намагаються допомогати у розвитку матеріально-технічної бази школи.

· Враховуючи зазначене, перед педагогічним колективом залишаються незмінними завдання:

1. ЗА НАПРЯМКОМ «ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ»:

· 1.Забезпечити систему роботи з адаптації та інтеграції здобувачів освіти до освітнього процесу.

2. ЗА НАПРЯМКОМ «СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ ЗДОБУВАЧІВ ЗНАНЬ»:

· 1. Розроблення критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів при використанні інших, крім класно-урочної, форм організації освітнього процесу та форм роботи з учнями: дистанційного, змішаного, кооперативного (групового) навчання;

· 2.Обов’язкове оприлюднення критеріїв оцінювання; спільне з учнями розроблення критеріїв;

· 3.Впровадження самооцінювання і взаємооцінювання учнів; отримання постійного зворотного зв’язку від учнів у процесі оцінювання;

· 4.Використання учнівського портфоліо як способу оцінювання результатів навчання учнів;

· 6.Розвивати критичне мислення учнів.

· 7. Урізноманітнювати форми роботи використання вчителями для впровадження формувального оцінювання в освітньому процесі

· 8.Забезпечити розвиток відповідального ставлення до навчання шляхом:

· - активізації участі учнів в організації своєї навчальної діяльності;

· - наявності чітких критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів;

· - зосередженні освітнього процесу на оволодіння учнями ключовими компетентностями, а не на відтворенні інформації;

· - можливість вибору учнями власної освітньої траєкторії;

· - заохочення і позитивного оцінювання роботи учня;

· - надання конструктивного зворотного зв’язку на роботи учнів, їхні результати навчання

3. ЗА НАПРЯМОМ «ОЦІНЮВАННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ»:

· Педагогічним працівникам забезпечити реалізацію внутрішньої системи забезпечення якості освіти шляхом виконання навчальних програм відповідно Державних стандартів;

· 3.1. Вчителям під час проведення навчальних занять здійснювати наскрізний процес виховання, поєднувати виховний процес із формуванням ключових компетентностей та наскрізнихуміньучнів,акцентувати увагу на:

· Повагу гідності, прав і свобод людини.

· Морально-етичне виховання.

· Розвиток громадянської свідомості та відповідальності.

· Розвиток навичок критичного мислення.

· Розвиток навичок співпраці та командної роботи.

· Формування здорового та екологічного способу життя.

3.2.Створювати умови особистісно орієнтованого навчання:

· - відмова від орієнтації освітнього процесу на пересічного школяра;

· -обов’язкове максимально можливе врахування інтересів кожної дитини;

· - підхід до дитини як до особистості;

· - забезпеченнясвободи і прав дитини в усіх проявах її діяльності;

· -урахування вікових, індивідуальних та психофізичних особливостей дитини, її життєвого досвіду;

· - забезпечення можливості учню вільно висловлювати свою думку;

· - забезпечення партнерських стосунків між вчителем і дитиною.

3.4. Неухильно дотримуватись принципів академічної доброчесності та власним прикладом демонструвати важливість дотримання норм академічної доброчесності у педагогічній діяльності (посилання на джерела, які використовуються в роботі, справедливе оцінювання навчальних досягнень учнів, підбір завдань, які відповідають віковим можливостям учнів).

3.5. Інформувати учнів про необхідність дотримання академічної доброчесності: під час проведення навчальних занять, у позаурочних заходах, за допомогою наочної інформації (наголошувати на дотриманні таких якостей, як старанність, самостійність у навчанні, відповідальність за свої рішення, чесність здобуття оцінок тощо).

3.6. Інформувати батьків про необхідність дотримання академічної доброчесності (скажімо, придбання дітям збірників готових домашніх завдань, виконання за дітей домашніх завдань, практичних робіт є безпосереднім порушенням принципів академічної доброчесності).

3.7. Спрямовувати зміст завдань під час проведення навчальних занять на творчу та аналітичну роботу учнів, ставити проблемні питання, на які немає готової відповіді в підручнику чи інших джерелах.

3.8. Педпрацівникам створювати та розміщувати на освітніх сайтах власні розробки, публікації; створити власне електронне портфоліо.

3.9.Вдосконалювати професійні компетентності для роботи в умовах дистанційного та змішаного навчання;

3.10. Враховувати під час атестації та моніторингів педагогічної діяльності педагогічних працівників відповідність професійному стандарту вчителя.

4. ЗА НАПРЯМОМ «УПРАВЛІНСЬКІ ПРОЦЕСИ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ»:

4.1. Забезпечити реалізацію Стратегії розвитку закладу освіти на 2023-2024 н.р.

4.2.Разом із засновником забезпечити оновлення та зміцнення навчально-матеріальної бази згідно Стратегії.

4.3.Управлінські рішення приймати з урахуванням пропозицій учасників освітнього процесу. Посилити залучення всіх учасників освітнього процесу до розроблення внутрішніх документів, планів, заходів.

4.4. З метою забезпечення інформаційної відкритості закладу освіти, оновити сайт закладу освіти. Забезпечувати своєчасність розміщення інформації.

· Наявні результати і здобутки з управління закладом – це не лише моя особиста заслуга, це кропітка, творча, наполеглива, самовіддана праця заступників директора з НВР, педагогічного колективу та кожного члена трудового колективу, батьків та громадськості. За це всім хочу висловити щиру вдячність.

· Бажаю усім Вам міцного здоров’я, щастя, благополуччя, творчих здобутків, реалізації планів, життя без тривог і, найголовніше – миру! Ми обов’язково ПЕРЕМОЖЕМО! ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА !

ЗВІТ ЗА 2021-2022 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

директора Маслівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Миронівської міської ради Київської області І.Д.Теслюка

Шановні присутні! Закінчився навчальний рік і тому ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу школи, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2021/2022 навчального року.

Наша країна переживає зараз дуже складні часи. В умовах введення в Україні воєнного стану, викликаного збройною агресією росії, освітяни - на своєму вчительському трудовому фронті. Працюють сумлінно, відповідально ставляться до виконання посадових обов’язків і вже цим наближають перемогу.

Відповідно до наказу МОН України від 23.03.2005 №178 “Про затвердження примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю” у травні-червні кожен керівник навчального закладу щороку звітує про свою діяльність на загальних зборах педагогічного колективу, батьківського комітету, ради школи та громадськості.

У своїй роботі протягом звітного періоду я керувався Статутом школи, правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками директора школи, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.

1. Загальна інформація про школу.

Маслівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Миронівської міської ради — заклад загальної середньої освіти, який знаходиться в комунальній власності Миронівської міської ради Київської області. Управління і фінансування здійснюється гуманітарним відділом Миронівської міської ради.

У 2021-2022 н.р. у закладі працювало 19 педагогічних працівники і 11 працівників з числа обслуговуючого персоналу (3 чоловіки працюють сезонно (в період опалювального сезону).

У цьому навчальному році навчання завершують 152 учні у 10-и класах. У зв’язку з відсутністю необхідної кількості учнів до 10-11 класів у наступному 2022-2023 н.р. в школі буде припинено провадження освітньої діяльності за рівнем профільної середньої освіти Маслівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Миронівської міської ради Київської області. І буде змінено тип закладу та його перейменування у гімназію. Тобто заклад буде 2-х ступеневий 1-4 класи- початкова школа та 5-9 класи базова середня, тобто гімназійна.

До 1 класу у 2022-2023 навчальному році піде 11 школярів, які будуть навчатися за програмою Нової української школи. Також у цьому навчальному році ми продовжуємо впровадження Нової української школи у середніх класах. З цього року стартує 5-й клас.

Цей рік нам прийшлося працювати в складних умовах. Адже були зміни у структурі року, коли добавлялися і переносилися строки проведення канікул, робота на дистанції- у зв’язку з карантином, а з 24 лютого, під час російсько-української війни, змішаним навчанням прийшлося закінчувати навчальний рік. Освіта є основою інтелектуального, духовного, фізичного і культурного розвитку особистості, її успішної соціалізації, економічного добробуту, запорукою розвитку суспільства, об’єднаного спільними цінностями і культурою, та держави. І такі умови значно ускладнюють можливості навчання, як зі сторони вчителів так і зі сторони учнів.

2. Кадрове забезпечення.

На початок 2021-2022 н.р. штатними працівниками Маслівська ЗОШ І-ІІІ ступенів була забезпечена на 100%. Розстановка педагогічних кадрів здійснюється відповідно до фахової освіти педпрацівників. Але вже під час навчання зміна кадрів проходила по причині звільнення вчителя біології та хімії. А згодом у зв’язку з хворобою 2 вчителів- були заміни, і з війною, коли вчителю прийшлося працювати на відстані, дистанційно.

Час диктує все нові і нові вимоги до вчителя, тому кожен учитель нашої школи вміє працювати з комп’ютером, використовує нові інформаційно-комунікаційні технології, ефективно забезпечуючи освітній процес. Широко використовуються домашні комп'ютери, ноутбуки, принтери. Застосовуються в освітньому процесі хмарні технології, можливості Viber, Zoom, Meet, сервіси Google.

За якісним складом педагогічних працівників наша школа має:

Учителів вищої кваліфікаційної категорії – 8;

І кваліфікаційної категорії – 4;

ІІ кваліфікаційної категорії– 1;

кваліфікаційної категорії спеціаліст – 4;

Має педагогічне звання «Старший учитель» - 1 учитель.

3. Методична робота.

Відповідно до річного плану роботи закладу у 2021-2022 н.р. педагогічний колектив працював згідно до вимог статей Конституції України, Законів України "Про освіту", "Про повну загальну середню освіту", Указів Президента України "Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні", "Про Національну доктрину розвитку освіти", спрямованих на подальший розвиток освіти, створення умов для забезпечення рівного доступу до якісної освіти. У 2021-2022 навчальному році педагогічний колектив працював над науково-методичною проблемою “ Сучасний урок. Компетентісний підхід у навчанні і вихованні» . Розв’язання проблеми і завдань школи, затверджених на навчальний рік, дозволило шкільному колективу досягти певних успіхів у забезпеченні якості освітніх послуг, створенні умов для навчання і виховання учнів.

Особливістю 2021-2022 н.р. у закладі була організація освітнього процесу в умовах дотримання протиепідемічних заходів у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID - 19. Затверджено “Типовий порядок організації освітнього процесу в Маслівській ЗОШ І-ІІІ ступенів у 2021-2022 н.р. в період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID - 19” та воєнного стану використовується ресурси Viber, Zoom, Meet, сервіси Google для організації дистанційного навчання учнів у школі – забезпечення які дозволяють вчителеві й учням спілкуватися і спільно працювати де завгодно та на будь-яких пристроях.

У першому семестрі учні 1-11 класів навчалися дистанційно з 01. 11.2021 р. по 07.11.2021р. канікули були продовжені на тиждень з 14.10-31.10 2021 р. та на початку другого семестру з 31.01.2022 по 13 .02. 2022 (1 - 11 класи)- карантин, та канікули з 28.02.2022 по 18. 03. 2022 р.

Надзвичайною особливістю роботи закладу у 2021-2022 н.р. було проведення освітнього процесу в умовах воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022, викликаного початком повномасштабної російсько-української війни. Міністерство освіти і науки України листом від 25.02.2022 №1.3276/22 рекомендувало тимчасово призупинити освітній процес. Тому у школі було видано наказ від 25.02.2022 №33 “Про оголошення канікул в умовах воєнного стану” та оголошено канікули для учнів 1-11 класів з 28.02.2022 р. по 13.03.2022 р. і внесено зміни до структури навчального року. Відповідно до розпорядження міського голови від № 44 від 29.03.2022 р.«Про деякі питання організації здобуття загальної середньої освіти та освітнього процессу в умовах воєнного стану в Україні» освітній процес у закладі було відновлено. І з 14 березня і до завершення навчального року освітній процес у закладі відбувався з використанням дистанційних форм навчання. Використовувалися всі наявні ресурси, у тому числі “Всеукраїнський розклад “ — ресурс, на якому зібрано та упорядковано в щоденний розклад посилання на віртуальні навчальні матеріали “Всеукраїнської школи онлайн”, підручники, психологічні хвилинки, руханки.

Для учнів з числа тимчасово внутрішньо переміщених осіб (1 дитина) у нашій школі було організовано навчання за заявою одного з батьків. У кінці навчального року цього учня на їх прохання було видано супровідний лист із результатами навчання.

Незважаючи на усю складність освітнього процесу у 2021-2022 н.р. освітні навчальні програми виконані повністю.

Усі педагогічні працівники закладу активно працювали у:

Протягом року у школі діяло 5 методичних об’єднання:

- методичне об’єднання вчителів початкових класів (керівник Литвинчук Д.М.);

- методичне об’єднання вчителів природничо-математичного циклу (керівник Бахімова Ж.В., а після її звільнення -Красуляк С.М.)

- методичне об’єднання вчителів суспільно-гуманітарного циклу (керівник П’ясецька В.І.);

- методичне об’єднання класних керівників (керівник Денисенко Б.С.).

Кожне з методичних об’єднань проводило засідання згідно попередньо складеного графіка, які охоплювали актуальні питання щодо організації та покращення якості освітнього процесу в школі.

Постійно проводилися консультації для педагогічних працівників адміністрацією школи, керівниками шкільних методичних об’єднань з питань організації освітнього процесу, методичної роботи, ведення шкільної документації, використання під час планування та проведення уроків та позакласних заходів інновацій освіти.

Протягом 2021-2022 н.р. належна увага з боку керівництва школи приділялась росту педагогічної майстерності вчителів через самоосвітню діяльність, курсову перепідготовку та атестацію педагогічних працівників.

Педагогічні працівники закладу постійно брали участь у онлайн вебінарах, семінарах, тренінгах, конференціях.

Згідно перспективного та річного графіка проходження курсової перепідготовки у 2021-2022 н.р. на базі «На Урок», «Всеосвіта», «Прометеус», КОІПОПК (дистанційно) пройшли вчителі: П’ясецька В.І (українська мова і література,) Денисенко Б.С. (зарубіжна література та англійська мова); Сукайло С.І. та Литвинчук Д.М.(початкові класи);Чалчинська Н.О..(мистецтво, образотворче мистецтво, інформатика, трудове навчання); Бондаренко Л.І.(бібліотекарів); Рибченко С.О. (заступників директора з НВР, географія); Ігнатенко О.П.(трудове навчання та основ здоров’я); Овсюхно П.П.( фізична культура, «Джура»). До кінця 2022 року заплановано проходження курсової підготовки вчителями, які будуть працювати у 5- му класі НУШ Григоренко О.Р.(«Пізнаємо природу», червень),Теслюк І.Д..(історія, червень).

Усі педагогічні працівники, які у новому 2022-2023 н.р. будуть викладати у 5 класі (НУШ), пройдуть підвищення кваліфікації, як вчителі, які реалізовуватимуть новий Державний стандарт базової середньої освіти.

Згідно перспективного та річного плану атестації педагогічних працівників у 2021-2022 н.р. успішно пройшли атестацію вчителі школи:

-Чалчинська Наталія Олександрівна, вчитель мистецтва, інформатики та трудового навчання, підтверджено кваліфікаційну категорію “Спеціаліст вищої категорії”;

-Сукайло Світлана Іванівна, вчитель початкових класів та вихователь ГПД,- підтверджено кваліфікаційну категорію “Спеціаліст вищої категорії”;

-Ігнатенко Олександр Павлович, вчитель технологій та основ здоров’я, підтверджено кваліфікаційну категорію “Спеціаліст першої категорії”;

-Литвинчук Діана Миколаївна, вчитель початкових класів та вихователь ГПД, присвоєно кваліфікаційну категорію “Спеціаліст другої категорії”;

Бондаренко Ларіса Іванівна, бібліотекар школи- підтверджено кваліфікаційну категорію “Спеціаліст першої категорії”.

Для організації проведення методичної роботи з педагогічними працівниками постійно використовуються ІТ технології: з використанням Google Таблиць та Google Документів оформляються та ведуться методичні картки вчителів, заповнюються звіти про підсумки навчання та відвідування учнями школи, планується робота шкільних методичних об’єднань тощо; за допомогою Google Форм проводиться анкетування педагогічних працівників школи.

4. Навчальна діяльність учнів.

Повністю вдалося розв'язати питання охоплення навчанням дітей мікрорайону школи та здобуття ними повної загальної середньої освіти. Всі діти шкільного віку в мікрорайоні школи охоплені навчанням.

КІЛЬКІСНИЙ СКЛАД УЧНІВ

У закладі навчається 152 учні,

Школа І ст. – 4 класи - в них 60 учнів;

Школа ІІ ст. – 5 кл. - у них 84 учні.

Школа ІІІ ст. – 1 кл.- у них 8 учнів.

Інформація про 1 класи

2020-2021 рік –11 учнів

Якщо взяти за основу розвиток мережі:

У 2016-2017н.р. було 10 класів, у них 124 учні;

2017-2018н.р. - було 9 класів – 144 учні;

2018-2019н.р. - було 10 класів – 158 учнів

2019-2020 н.р.- було 11 класів- 164 учні.

2020-2021 н. році було - 11 класів – 156 учнів

2021-2022 н.році – 10 класів – 152 учні.

2022-2023 н. році 9 класів -138 учнів

Оцінювання навчальної діяльності учнів за ІІ семестр та рік здійснювалося відповідно до Методичних рекомендацій щодо окремих питань завершення 2021-2022 н.р., затвердженими наказом МОН України від 01 квітня 2022 р. № 290 “Про затвердження методичних рекомендацій щодо окремих питань завершення 2021-2022 навчального року”.По завершенню 2021-2022 н.р. учні 1- 8 класів переведені до наступного класу. З 9 та 11 класів випущено зі школи.25 учнів.

У школі функціонували 10 класів, в яких навчалося 152 учні. 2 групи продовженого дня, 9 гуртків та секцій. В школі навчалося 152 учні. З них Похвальним Листом було нагороджено 15 учнів.

Велика увага приділялася роботі з обдарованими дітьми.

У рамках реалізації комплексної програми розвитку освітніх галузей у Маслівській ЗОШ І – ІІІ ступенів у 2021-2022 н.р.:

1. Постійно поповнювався шкільний інформаційний банк даних «Обдарованість».

2. Забезпечено участь школярів у І етапі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін.

3. Учні школи залучалися до участі у різноманітних конкурсах.

Проте у цьому навчальному році активності школярів у олімпіадах, конкурсах заважали епідеміологічна обстановка та введення воєнного стану в Україні.

Учні школи взяли участь у І і ІІ другому етапах Міжнародного конкурсу знавців рідної мови імені Петра Яцика, конкурсі «Соняшник», «Геліантус». Участь в радіодиктанті Учениця 11 класу Горба Діана у листопаді 2021 року представила свою роботу на конкурс МАН і отримала ІІ місце у секції зарубіжної літератури «Хронотоп дороги у повісті Таїра Халілова "До останнього подиху»

4. З метою навчання і розвитку здібностей обдарованих дітей протягом навчального року в школі працювали гуртки:

- 1 фізкультурно-спортивного напрямку "Футбол" (охоплено 11 учні);

- 1 національно-патріотичного напрямку «Джура» (охоплено 11 учнів);

- 1 еколого-натуралістичного напрямку «Природа рідного краю» (охоплено 15 учнів).

5. Державна підсумкова атестація. Зовнішнє незалежне оцінювання.

У 2021-2022 н.р. відповідно до нормативно-правових актів, здобувачів загальної середньої освіти звільнено від проходження державної підсумкової атестації (Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України в сфері освіти”від 24 березня 2022 року№2157 І-Х; наказ МОН України від 28.02.2022 №242 “Про звільнення від державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти у 2021- 2022 навчальному році”, затверджений у Міністерстві юстиції України 03 березня 2022 року за №283/37619). У відповідній графі додатку про освіту робиться запис “ звільнений(а)”.

У 2021-2022 н.р. учнів 11 класу теж звільнено від проходження ДПА. Проте всі випускники були вчасно зареєстровані на проходження ЗНО -2022. Але режим воєнного стану вніс свої корективи, і реєстрація на ЗНО дає змогу одинадцятикласникам пройти мультипредметний тест (українська мова, історія України, математика) у липні 2022 року для вступу до вищих навчальних закладів. Бажання складати МПТ виявили 7 учнів.

6. Виховна та позакласна робота.

Педагоги школи глибоко усвідомлюють, що соціальна адаптація учнів, розуміння ними своїх прав та свідомого виконання обов’язків у значній мірі залежить від правильно визначених та обраних шляхів реалізації виховного процесу. Тому пріоритетними питаннями у виховній роботі школи залишається забезпечення всебічного розвитку особистості, сприяння її самовихованню й самореалізації, спрямування їх у своїй діяльності керуватися загальнолюдськими цінностями, глибоко розуміти традиції свого народу.

Уся виховна робота у школі у 2021 -2022 н.р. була спрямована на виконання завдань, поставлених Конвенцією про права дитини, Законами України “ Про охорону дитинства”,”Про освіту”, Основними орієнтирами виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України, Концепцією реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти “ Нова українська школа” на період до 2020-2029 років.

Виховна діяльність школи була спрямована за напрямками:

- Превентивне виховання

- Морально-етичне виховання

- Громадсько-патріотичне виховання

- Художньо-естетичне виховання

- Трудове виховання

- Фізичне виховання і пропаганда здорового способу життя

- Екологічне виховання

Активним у житті школи було учнівське самоврядування на чолі з лідером школи– ученицею 11 класу Горбою Діаною.

У школі у 2021-2022 н.р. було організовано такі форми роботи:

- нетрадиційне свято першого дзвоника “Перший дзвінок ” (1-11 кл.);

- Акція «Посади дерево»;

- Акція «Щаслива лапа»;

- «Урок доброти»;

- - фотовиставки на різні тематики;

- тренінги “Ти — людина, значить маєш права”;

- відеопривітання для захисників України “Дякуємо за вашу мужність”;

- рейди підручників і класних куточків;

- День Вчителя;

- акції “Дружні долоньки”, “Грані добра”, “Запали свічку”;

- - новорічні ранки, «Андріївські вечорниці» та інші.

З метою профорієнтації проведено «Всеукраїнський урок з профорієнтації»;

Зустрічі з викладачами Маслівського аграрного коледжу.

У форматі онлайн проведено: «Всеукраїнська акція»«16 днів проти насильства», тиждень доброчесності, День Гідності, Тиждень толерантвості, Взяли участь у збірі продуктів для ООС, а також у плетінні маскувальних сіток для воїнів. З початку проведення локдаунів та російсько-української війни систематчно велись бесіди, по збереженню здоров`я, попередженню рисків пов’язаних із вибухонебезпечних та підозрілими предметамита правил поводження з ними. Та іші.

7. Правовиховна робота

У нашій школі у 2021-2022 н.р. з учнями було організовано такі форми правового навчання і виховання:

- тематичні загальношкільні лінійки та класні години;

- бесіди на правову тематику;

- анкетування;

- уроки правознавства;

- олімпіади з правознавства;

- індивідуальні бесіди з важковиховуваними учнями;

- відвідування проблемних сімей вдома.

Практичним психологом та соціальним педагогом школи Теслюк Н.М., класними керівниками проводяться бесіди з учнями групи ризику та учнями, які потрапили у складні життєві умови. Та все ж за навчальний рік траплялися випадки протиправної поведінки учнів, зокрема агресивна поведінка.

У період воєнного стану особлива увага зверталася на необхідність психологічної підтримки дітей. Для цього використовувалися відповідні матеріали.що розміщувалися на сайті МОН України та інших ресурсах в мережі Інтернет.

8. Соціальний захист.

Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються у школі, проводиться згідно діючим законодавством. На початок навчального року були підготовлені списки учнів пільгових категорій.

Кількість дітей у них становить:

- сиріт – 3 і позбавлених батьківського піклування – 3;

- інвалідів – 4;

- діти, учасників бойових дій (Атовці) – 8

- переселенців - 3;

- малозабезпечених – 7 (сімей-2 );

- напівсироти -8

- багатодітних – 15 сімей (41- дитина).

Ці діти постійно перебувають у центрі уваги адміністрації школи. Для них була організована участь у таких заходах: фестиваль «Повір у себе», участь у новорічних заходах з подарунками, подарунки за кошти спонсорів.

За кошти Миронівської міської ради діти, позбавлені батьківського піклування, та діти з малозабезпечених сімей (відповідно довідки) отримували одноразове безкоштовне гаряче харчування у шкільній їдальні з розрахунку 25 грн. за обід. З опікунами дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування підтримується постійний зв'язок класними керівниками, практичним психологом, соціальним педагогом, адміністрацією школи.

9. Співпраця з батьками.

Виховання учня у школі і сім'ї – щоденний нерозривний процес. Тому педагогічний колектив працює у тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для розвитку школяра. Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь у освітньому процесі. Вони є учасниками позакласних заходів, пов’язаних зі світом захоплень, родинними святами.

Класні керівники тісно співпрацюють з сім'ями своїх вихованців: відвідують дитину вдома, спілкуються з родиною. Свої спостереження заносять до щоденника психолого-педагогічних спостережень.

10. Збереження і зміцнення здоров'я учнів та працівників.

Медичне обслуговування та працівників школи організовано відповідно до нормативно-правової бази.

Для медичного забезпечення учнів та вчителів, працівників у школі обладнано медичний кабінет, де працює шкільна медична сестра Причепа М.В..

Щорічно діти проходять медичне обстеження. Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно до цих списків видається наказ по школі.

Медичне обслуговування працівників школи здійснюється на базі Миронівької центральної районної поліклініки. Вони щорічно проходять медичний огляд до початку нового навчального року. Кухар проходить медогляд 2 рази на рік. На проходження медичного огляду кожному працівнику виділяється 2 дні. Проходження медогляду фіксується у медичних книжках відповідного зразка, які зберігаються у медсестри школи.

11. Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності.

Робота охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму у побуті і під час освітнього процесу визначається у діяльності педколективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України “Про охорону праці”, “Про дорожній рух”, “Про пожежну безпеку”, державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації школи.

На початку навчального року, напередодні канікул проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів. Регулярно проводяться цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, спортивними змаганнями.

У школі є в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалося на нарадах при директору. У школі розроблено заходи щодо попередження травматизму учнів, проводиться відповідна робота і з вчителями та обслуговуючим персоналом.

Причина виникнення травм з'ясовується, аналізуються, відповідно до цього складаються акти та проводяться профілактичні заходи.

У школі відсутні будь-які захисні споруди, які були б придатні для захисту життя дітей та працівників школи.

12. Фінансово-господарська діяльність.

Будівля школи прийнята в експлуатацію у 1970 році, 52 роки тому. Але не зважаючи на немалий вік та зношеність, адміністрація школи разом з колективом, батьками постійно працює над удосконаленням і зміцненням матеріально-технічної бази, підтриманню її у робочому стані. Фінансування потреб школи проводиться гуманітарним відділом виконавчого комітету Миронівської міської ради.

Протягом навчального року систематично здійснювалася виплата заробітної плати, авансу.

Постійно ми отримуємо підтримку з боку гуманітарного відділу :

- це отримання фарби для фарбування коридорів, спортзалу, майстерні, інших кімнат, спортивного майданчика;

- миючих і дезинфікуючих засобів для утримання приміщення школи відповідно санітарно-гігієнічних норм;

- інвентаря (відер, віників, граблів, лопат для снігу та штикових);

- придбання ліків для медичного кабінету школи;

- виділення пального для шкільного автобуса на підвезення учнів і вчителів в селі до школи.

У цьому навчальному році матеріально-технічну базу школи було поповнено принтером та ноутбуком для 1 класу НУШ, меблями, набором дидактичного матеріалу для початкових класів.

Для одного класу середньої ланки отримали комплект меблів.

Було розроблено проекти і закладено у бюджет Миронівського міської ради на капітальний ремонт покрівлі та харчоблоку школи із придбанням сучасного обладнання.Та всі плани порушила війна...

Незважаючи на складність усієї ситуації у 2021-2022 н.р., весь колектив школи продовжує приділяти увагу естетичному оформленню навчального закладу. Подвір'я школи прибране, доглянуте; підрізано дерева, кущі, покошено газони. Висаджено квіти на квітниках.

13. Управлінська діяльність.

Управління школою здійснюється згідно річного плану роботи школи, плану внутрішкільного контролю та календарних планів вчителів-предметників і планів виховної роботи класних керівників. Така система планування, що відпрацьована у школі і заснована на взаємодії усіх ланок та учасників освітнього процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та взаємовдосконаленню освітнього процесу й забезпечує планомірний розвиток школи.

У навчальному закладі в наявності є усі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність у загальноосвітньому навчальному закладі. З підключенням школи до мережі Інтернет (у тому числі із застосуванням Wi-Fi) стало можливим користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України , департаменту освіти і науки Київської ОДА, сайтами інших закладів освіти, що дає можливості оперативно користуватися інформацією, знайомитися новими документами.

Новими документами, якими керуюся в управлінській діяльності, є листи Міністерства освіти і науки України від 25.02.2022 №1/3278-22 “Про режим управління” та від 07.03.2022 №1/3378-22 “Про практику застосування трудового законодавства у галузі освіти і науки під час дії правового режиму воєнного стану”. Відповідно до статті 8 Закону України “Про правовий режим воєнного стану” одним із заходів правового режиму воєнного стану було використання у ІІ семестрі потужностей та трудових ресурсів закладу, зміна режиму роботи, умов праці відповідно до законодавства про працю.

Управлінські рішення приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи. Намагаюся створювати такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива підтримується.

У своїй роботі з працівниками школи я дотримуюся партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються і виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. У кожному із працівників школи бачу, насамперед, особистість в усьому розмаїтті її людських якостей. Використовую такі методи керівництва як порада, похвала, особистий приклад.

Прагну, щоб у школі було наявне творче вирішення справ. Дякую усім за плідну роботу у 2021-2022 н.р.

Ми обов’язково вистоїмо, ПЕРЕМОЖЕМО!

І повернемося за шкільні парти 1 вересня 2022-2023 навчального року!

ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА !!!

ЗВІТ ЗА 2020-21 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Звіт Директора Маслівської загальноосвітньої школи

І-ІІІ ступенів Миронівської міської ради Київської області

І.Д.Теслюка за 2020- 2021 навчальний рік

ВСТУП

Шановні присутні! Закінчився навчальний рік і тому ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу школи, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2020/2021 навчального року.
На цих загальних зборах ми керуємося Положенням про порядок звітування директора Маслівської загальноосвітньої школи перед трудовим колективом, представниками громадськості щодо своєї діяльності на посаді протягом навчального року.

Як директор школи у своїй діяльності протягом звітного періоду я керувався Статутом школи, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками директора школи, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.
У 2020 - 2021 навчальному році робота школи була спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Національної доктрини розвитку освіти, Указів Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти України», «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти в Україні», реалізацію державних, регіональних програм у галузі освіти, інших чинних законодавчих та нормативних документів.

Цей рік нам прийшлося працювати в складних умовах. Адже були зміни у структурі року, коли добавлялися і переносилися строки проведення канікул, робота на дистанції тричі на рік (це по тижню в листопаді і січні, а також більше місяця в березні-квітні). Освіта є основою інтелектуального, духовного, фізичного і культурного розвитку особистості, її успішної соціалізації, економічного добробуту, запорукою розвитку суспільства, об’єднаного спільними цінностями і культурою, та держави.

Метою освіти є всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, її талантів, інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей, формування цінностей і необхідних для успішної самореалізації компетентностей, виховання громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь іншим людям і суспільству, збагачення на цій основі інтелектуального, економічного, творчого, культурного потенціалу Українського народу, підвищення освітнього рівня громадян задля забезпечення сталого розвитку України та її європейського вибору.(ЗУ «Про освіту» від 05.09.2017р. №2145- VІІІ).

Концепція розвитку закладу

Гуманізація й демократизація освітнього процесу, забезпечення наукового, розвиваючого характеру освіти, індивідуалізація та диференціація навчання, формування всебічно розвиненої особистості, підготовленої до активної діяльності в умовах інформаційного суспільства, співпраця і партнерство у взаєминах дітей, педагогів, батьків.

СТРУКТУРА ЗАКЛАДУ

На кінець навчального року в школі налічується 156 учнів (11 класів), з них:

Дитяча вікова категорія: І ступінь - 68 учнів (4 класи),

ІІ ступінь -77 учнів (5 класів),

ІІІ ступінь -11 учнів (2 класи).

Кадрова: 19 педагогічних працівників:

Вчителів спеціалістів вищої категорії - 9.

Вчителів спеціалістів І категорії - 3,

Вчителів спеціалістів ІІ категорії - 1,

Спеціалістів - 6.

2 вчителі перебувають на даний час у у відпустці по догляду за дитиною.

Непедагогічні працівники: Допоміжний персонал - 4,Технічний персонал – 2.

Якщо взяти за основу розвиток мережі:

У 2016-2017н.р. було 10 класів, у них 124 учні;

2017-2018н.р. -було 9 класів – 144 учні;

2018-2019н.р. - було 10 класів – 158 учнів

2019-2020 н.р. було 11 класів- 164 учні.

2020-2021 н. році – 11 класів – 156 учнів.

органами самоврядування були:

Педагогічна рада - керівник Теслюк І.Д.

Профспілковий комітет - Голова Ігнатенко О.П.

Методична рада - Голова Рибченко С.О.

Батьківський комітет- Голова Турченко Г.М

Учнівське самоврядування - Голова Горба Діана

Згідно з Конституцією України (ст.51), Законом України «Про освіту», Порядком ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів (Затвердженого постановою Кабміну України від 13 вересня 2017р. № 684), адміністрація закладу освіти вживає заходи щодо реалізації права дітей і підлітків шкільного віку, які постійно проживають на закріпленій території обслуговування, на здобуття повної загальної середньої освіти. Зокрема:

• здійснює постійний контроль за відвідуванням школи, з’ясовує причини відсутності на уроках, підтримує тісний зв’язок з батьками, соціальною службою і кримінальною поліцією у справах неповнолітніх;

• організовує роботу з надання допомоги в засвоєнні навчального матеріалу учням, які тривалий час не відвідували школу;

• у межах своєї компетенції веде роз’яснювальну роботу серед населення щодо обов’язковості здобуття дітьми й підлітками повної загальної середньої освіти.

ПРОФІЛІ НАВЧАННЯ

До профільне 8 клас – історичного напрямку, 10 клас – історичний профіль.

11 клас працював по індивідуальному плану, у зв’язку з малою наповненістю класу.

АНАЛІЗ РОБОТИ ШКОЛИ ЗА 2020-2021 Н.Р.

Освіта була і надалі залишається найвищим національним пріоритетом, основою для розвитку особистості, суспільства та держави. Сьогодні вона зазнає суттєвих змін –змінюються пріоритети, структура і зміст освіти, пов’язані із запровадженням компетентнісного підходу до формування змісту та організації освітнього процесу. Тому створення високоефективної системи якісної освіти – це об’єктивна вимога часу.

Колектив школи протягом 2020-2021 навчального року працював над втіленням у життя Нового Закону України «Про освіту», Державної національної програми «Освіта», «Концепції Нова Українська школа», «Національної доктрини розвитку освіти», Конвенції ООН про права дитини. Це були поступальні кроки, які логічно сприяли вирішенню та реалізації проблемного питання роботи школи: «Впровадження особистісно орієнтованого підходу в процесі формування мотивації навчальної діяльності учнів та виховання в них загальнолюдських якостей»

ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС

У школі функціонували 11 класів, 2 групи продовженого дня, 9 гуртків та секцій. В школі навчалося 156 учнів. З них Похвальним Листом було нагороджено 16 учнів. Золоту медаль отримала Капленко Ірина.

Упродовж вересня місяця практичним психологом Теслюк Н.М. проведено анкетування класних колективів з метою виявлення обдарованих та здібних дітей. Педагоги активно залучали учнів до роботи в шкільних гуртках, факультативах та секціях.

Усі заплановані заходи, відповідно до складених планів, виконані всіма педагогами.

Внаслідок проведеної роботи рівень навчальних досягнень учнів за рік, в порівнянні з попереднім роком, знизився і має такі результати. На високий рівень- 16 учнів (15%), достатній- 38 учнів (35 %), середній рівень- 54 учні (50%), на початковий рівень- 10 учнів (9%). Рівень навчальних досягнень на високий і достатній рівні становить лише 50% (55 учнів). У порівнянні з попереднім роком 64%. Рівень знизився на 14%. На це вплинули кілька факторів: це великі перериви у навчанні, дистанційне навчання, коли в учнів були відсутні електронні засоби спілкування з учителями.

Учні, які показали високий рівень навчання це Волик Кароліна, Коломієць Кіра, Слободянюк Денисюк Дінара, Кордон Стаєнна Анастасія. -учні 4 класу, Стукаленко Назар, Войтюк Олександр, Теслюк Софія – учні 5 класу, Кошинська Анна, Волик Ангеліна, Юсупов Максим – учні 6 класу, Кулакевич Вероніка та Юсупов Юрій – учні 7 класу, Турченко Віталіна- учениця 8 класу та Капленко Ірина -учениця 11 класу.

Якщо взяти рівень навчальних досягнень по класах: 4 клас – 62 (75%); 5 клас- 30 (69%); 6 клас – 47 (43%); 7 клас – 29 (62%); 8 клас – 33 (15%); 9 клас -15 (58%); 10 клас –50 (80%); 11клас- 66 (89%).

Рівень навчальних досягнень різний у всіх класах, найгірші результати в учнів 9 класу - 15% (класний керівник Любомирська Г.І), лідерами залишаються учні 11 класу- 66 % (класний керівник П’ясецька В.І.), та учні 4 класу- 62% (класний керівник Сукайло С.І.)

В районному етапі предметних олімпіад в цьому навчальному році брали участь онлайн. На жаль учні займали не призові місця. У конкурсах знавців української мови Т.Шевченка та Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. П.Яцика призових місць не займали.

В цілому проаналізувавши результативність участі нашої школи в районному етапі предметних олімпіад за чотири останні роки, судячи з діаграми, можна зробити висновок, що результати погіршились. Це говорить про спад у роботі вчителів предметників на етапі підготовки учасників олімпіад.

Традиційним стало проведення олімпіад, конкурсів у школі. В 2020/2021 навчальному році учні стали активними учасниками в конкурсах: «Соняшник», «Геліантус». З метою формування в учнів цілісного уявлення про природу і наукового світогляду на основі знань з фізики, хімії, біології, географії, зацікавленості природними явищами учні школи були залучені до участі у конкурсі «Геліантус» (керівники Бахімова Ж.В.) Всього взяли участь -17 учасників. Грамоти з хімії та фізики отримали 2 учасники, диплом переможця І ступеня -1 учень, ІІ ступеня -немає, ІІІ ступеня Всеукраїнського рівня -3 учасники, сертифікат учасника - 11 учнів.

Щорічно учні школи приймають участь у конкурсі «Соняшник» із зарубіжної літератури. Із 21 учасники цього конкурсу отримали Диплом ІІ ступеня Всеукраїнського рівня 1- учасник. Диплом І ступеня регіонального рівня -1 учасник та 1 учасник ІІІ рівня. Диплом переможця на шкільному рівні- 8 учасників. Решта - 9, отримали сертифікати учасників.

У конкурсі «Соняшник» з української мови участь взяли 6 учасників. Дипломом І ступеня Всеукраїнського рівня нагороджено -1 учня, Диплом І ступеня регіонаьного рівня – 1, ІІ ступеня -1. Сертифікати учасників отримали - 5 учасників.

Є успіхи і у спортивномужитті школи: І місце в обласному конкурсі присвяченому Дню Соборності «Україна – це ми». Члени гуртка «Сокіл «Джура», під керівництвом вчителя Овсюхно П..П. приймали участь в обласному конкурсі в онлайн режимі від ЦДЮТ. Шкільні спортивні змагання проходять систематично по міні-футболу, волейболу між командами різних класів.

Взяли участь у І турі Вокального шоу за дистанційною формою «Калиновий голос Київщини».

Упродовж року проведено пізнавальні, розвивальні, загальношкільні заходи у різних напрямках виховного значення. Ряд спортивних змагань та конкурсів сприяли розвитку фізичних сил, та формуванню позитивного ставлення школярів до збереження власного здоров’я, з дотримання санітарних норм.

Однак в даній системі роботи є ряд недоопрацювань. Вимагає покращення робота педагогів щодо упровадження системи особистісно орієнтованого підходу до організації навчального процесу. Упродовж 2 років учні не приймають участі у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН.

Згідно наказів МОН та згіднота у зв’язку з карантином, оголошеним в Україні через поширення коронавірусної інфекції «COVID-2019», в цьому році ДПА у 4, 9 класах було відмінено, а ЗНО у формі ДПА проходить у весняно-літній період і результати будуть відомі в найближчий період, згідно наказів МОН України.

Педагогічний колектив закладу освіти постійно працює над підвищенням рівня фахової майстерності. Робота з педагогічними працівниками щодо підвищення професійної майстерності здійснюється у відповідності з певною структурою:

- індивідуальні, групові, колективні форми роботи;

- курси, спецкурси підвищення кваліфікації педагогів;

- участь у конкурсах професійної майстерності;

- школа молодого спеціаліста, наставництво;

- самоосвіта та атестація педагогів;

- вивчення, узагальнення та поширення ЕПД;

- участь у професійних конкурсах.

Одним із важливих напрямків удосконалення педагогічної майстерності є атестація вчителів, яка здійснюється у відповідності з чинним законодавством, Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників, змінами і доповненнями до нього. Головним завданням атестаційного періоду є комплексна оцінка рівня кваліфікації педагогічної майстерності, результатів педагогічної діяльності вчителів різних фахів.

З метою використання права вчителя на атестацію адміністрація закладу щороку знайомить педагогів із законодавчою і нормативною базою щодо даного питання.

У графік атестації 2021 року були включені Рибченко С.О. (яка претендувала на підтвердження вищої категорію). Засідання атестаційної комісії відбулось у період дистанційного навчання. Звіт вчителя заслухано у формі онлайн перед районним методичним об’єднанням вчителів природничих наук, і дано оцінку її методичному портфоліо.

Впродовж навчального року проводився постійний аналіз роботи вчителів: динаміка навчальних досягнень учнів, рівень професійного росту (відкриті уроки, заходи, розробки методичних матеріалів, виступи тощо), застосування у роботі інноваційних технологій, створення ситуацій саморозвитку і самореалізації учнів, тощо.

В цьому році в школі продовжували якісно та ефективно впроваджувати реформу НУШ завдяки відповідальним, ініціативним та творчим педагогам, як-от: вчителі 1, 2, 3 класів Кудлай О.О. та Борщ Г.А. Литвинчук Д.М., вчитель англійської мови Любомирська Г.І. та вчитель інформатики Чалчинська Н.О.

Під час освітнього процесу щоденно на уроках, перервах діти з захопленням працювали з цеглинками лего, конструктором лего, дидактичними іграми, навчальними посібниками. Така робота значно підвищила всебічний розвиток дітей, їх таланти, здібності, розвиток самостійності, творчості та допитливості.

Щороку учні 10, 11 класів беруть участь у написанні радіодиктанту національної єдності.

Також учні 7, 9 класів приймали участь у он-лайн уроці «Інтернет: як безпечно грати, навчатися та працювати», який проводився 11 лютого 2020 року до Дня безпечного Інтернету за підтримки Інституту модернізації змісту освіти.

Вчителі початкових класів та адміністрація школи успішно пройшли курси за програмою Концепція «Нова українська школа».

Виявлено, що в основному учні засвоїли програмовий матеріал у достатньому обсязі, володіють необхідними практичними навичками, здебільшого вміють викладати теоретичний матеріал у логічній послідовності, пов’язувати його з практикою; володіють навиками аналізу подій, явищ, фактів, умінням зіставляти, знаходити важливе, пояснювати причинно-наслідкові зв’язки, робити висновки, самостійно будувати висловлювання відповідно до комунікативних завдань.

У виховній роботі слід відзначити те, що працювати приходилося у складних умовах, з дотриманням санітарних норм, дотриманням дистанції. Більшість заходів проходили по»класно, або в обмеженому режимі. Тому основна відповідальність за якість проведеної роботи, залежала від активності і відповідальності класних керівників.

В школі традиційно проходять тижні предметні та виховні заходи, згідно плану роботи школи за різними напрямами роботи. Це і Олімпійський Тиждень (до Дня фізичної культури і спорту), День захисника України, Лінійка до Дня української писемності та мови, День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій. Всеукраїнська акція «Засвіти свічку». Свято Нового року, Тиждень трудового виховання та профорієнтації. Тиждень фізкультури та спорту у вигляді спортивних змагань під девізом «Рух- це життя», свято Останнього дзвоника, прощання з початковою школою, безпеки життя, Змагання «Джура», Акції «Чисте подвір’я», Тиждень енергозбереження та безпечного використання газу, «Обережно Булінг!». Та багато інших.

Традиційними заходами в школі стали Свято Першого дзвоника, яке проходило в класах. День Учителя вдалося провести у вигляді святкової зустрічі учнів і вчителів. Новий рік, 8 Березня, День Перемоги та примирення, День вишиванки – дітям запам’ятаються надовго. Хочеться подякувати за роботу класним керівникам, які старалися проводити заходи цікаво, різноманітно. Це такі як: Литвинчук Д.М., Кудлай О.О., Борщ Г.А., Сукайло С.І., Красуляк С.М., Бахімова Ж.В., Овюхно П.П., Кульбашна Р.В. Висвітлення своєї роботи на сторінках сайту школи, у Вайбері, Фейсбуці доказує, що робота ведеться, незалежно від карантину. Кожен день і рік - це дитяче життя. І від того, що вони запам’ятають, що винесуть у своїй пам’яті, що буде закладатися в основі - таких громадян ми отримаємо.

Поряд із різними формами, методами внутрішньошкільного контролю в школі розроблено шкільну модель моніторингу, яка спрямована на аналітичне відстеження процесів, що відбуваються у освітньому закладі. Моніторинг якості навченості учнів, який проводиться у І та ІІ семестрах, дає змогу аналізувати, коригувати, відтворювати об’єктивну картину діяльності освітнього процесу. Якісні результати моніторингу за 2020-2021 н.р. відображено у відповідних наказах по школі.

Організація роботи з використанням технологій дистанційного навчання В 2020-2021 н.р. з у зв’язку з епідеміологічною ситуацією, що склалася в Україні, з метою виконання навчальних планів і програм у школі було організовано навчання з використанням технологій дистанційного навчання, відповідно до «Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти», затвердженого наказом МОН України від 08.09.2020 р. № 1115. Для дистанційного навчання учителі застосовували платформи, електронні ресурси та месенджери. Поточне оцінювання вчителі здійснювали в усній і письмовій формах, застосовуючи такі його види: тестування, практичні, контрольні, діагностичні роботи, дослідницькі та творчі проєкти, есе, усні співбесіди та опитування тощо. Кількість уроків, проведених синхронно становила 47% від загальної кількості проведених онлайн-уроків. На якість навчання вплинуло, в першу чергу, незабезпеченність педпрацівників технічними засобами в повному обсязі та відсутність повного покриття якісним інтернетом. Під час онлайн-уроків було дотримано всіх санітарних норм. За результатами уроків, проведених в 1-11 класах (загальна кількість вчителів - 18):

1 Інтернет-засоби та інструменти, які вчителі використовують під час дистанційного навчання:

· https://classroom.google.com

· https://meet.google.com

· https://zoom.us

· https://www.youtube.com/

· https://jamboard.google.com/

· https://naurok.ua/

· https://vseosvita.ua/

· https://learningapps.org/

· Discord

· Telegram

· Viber

· Facebook Messenger

Для цього було звернуто увагу на:

· співпрацю з учнями на засадах партнерства;

· застосування особистісно орієнтованого підходу;

· дотримання принципів академічної доброчесності;

· оцінювання результатів навчання учнів відповідно до критеріїв;

· надання учням часу на обдумування відповіді;

· супровід відповідей учнів уточнювальними питаннями;

· забезпечення зворотнього зв’язку щодо якості виконаного завдання;

· добір домашнього завдання, спрямованого на оволодіння ключовими компетентностями, озвучення критерів його оцінювання;

· подача різнорівневих завдань на вибір учнів;

· використання ІКТ, що сприяють формуванню в учнів ключових компетентностей;

· використання електронних освітніх ресурсів;

· використання медіаресурсів;

· використання обладнання та засобів навчання для активації навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Творчий розвиток дитини завжди був і залишається пріоритетним напрямком освітянської діяльності.. Ці завдання успішно реалізовуються під час позакласної роботи класів, яка об’єднує школярів усіх вікових груп конкурсними програмами та заходами.

Педагоги прагнуть вибудувати виховний простір так, щоб він сприяв гармонізації особистості, глибоко усвідомлюють, що соціальна адаптація учнів, розуміння ними своїх прав та свідомого виконання обов’язків у значній мірі залежить від правильно визначених та обраних шляхів реалізації виховного процесу. Тому пріоритетними питаннями у виховній роботі школи залишається забезпечення всебічного розвитку особистості, сприяння її самовихованню й самореалізації, спрямування їх у своїй діяльності керуватися загальнолюдськими цінностями, глибоко розуміти традиції свого народу.

Виховна робота педагогічного колективу була спрямована на виховання підростаючого покоління, взаєморозуміння і взаємопідтримки дітей, батьків, молоді, місцевих організацій, співпрацю у досягненні поставленої мети та завдань. У своїй діяльності керувалися загальнолюдськими цінностями, глибоким розумінням традицій свого народу, свого села. У зв’язку з цим виховна робота школи була спрямована згідно відповідних напрямів.

Профорієнтаційна підготовка молоді починається ще у шкільні роки. Завдання школи – підготувати підростаюче покоління до свідомого вибору професії. Профорієнтаційна робота в ЗОШ здійснюється під час навчально-виховного процесу, а саме:

- розширення знань про професії на уроках, з мережі Інтернет;

- онлайн зустрічі на Дні відкритих дверей навчальних закладів;

- зустрічі з викладачами вузів;

- проводилося анкетування з вибору професії;

- відвідування закладів освіти та підприємств та інші

Всі випускники 9-го та 11-го класів минулого року випуску, продовжують навчання або працевлаштовані.

Згідно з постановою уряду "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19" у навчальних закладах Київської області на сьогодні, до кінця літа введено карантинний режим. На сайті школи були розміщені рекомендації по запобіганню і поширенню захворювання. Класними керівниками проводилися роз’яснювальні роботи дистанційно.

Щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази навчального закладу.

В школі є кабінети хімії та біології, математики, фізики, інформатики, географії, історії, зарубіжної літератури, образотворчого мистецтва, музичного мистецтва, 4-початкових класи, української мови та літератури, трудового навчання.

В школі 20 комп’ютерів (1 комп’ютер на 6 учнів); 15 – в комп’ютерному класі, 1 - в методичному кабінеті, 1 - в бібліотеці, 1 - в біологічному кабінеті, 1- в музичному кабінеті, 1 – у фізичному.

У зв’язку з використанням дистанційного навчання, та використанням інформаційного кабінету для учнів початкової школи, такої кількості техніки не вистачає. За програмою «Нова українська школа» за 3 роки школа отримала 3 ноутбуки, 3 принтери та 2 ламінатори, 3 плазмових телевізори, 1 проектор в початкових класах. 91% вчителів володіють комп’ютером на рівні користувача. Повністю замінено парти і столи у 2 класах, закуплено шафи, дошки, цеглинки лего, конструктор лего, дидактичні ігри, навчальні посібники. Придбано жалюзі. В цьому році за рахунок спонсорської допомоги Агрофірми «Урожай», зроблено ремонт в комп’ютерному класі. Замінено проводку в кабінеті, а по коридорах змінено всі плафони. Замінено частково труби водяного опалення на 1 поверсі, батареї водяного опалення в туалеті та кабінеті 4 класу. Замінено 3 дверей в класних кімнатах. За бюджетні кошти придбано 1 плита та 2 мийки на харчоблок.

На жаль школа за 50 років жодного разу капітально не ремонтувалася. Дах школи потребує повної заміни. Електропроводка застаріла і її необхідно повністю замінити. Залишилися ще не замінені близько 50 вікон дерев’яних, які повністю відслужили свій вік і не відповідають сучасним вимогам по теплоізоляції. Потреба в оснащенні і обновленні харчоблоку виникла в результаті нових вимог щодо налагодження харчування з нового 2021 року.

Адміністрація навчального закладу разом з трудовим колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у належному стані.

Слова вдячності хочеться сказати і працівникам Агрофірми «Урожай», які надали матеріальну допомогу на ремонт комп’ютерного класу. І, звичайно, велика вдячність батькам. Саме вони створюють затишок у класних кімнатах для своїх дітей.

Школа працює в режимі стабільності, ліміти на використання енергоносіїв не перевищено. Проте, для збереження тепла та підтримання температурного режиму взимку потрібна повна заміна вікон у всіх решти класах.

Адміністрація школи приділяє достатньо уваги естетичному вигляду навчального закладу. Проводиться робота по облаштуванню класннх кімнат, коридорів, в якому беруть участь батьки, школярі та вчителі. Змінюється вигляд коридорів першого та другого поверхів. Шкільне подвір'я доглянуте.

Забезпеченість чинними підручниками і посібниками для виконання навчальних програм з предметів робочого навчального плану:

1-4 класи – 109 %

5-9 класи – 100 %

10-11 класи – 150 %

Бюджетне фінасування протягом навчального року (сума, використання коштів): 1732590 грн на життєдіяльність школи.

Протягом 2020 -2021 н. року до роботи закладу залучено благодійні внески батьків на поточний ремонт, для поліпшення матеріально-технічної бази.

1. Придбана фарба для ремонту школи, миючі засоби.

2. Здійснено ремонт шкільного автобуса.

3. Заміненено 3 дверей.

4. Замінено, частково, труби водяного опалення.

5. Замінено лампи освітлення коридорів.

Важливим аспектом збереження здоров’я учнів є створення умов для раціонального харчування дітей протягом перебування у школі.

В закладі створені сприятливі умови для гарячого харчування учнів 1-11 класів. За кошти бюджету учні 1-4 класів, діти, батьки яких є учасниками АТО, ООС, діти сироти та діти позбавлені батьківського піклування, дотримують гаряче харчування. Організація харчування учнів на хорошому рівні.

Медичне обслуговування учнів та працівників школи організовано відповідно до нормативно-правової бази. Для медичного забезпечення учнів та вчителів у закладі обладнаний медичний пункт, де працює медична сестра від дитячої поліклініки за визначеним графіком роботи у школі, яка організовує систематичне та планове медичне обстеження учнів, забезпечує профілактику дитячих захворювань, та огляд учнів медичними працівниками місцевого фельдшерського пункту. Щорічно діти проходять медичне обстеження. Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи у школі формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно до цих списків видається наказ по школі.

Вчителі також щорічно (за виключенням цього року) проходять поглиблений медичний огляд у серпні. Працівники їдальні проходять медичні огляди два рази на рік. Огляди відбуваються за рахунок держбюджету. Проходження медичного огляду фіксується в санітарних медичних книжках установленого зразка, які реєструються і зберігаються у школі.

У навчальному закладі проводяться заходи щодо здорового способу життя: шкідливості куріння, алкоголю, наркотиків. Крім уроків основ здоров’я, у планах кожного класного керівника є розділ «Заходи по збереженню життя і здоров’я дітей», де планується послідовна робота оздоровчого характеру з класом.

Груп ЛФК – 2; в ній охоплено – 30 учнів

Підвозиться 25 учнів – 17 %. Потребують підвезенню ще 32 учні.

Підвіз учнів та вчителів здійснюється шкільним автобусом.

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається у діяльності педколективу як одна із головних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації школи. Наказом по школі призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладі, створено службу з охорони праці, сплановані заходи.

На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У школі в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет, спортзал має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також у приміщенні школи розміщено стенд по безпечній поведінці та куточок цивільного захисту.

За навчальний рік під час навчально-виховного процесу не зафіксовано фактів порушення прав дитини, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм.

Перед початком навчального року в кабінетах підвищеної небезпеки комісією поновлюються акти-дозволи на проведення навчальних занять та акти на спортивні споруди. Систематично поновлюються дезінфікуючі та миючі засоби.

В цьому навчальному році соціальний паспорт школи має такий вигляд: дітей з багатодітних сімей – 44; малозабезпечених сімей – 8, в них дітей – 8; Дітей сиріт-3, 3 дітей під опікою; напівсиріт-13., 9 дітей , батьки яких мають статус учасника АТО.

Діти даних категорій постійно знаходяться під контролем, в разі необхідності надається соціально-психологічна підтримка, допомога. Ці учні залучаються до участі в різних загальношкільних та позашкільних заходах.

З метою надання соціальної підтримки протягом року всі діти даних категорій були відвідані за місцем проживання. Проводилась виховна, профілактична та корекційна робота. Дані категорії дітей, по мірі можливості, отримували гуманітарну допомогу, путівки для відпочинкута оздоровлення у таборах.

Робота з дітьми пільгових категорій проводиться успішно внаслідок тісної та злагодженої співпраці класних керівників, соціального педагога, адміністрації школи, учнівського самоврядування та постійного зв’язку з батьками.

Забезпечення взаємодії школи і сім’ї здійснюється через проведення батьківських зборів, анкетування та відвідування сімей. Підтримуються зв’язки з іншими закладами та організаціями через проведення екскурсій до закладів, зустрічі та приймають участь у ярмарках професій, та відкритих дверях. Діти ознайомлені з основними нормативно- правовими документами щодо захисту своїх прав через виховні заходи.

В школі наказом директора створюється щорічно рада профілактики правопорушень. Вона працює на підставі розробленого Положення . На засідання ради профілактики запрошуються учні, які схильні до правопорушень, порушники дисципліни на уроках та їх батьки.

Адміністрацією школи, радою профілактики правопорушень школи проводяться різноманітні профілактичні заходи з учнями групи ризику та учнями, що потрапили в складні життєві умови. Завдяки постійній профілактичній роботі, співпраці з органами внутрішніх справ на обліку в кримінальній міліції у справах неповнолітніх немає.

Проводилась зустріч учнів та батьків з працівниками ювенальної поліції.

Соціальний педагог Теслюк Н.М. веде соціальний паспорт школи, тримає на контролі відвідування учнями занять у школі, обстеження санітарно-побутових умов проблемних сімей, відвідування класними керівниками учнів вдома.

Стан дитячого травматизму.

Питання охорони праці та попередження травматизму постійно обговорюється на нарадах при директорі.

Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі здійснюється належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання. Протягом навчального року у закладі зафіксовано 1 травмування детини.

В школі розроблено низку заходів щодо попередження травматизму учнів, проведена відповідна робота з учителями. Причини виникнення травм з’ясовуються, аналізуються, відповідно до цього складаються акти та проводяться профілактичні заходи.

Виховання учнів в школі і сім'ї – щоденний нерозривний зв'язок, клопіткий творчий процес. Тому педагогічний колектив працює в тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку дитини. Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь у навчально-виховному процесі є безпосередніми учасниками навчання та виховання підростаючого покоління. Батьки є учасниками позакласних заходів щодо профорієнтації, світу захоплень, родинними святами та святами пов’язаними з народними звичаями і традиціями українського народу.

Класні керівники співпрацюють із сім'ями своїх вихованців: спілкуються з родиною; тримають зв'язок через щоденники; проводять онлайн спілкування з батьками анкетування. Традиційними формами роботи з батьками є індивідуальні бесіди. Під час спілкування з батьками через вайбер доводиться до відому напрямки роботи класів, звітують про свою роботу та досягнення учнів.

Діє сайт школи для висвітлення навчально-виховного процесу та зворотнього зв’язку з громадскістю. Створена рада закладу, батьківський комітет, які підтримують і розвивають матеріально-технічну базу школи.

Враховуючи зазначене, перед педагогічним колективом залишаються незмінними завдання підвищення якості знань учнів:

• через покращення якості, удосконалення навчально-виховного процесу;

• використання сучасних педагогічних технологій під час проведення уроків, залучення до навчання комп’ютера, мережі Internet;

• підвищення мотивації навчання з боку учнів, батьків;

• підготовка учнів до участі в зовнішньому незалежному оцінюванні для вступу до ВНЗ всіх рівнів акредитації.

ЗВІТ ЗА 2019-20 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Звіт директора Комунального закладу Маслівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Миронівської районної ради Київської області І.Д.Теслюка за 2019- 2020 навчальний рік

ВСТУП

Шановні присутні! Закінчився навчальний рік і тому ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу школи, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2019/2020 навчального року.

На цих загальних зборах ми керуємося Положенням про порядок звітування директора Маслівської загальноосвітньої школи перед трудовим колективом, представниками громадськості, щодо своєї діяльності на посаді протягом навчального року.

Як директор школи, у своїй діяльності протягом звітного періоду, я керувався Статутом школи, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками директора школи, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.

У 2019 - 2020 навчальному році робота школи була спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Національної доктрини розвитку освіти, Указів Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти України», «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти в Україні», реалізацію державних, регіональних програм у галузі освіти, інших чинних законодавчих та нормативних документів.

Освіта є основою інтелектуального, духовного, фізичного і культурного розвитку особистості, її успішної соціалізації, економічного добробуту, запорукою розвитку суспільства, об’єднаного спільними цінностями і культурою, та держави.

Метою освіти є всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, її талантів, інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей, формування цінностей і необхідних для успішної самореалізації компетентностей, виховання громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь іншим людям і суспільству, збагачення на цій основі інтелектуального,економічного, творчого, культурного потенціалу Українського народу, підвищення освітнього рівня громадян задля забезпечення сталого розвитку України та її європейського вибору.(ЗУ «Про освіту» від 05.09.2017р. №2145- VІІІ).

Концепція розвитку закладу

Гуманізація й демократизація освітнього процесу, забезпечення наукового, розвиваючого характеру освіти, індивідуалізація та диференціація навчання, формування всебічно розвиненої особистості, підготовленої до активної діяльності в умовах інформаційного суспільства, співпраця і партнерство у взаєминах дітей, педагогів, батьків.

СТРУКТУРА ЗАКЛАДУ

На кінець навчального року в школі налічується 164 учні (11 класів), з них: Дитяча вікова категорія: І ступінь-72 учні (4 класи), ІІ ступінь-77 учнів (5 класів), ІІІ ступінь-15 учнів (2 класи).

Кадрова: 19 педагогічних працівників: Вчителів спеціалістів вищої категорії- 9. Вчителів спеціалістів І категорії - 3, Вчителів спеціалістів ІІ категорії - 2, Спеціалістів - 5.

Непедагогічні працівники: Допоміжний персонал- 4,Технічний персонал – 2.

Якщо взяти за основу розвиток мережі то:

У 2016-2017н.р. було 10 класів, у них 124учні;

2017-2018н.р. -було 9 класів – 144 учні;

2018-2019н.р. - було 10 класів – 158 учнів

То у 2019-2020 н. році – 11 класів – 164 учні

Органами самоврядування були:

Педагогічна рада - керівник Теслюк І.Д.

Профспілковий комітет - Голова Ігнатенко О.П.

Методична рада - Голова Рибченко С.О.

Батьківський комітет- Голова Турченко Г.М

Учнівське самоврядування - Голова Борисенко І.В.

ПРОФІЛІ НАВЧАННЯ

До профільне 8-9 класи, 10 клас- філологічний профіль, 11 клас – історичний профіль.

АНАЛІЗ РОБОТИ ШКОЛИ ЗА 2019-2020 Н.Р.

Освіта була і надалі залишається найвищим національним пріоритетом, основою для розвитку особистості, суспільства та держави. Сьогодні вона зазнає суттєвих змін –змінюються пріоритети, структура і зміст освіти, пов’язані із запровадженням компетентнісного підходу до формування змісту та організації освітнього процесу. Тому створення високоефективної системи якісної освіти – це об’єктивна вимога часу.

Колектив школи протягом 2019-2020 навчального року працював над втіленням у життя Нового Закону України «Про освіту», Державної національної програми «Освіта», «Концепції Нова Українська школа», «Національної доктрини розвитку освіти», Конвенції ООН про права дитини. Це були поступальні кроки, які логічно сприяли вирішенню та реалізації проблемного питання роботи школи: «Впровадження особистісно орієнтованого підходу в процесі формування мотивації навчальної діяльності учнів та виховання в них загальнолюдських якостей»

ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС

У школі функціонували 11 класів, 2 групи продовженого дня, 9 гуртків та секцій. В школі навчалося 164 учні. З них Похвальним Листом було нагороджено 18 учнів. Свідоцтво з відзнакою отримала двоє учнів – Бойко Данііл та Бондаренко Максим. Претендентами на золоту медаль закінчили 11 клас 2 учениці: Борисенко Інна та Пецух Любов.

Упродовж вересня місяця практичним психологом Теслюк Н.М. проведено анкетування класних колективів з метою виявлення обдарованих та здібних дітей. Педагоги активно залучали учнів до роботи в шкільних гуртках, факультативах та секціях.

Учителі працювали за індивідуальними планами роботи з обдарованими учнями з метою підготовки до участі у предметних та творчих конкурсах, олімпіадах. У робочому навчальному плані на цю роботу було виділено 20,5 годин у 5-10 класах.

Усі заплановані заходи, відповідно до складених планів, виконані всіма педагогами.

Внаслідок проведеної роботи рівень навчальних досягнень учнів за рік, в порівнянні з попереднім роком, покращився і має такі результати. На високий рівень- 28 учнів (18%), достатній- 60 учнів(46 %), середній рівень- 41 учень(32%), на початковий рівень- 7 учнів(5%).

Учні, які показали високий та достатній рівень навчальних досягнень становить 64% .

Картина рівня навчальних досягнень по класах: 3 клас – 81%; 4 клас – 75%; 5 клас- 69%; 6 клас – 43%; 7 клас – 62%; 8 клас – 15%; 9 клас -58%; 10 клас – 80%; 11клас- 89%.

Рівень навчальних досягнень різний у всіх класах, найгірші результати в учнів 8 класу - 15% (класний керівник Любомирська Г.І), лідерами залишаються учні 11 класу- 89 % (класний керівник Теслюк Н.М.), та учні 3 класу- 81% (класний керівник Сукайло С.І.)

В районному етапі предметних олімпіад в цьому навчальному році брали участь 36 учнів. З них ІІ місце зайняли - 2 учні (трудове навчання- Бондаренко Максим, та екологія- Капленко Ірина), ІІІ місце – 1 учень-Бойко Данііл (Конкурс знавців української мови Т.Шевченка)

В цілому проаналізувавши результативність участі нашої школи в районному етапі предметних олімпіад за чотири останні роки, судячи з діаграми, можна зробити висновок, що результати погіршились, зросла кількість дипломантів ІІ та ІІІ ступенів – це говорить про спад у роботі вчителів предметників на етапі підготовки учасників олімпіад.

У літературному конкурсі «Щоб не трапилось біди – обережним будь завжди» учениця 11 класу зайняла ІІІ місце.

Традиційним стало проведення олімпіад, конкурсів у школі. В 2019/2020 навчальному році учні стали активними учасниками в конкурсах: «Соняшник», «Геліантус». З метою формування в учнів цілісного уявлення про природу і наукового світогляду на основі знань з фізики, хімії, біології, географії, зацікавленості природними явищами учні школи були залучені до участі у конкурсі «Геліантус» (керівники Григоренко О.Р. та Синяк Г.І.) Всього взяли участь -15 учасників. Грамоти з фізики та географії отримали 2 учасники, диплом переможця ІІІ ступеня Всеукраїнського рівня -3 учасники, Диплом переможця шкільного рівня отримали - 4 учасники, сертифікат учасника - 6 учнів.

Щорічно учні школи приймають участь у конкурсі «Соняшник» із зарубіжної літератури. Із 20 учасників цього конкурсу отримали Диплом ІІ ступеня Всеукраїнського рівня 1- учасник. Диплом І ступеня регіонального рівня -1 учасник та 1 учасник ІІ рівня. Решта отримали сертифікати учасників.

У конкурсі «Соняшник» з української мови участь взяли Дипломом ІІ ступеня Всеукраїнського рівня нагороджено -1 учня, сертифікати учасників отримали - 5 учасників. Дипломами ІІ ступеня регіонального рівня отримали 2 учні, шкільного рівня-5 учнів.

Є успіхи і у спортивному житті школи: ІІ місце у туристичних змаганнях району та участь в обласних змаганнях, ІІ місце у відкритій першості Миронівського ОТГ з шашок та шахів серед школярів ЗОШ І-ІІІ ступенів, у змаганні з футболу «Шкіряний м’яч» під керівництвом вчителя Овсюхно П..П. команда дівчат зайняли І та ІІ місця, команда дівчат з волейболу до Дня Героїв Небесної сотні зайняла ІІ місце.

На засіданні методичної ради школи було доповнено розроблені рекомендації для педагогів та батьків стосовно особливого ставлення до обдарованих учнів. Складені вказівки взято до уваги педагогами школи.

У період проведення предметних тижнів учителі проводили інтелектуальні ігри, марафони, КВК, конкурси газет, про що вказано в підсумкових фото-інформаційних вісниках. Звіти про проведену роботу розміщено на сайті закладу.

Упродовж року проведено пізнавальні, розвивальні, загальношкільні заходи у різних напрямках виховного значення. Проведено інтелектуальний марафон про права дітей. Ряд спортивних змагань та конкурсів сприяли розвитку фізичних сил, та формуванню позитивного ставлення школярів до збереження власного здоров’я.

План роботи з обдарованими дітьми на 2019-2020 н.р. в основному виконано.

Однак в даній системі роботи є ряд недоопрацювань. Вимагає покращення робота педагогів щодо упровадження системи особистісно орієнтованого підходу до організації навчального процесу. Упродовж 2 років учні не виборюють призових місць на Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН.

Згідно наказів МОН та згідно та у зв’язку з карантином, оголошеним в Україні через поширення коронавірусної інфекції «COVID-2019», в цьому році ДПА у 4, 9 класах було відмінено, а ЗНО у формі ДПА було перенесено на літній період і буде проведено згідно наказів МОН України.

Одним із важливих напрямків удосконалення педагогічної майстерності є атестація вчителів, яка здійснюється у відповідності з чинним законодавством, Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників, змінами і доповненнями до нього. Головним завданням атестаційного періоду є комплексна оцінка рівня кваліфікації педагогічної майстерності, результатів педагогічної діяльності вчителів різних фахів.

З метою використання права вчителя на атестацію адміністрація закладу щороку знайомить педагогів із законодавчою і нормативною базою щодо даного питання. Наказом по закладу від 12.09.2019 № 111 «Про створення атестаційної комісії І рівня та затвердження її складу у 2019/2020 навчальному році» було затверджено склад атестаційної комісії І рівня, до якої ввійшли компетентні, висококваліфіковані, методично грамотні педагоги, що мають вищу кваліфікаційну категорію і педагогічні звання. Вся робота атестаційної комісії проводилася згідно складеного і затвердженого плану роботи на засадах перспективності, дієвості, особистісної орієнтації, демократії та взаємоповаги.

У графік атестації 2020 року були включені Теслюк Н.М (соціальний педагог та практичний психолог, вихователь ГПД), яка претендувала на вищу категорію та Красуляк С.М. (вчитель математики та фізики), яка претендувала на першу категорію. Під час засідання атестаційної комісії було заслухано звіти вчителів, що атестуються, розглянуто і дано оцінку їх методичним портфоліо.

Впродовж навчального року проводився постійний аналіз роботи вчителів: динаміка навчальних досягнень учнів, рівень професійного росту (відкриті уроки, заходи, розробки методичних матеріалів, виступи тощо), застосування у роботі інноваційних технологій, створення ситуацій саморозвитку і самореалізації учнів, тощо.

Під час карантину було проведено підсумкові роботи у 3-11 класах в режимі он-лайн.

В цьому році в школі продовжували якісно та ефективно впроваджувати реформу НУШ завдяки відповідальним, ініціативним та творчим педагогам, як-от: вчителі 1, 2 класів Кудлай О.О. та Борщ Г.А., вчитель англійської мови Любомирська Г.І. та вчитель інформатики Чалчинська Н.О.

Під час освітнього процесу щоденно на уроках, перервах діти з захопленням працювали з цеглинками лего, конструктором лего, дидактичними іграми, навчальними посібниками. Така робота значно підвищила всебічний розвиток дітей, їх таланти, здібності, розвиток самостійності, творчості та допитливості.

Щороку учні 10, 11 класів беруть участь у написанні радіодиктанту національної єдності.

Також учні 7, 9 класів приймали участь у он-лайн уроці «Інтернет: як безпечно грати, навчатися та працювати», який проводився 11 лютого 2020 року до Дня безпечного Інтернету за підтримки Інституту модернізації змісту освіти.

Вчителі початкових класів та адміністрація школи успішно пройшли курси за програмою Концепція «Нова українська школа».

Виявлено, що в основному учні засвоїли програмовий матеріал у достатньому обсязі, володіють необхідними практичними навичками, здебільшого вміють викладати теоретичний матеріал у логічній послідовності, пов’язувати його з практикою; володіють навиками аналізу подій, явищ, фактів, умінням зіставляти, знаходити важливе, пояснювати причинно-наслідкові зв’язки, робити висновки, самостійно будувати висловлювання відповідно до комунікативних завдань.

ВИХОВНИЙ ПРОЦЕС

Творчий розвиток дитини завжди був і залишається пріоритетним напрямком освітянської діяльності.. Ці завдання успішно реалізовуються під час позакласної роботи класів, яка об’єднує школярів усіх вікових груп конкурсними програмами та заходами.

Педагоги прагнуть вибудувати виховний простір так, щоб він сприяв гармонізації особистості, глибоко усвідомлюють, що соціальна адаптація учнів, розуміння ними своїх прав та свідомого виконання обов’язків у значній мірі залежить від правильно визначених та обраних шляхів реалізації виховного процесу. Тому пріоритетними питаннями у виховній роботі школи залишається забезпечення всебічного розвитку особистості, сприяння її самовихованню й самореалізації, спрямування їх у своїй діяльності керуватися загальнолюдськими цінностями, глибоко розуміти традиції свого народу.

Виховна робота проводилася згідно з планом виховної роботи школи. Силами дитячого самоврядування під керівництвом класних керівників, вчителів, заступника директора з навчально-виховної роботи були організовані і проведені на високому рівні шкільні свята.

Традиційними заходами в школі стали: урочистий початок навчального року святом Першого дзвоника та перший урок «Україна – єдина країна», свято вишиванок, День учнівського самоврядування, місячник правовиховної роботи, свято 8 Березня. З метою задоволення потреб і інтересів учнів у 2019-2020 н.р. було організовано роботу гуртків. У школі працюють такі гуртки: хорового співу (керівник Єлізаренко М.М.), «Джура» (керівник Овсюхно П.П.), «танцювальний» (керівник Чекольва С.М.), духових інструментів (керівник Мироненко І.В.), «Юні екологи» (керівник Григоренко О.Р.), «літературна студія» (керівник П’ясецька В.І..), секції: волейбольна, футбольна, тенісу (Овсюхно П.П.). та інші. Про всі шкільні новини і досягнення Чалчинська Н.О. розміщувала інформацію на сайті школи.

Всі вчителі, які ведуть курси за вибором, гурткові заняття, факультативи мають належну професійну підготовку. В школі традиційно проходять тижні предметні та виховні згідно плану роботи школи за різними напрямами роботи. Це і Олімпійський Тиждень (до Дня фізичної культури і спорту), День захисника України, День Пам’яті, Лінійка до Дня української писемності та мови, День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій. Всеукраїнська акція «Засвіти свічку». Свято Нового року, Тиждень трудового виховання та профорієнтації. Тиждень фізкультури та спорту, безпеки життя Змагання «Джура» «Козацький гарт». Акції «Чисте подвір’я», Тиждень енергозбереження та безпечного використання газу, Обережно Булінг!. Та багато інших.

Найактивнішими у проведенні загальношкільних заходів були учні 5-го (Красуляк С.М.), 9-го (Горбач Р.В.), 11-го (Теслюк Н.М.) 6-го (Овсюхно П.П.) класів.

Виховна робота педагогічного колективу була спрямована на виховання підростаючого покоління, взаєморозуміння і взаємопідтримки дітей, батьків, молоді, місцевих організацій, співпрацю у досягненні поставленої мети та завдань. У своїй діяльності керувалися загальнолюдськими цінностями, глибоким розумінням традицій свого народу, свого села. У зв’язку з цим виховна робота школи була спрямована згідно відповідних напрямів.

Учні школи прийняли участь у шкільних конкурсах малюнків та виробів під назвою «Світ очима дітей», присвячених різним подіям в країні та в світі.

Згідно з інформацією заступника директора школи з виховної роботи Чалчинської Н.О. з’ясовано, що всі заплановані заходи з виховної роботи на рік виконані в повному обсязі. Уся виховна робота шкільного колективу реалізується через діяльність кожного класу й шкільного самоврядування в цілому. З метою попередження боулінгу в школі велася роз’яснювальна робота як класними керівниками так і соціальним педагогом.

З метою підтримання порядку в школі та інформування учнів про новини шкільного життя, щоп’ятниці проводиться загальношкільна лінійка, де підводяться підсумки роботи за тиждень, та оголошується план роботи на наступний тиждень, відповідно плану виховної роботи та календаря пам’ятних дат.

Профорієнтаційна підготовка молоді починається ще у шкільні роки. Завдання школи – підготувати підростаюче покоління до свідомого вибору професії. Профорієнтаційна робота в ЗОШ здійснюється під час навчально-виховного процесу, а саме:

- Екскурсії до вищих навчальних закладів

- розширення знань про професії на уроках, з мережі Інтернет;

- походи на Дні відкритих дверей навчальних закладів;

- зустрічі з викладачами вузів;

- проводилося анкетування з вибору професії;

- відвідування закладів освіти та підприємств та інші

Є в школі профорієнтаційний куточок, який містить цікаві інформаційні матеріали. Всі випускники 9-го класу продовжують навчання або працевлаштовані.

Згідно з постановою уряду "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19" у навчальних закладах Київської області попередньо на три тижні (у період із 12 березня по 3 квітня) а на сьогодні до 22 червня введено карантинний режим. На сайті школи були розміщені рекомендації по запобіганню і поширенню захворювання. Класними керівниками проводилися роз’яснювальні роботи дистанційно.

Щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази навчального закладу.

В школі є кабінети хімії та біології, математики, фізики, інформатики, географії, історії, зарубіжної літератури, образотворчого мистецтва, музичного мистецтва, 4-початкових класи, української мови та літератури, трудового навчання.

В школі 20 комп’ютерів (1 комп’ютер на 6 учнів); 16 – в комп’ютерному класі, 1 - в методичному кабінеті, 1 - в бібліотеці, 1 - в біологічному кабінеті, 1- в музичному кабінеті.

У зв’язку з використанням дистанційного навчання, та використанням інформаційного кабінету для учнів початкової школи, такої кількості техніки не вистачає. За програмою «Нова українська школа» за 2 роки школа отримала 2 ноутбуки, 2 принтери та 2 ламінатори, 2 плазмових телевізори, 1 проектор в початкових класах. 91% вчителів володіють комп’ютером на рівні користувача. Повністю замінено парти і столи, закуплено шафи, дошки, цеглинки лего, конструктор лего, дидактичні ігри, навчальні посібники. Придбано жалюзі.

В цьому році за рахунок спонсорської допомоги зроблено ремонт в комп’ютерному класі. Замінено проводку в кабінеті, а по коридорах змінено всі плафони. Замінено частково труби водяного опалення на 1 поверсі. Замінено 3 дверей в класних кімнатах.

На жаль школа за 50 років жодного разу капітально не ремонтувалася. Дах школи потребує повної заміни. Електропроводка застаріла і її необхідно повністю замінити. Залишилися ще не замінені близько 50 вікон дерев’яних, які повністю відслужили свій вік і не відповідають сучасним вимогам по теплоізоляції.

Адміністрація навчального закладу разом з трудовим колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у належному стані.

Школа працює в режимі стабільності, ліміти на використання енергоносіїв не перевищено. Проте, для збереження тепла та підтримання температурного режиму взимку потрібна повна заміна вікон у всіх решти класах.

Адміністрація школи приділяє достатньо уваги естетичному вигляду навчального закладу. Проводиться робота по облаштуванню класннх кімнат, коридорів, в якому беруть участь батьки, школярі та вчителі. Змінюється вигляд коридорів першого та другого поверхів. Шкільне подвір'я доглянуте.

Забезпеченість чинними підручниками і посібниками для виконання навчальних програм з предметів робочого навчального плану:

1-4 класи – 109 %

5-9 класи – 100 %

10-11 класи – 150 %

Бюджетне фінасування протягом навчального року (сума, використання коштів): 1732590 грн на життєдіяльність школи.

Протягом 2019 -2020 н. року до роботи закладу залучено благодійні внески батьків на поточний ремонт, для поліпшення матеріально-технічної бази.

За сприяння районного бюджету, коштів спонсорів та залучення коштів батьківського бюджету заклад поповнився на суму 25 тис. грн. а саме:

1. Придбана фарба для ремонту школи, миючі засоби.

2. Здійснено ремонт шкільного автобуса.

3. Заміненено 3 дверей.

4. Замінено, частково, труби водяного опалення.

5. Замінено лампи освітлення коридорів.

Важливим аспектом збереження здоров’я учнів є створення умов для раціонального харчування дітей протягом перебування у школі.

В закладі створені сприятливі умови для гарячого харчування учнів 1-11 класів. За кошти бюджету учні 1-4 класів, діти, батьки яких є учасниками АТО, ООС, діти сироти та діти позбавлені батьківського піклування, отримують гаряче харчування та учнів старших класів - за кошти батьків. Організація харчування учнів на хорошому рівні.

Медичне обслуговування учнів та працівників школи організовано відповідно до нормативно-правової бази. Для медичного забезпечення учнів та вчителів у закладі обладнаний медичний пункт, де працює медична сестра від дитячої поліклініки за визначеним графіком роботи у школі, яка організовує систематичне та планове медичне обстеження учнів, забезпечує профілактику дитячих захворювань, та огляд учнів медичними працівниками місцевого фельшерського пункту. Щорічно діти проходять медичне обстеження. Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи у школі формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно до цих списків видається наказ по школі.

Вчителі також щорічно проходять поглиблений медичний огляд у серпні. Працівники їдальні проходять медичні огляди два рази на рік. Огляди відбуваються за рахунок держбюджету. Проходження медичного огляду фіксується в санітарних медичних книжках установленого зразка, які реєструються і зберігаються у школі.

У навчальному закладі проводяться заходи щодо здорового способу життя: шкідливості куріння, алкоголю, наркотиків. Крім уроків основ здоров’я, у планах кожного класного керівника є розділ «Заходи по збереженню життя і здоров’я дітей», де планується послідовна робота оздоровчого характеру з класом.

Груп ЛФК – 2; в ній охоплено – 30 учнів

Підвозиться 25 учнів – 17 %. Потребують підвезенню ще 32 учні.

Підвіз учнів та вчителів здійснюється шкільним автобусом.

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається у діяльності педколективу як одна із головних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації школи. Наказом по школі призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладі, створено службу з охорони праці, сплановані заходи.

На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У школі в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет, спортзал має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також у приміщенні школи розміщено стенд по безпечній поведінці та куточок цивільного захисту.

За навчальний рік під час навчально-виховного процесу не зафіксовано фактів порушення прав дитини, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм.

Перед початком навчального року в кабінетах підвищеної небезпеки комісією поновлюються акти-дозволи на проведення навчальних занять та акти на спортивні споруди. Систематично поновлюються дезінфікуючі та миючі засоби.

В цьому навчальному році соціальний паспорт школи має такий вигляд: багатодітних сімей – 16, в них дітей- 25; малозабезпечених сімей – 10, в них дітей – 28; Дітей сиріт-5, 2 дітей під опікою; 108 дітей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, 13 дітей , батьки яких мають статус учасника АТО.

Діти даних категорій постійно знаходяться під контролем, в разі необхідності надається соціально-психологічна підтримка, допомога. Ці учні залучаються до участі в різних загальношкільних та позашкільних заходах.

З метою надання соціальної підтримки протягом року всі діти даних категорій були відвідані за місцем проживання. Проводилась виховна, профілактична та корекційна робота. Дані категорії дітей по мірі можливості отримували гуманітарну допомогу, путівки для відпочинкута оздоровлення у таборах.

Робота з дітьми пільгових категорій проводиться успішно внаслідок тісної та злагодженої співпраці класних керівників, соціального педагога, адміністрації школи, учнівського самоврядування та постійного зв’язку з батьками.

Забезпечення взаємодії школи і сім’ї здійснюється через проведення батьківських зборів, анкетування та відвідування сімей. Підтримуються зв’язки з іншими закладами та організаціями через проведення екскурсій до закладів, зустрічі та приймають участь у ярмарках професій, та відкритих дверях. Діти ознайомлені з основними нормативно- правовими документами щодо захисту своїх прав через виховні заходи.

В школі наказом директора створюється щорічно рада профілактики правопорушень. Вона працює на підставі розробленого Положення . На засідання ради профілактики запрошуються учні, які схильні до правопорушень, порушники дисципліни на уроках та їх батьки.

Адміністрацією школи, радою профілактики правопорушень школи проводяться різноманітні профілактичні заходи з учнями групи ризику та учнями, що потрапили в складні життєві умови. Завдяки постійній профілактичній роботі, співпраці з органами внутрішніх справ на обліку в кримінальній міліції у справах неповнолітніх немає.

Проводилась зустріч учнів та батьків з працівниками ювенальної поліції.

Соціальний педагог Теслюк Н.М. веде соціальний паспорт школи, тримає на контролі відвідування учнями занять у школі, обстеження санітарно-побутових умов проблемних сімей, відвідування класними керівниками учнів вдома.

Стан дитячого травматизму.

Питання охорони праці та попередження травматизму постійно обговорюється на нарадах при директору.

Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі здійснюється належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання. Протягом навчального року у закладі не зафіксовані травмовання дітей.

В школі розроблено низку заходів щодо попередження травматизму учнів, проведена відповідна робота з учителями. Причини виникнення травм з’ясовуються, аналізуються, відповідно до цього складаються акти та проводяться профілактичні заходи.

Виховання учнів в школі і сім'ї – щоденний нерозривний зв'язок, клопіткий творчий процес. Тому педагогічний колектив працює в тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку дитини. Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь у навчально-виховному процесі є безпосередніми учасниками навчання та виховання підростаючого покоління. Батьки є учасниками позакласних заходів щодо профорієнтації, світу захоплень, родинними святами та святами пов’язаними з народними звичаями і традиціями українського народу.

Класні керівники співпрацюють із сім'ями своїх вихованців: відвідують дітей вдома; спілкуються з родиною; тримають зв'язок через щоденники; проводять батьківські лекторії, батьківські збори, анкетування. Традиційними формами роботи з батьками є індивідуальні бесіди, засідання батьківських комітетів, батьківські збори.

Під час проведення батьківських зборів, вихованці гуртків естетичного напрямку звітують про свою роботу та досягнення.

Дисциплінарна практика та аналіз звернень громадян з питань діяльності навчального закладу. Реагування керівника на зауваження та пропозиції, викладені батьківським комітетом, радою, батьками, представниками інших органів громадського самоврядування.

В закладі є журнал обліку звернень громадян.

Діє сайт школи для висвітлення навчально-виховного процесу та зворотнього зв’язку з громадскістю. На батьківських зборах батьки мають можливість висловити побажання щодо покращення навчально-виховного процессу.

Створена рада закладу, батьківський комітет, які підтримують і розвивають матеріально-технічну базу школи.

Враховуючи зазначене, перед педагогічним колективом залишаються незмінними завдання підвищення якості знань учнів:

• через покращення якості, удосконалення навчально-виховного процесу;

• використання сучасних педагогічних технологій під час проведення уроків, залучення до навчання комп’ютера, мережі Internet;

• підвищення мотивації навчання з боку учнів, батьків;

• підготовка учнів до участі в зовнішньому незалежному оцінюванні для вступу до ВНЗ всіх рівнів акредитації.

ЗВІТ ЗА 2018-19 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Керівництво школою здійснює

Теслюк Іван Дмитрович – директор школи, 1961 року народження, освіта вища педагогічна, вчитель математики та фізики, педагогічний стаж - 25 років.

До складу адміністрації входять:

- Рибченко Світлана Олександрівна – заступник директора школи з навчально-виховної роботи, 1955 р.н., освіта вища педагогічна, учитель біології та географії, педагогічний стаж - 43 роки

- Чалчинська Наталія Олександрівна – заступник директора з виховної роботи, 1975 р.н., освіта вища педагогічна, учитель образотворчого мистецтва та початкових класів, педагогічний стаж -16 років;

- Теслюк Наталія Миколаївна – соціальний педагог, практичний психолог 1983 р.н., освіта вища педагогічна, педагогічний стаж - 14 років.

Школа з українською мовою навчання.

У школі навчається 161 учень, що складає10 класів

Школа І ступеня – 4 класів : 74 учнів

Школа ІІ ступеня – 5 класів : 72 учнів

Школа ІІІ ступеня – 1 клас: 9 учнів

Працює 2 групи продовженого дня для учнів 1-4 класів

Мета якого - створення умов для гармонійного розвитку і творчої самореалізації життєво компетентної, цілеспрямованої, національно свідомої, успішної особистості.

Дана проблема забезпечує відповідальне ставлення учня до свого життя, розкриває творчий потенціал дитини, формує усебічно розвиненого громадянина, патріота, творця.

І. ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ШКОЛУ

Маслівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів є комунальною власністю Маслівської сільської ради. Управління та фінансування здійснюється відділом освіти Миронівської РДА, якому делеговані відповідні повноваження. Будівля школи прийнята в експлуатацію у 1970 році. Земельна ділянка, яка належить школі, має площу 0,022 га.

У 2018-2019 навчальному році нараховується 18 педагогічних працівників.

ІІ.РОБОТА З ПЕДАГОГІЧНИМИ КАДРАМИ

У 2018 - 2019 навчальному році в школі працювало 18 учителів, у тому числі; директор, 1 заступник директора з НВР, 1 заступник директора з ВР, 15 учителів (83 %) від загальної кількості педагогічних працівників мають вищу освіту. Один вчитель має незакінчену вищу освіту (Горбач Р.В.). Протягом року навчальний заклад був забезпечений кадрами. Протягом 2018/2019 н.р ніхто не звільнявся.

Укомплектованість закладу педагогічними кадрами (кількість, % від потреби): 100 %

Педагогічні працівники мають:
а) кваліфікаційні категорії:
спеціалісти вищої категорії – 9 учителів, що складає 50 %;

І категорії – 3 учителі, що складає 17 %;

ІІ категорії – 2 вчителі, що складає 11 %;

спеціаліст – 4 учителі, що складає 22 %;

б) педагогічні звання:
«Старший вчитель»
- 1 особа: Синяк Г.І.- вчитель біології та хімії.

Активізації творчої діяльності вчителів, залучення їх до науково-дослідницької роботи, стимулювання неперервної фахової освіти, підвищення відповідальності за результати навчання і виховання сприяла атестація педагогів в 2018/2019 н.р. такі вчителі: Горбач Р.В.-вчитель історії та правознавства, Овсюхно П.П.- вчитель фізичної культури та захисту Вітчизни, Єлізаренко М.М.- вчитель музичної культури, П’ясецька В.І. – вчитель української мови та літератури, Борщ Г.А. – вчитель початкових класів, Кудлай О.О.-вчитель початкових класів, Денисенко Б.С. – вчитель зарубіжної літератури та київщинознавства.

Проходження педпрацівниками курсової перепідготовки та атестації (кількість проатестованих, якісний склад у %): пройшли курсову перепідготовку 7 учителів (39 %), проатестовано - 7 (39 %). Протягом атестаційного періоду здійснювалась комплексна оцінка рівня кваліфікації і професійної майстерності педагогічних працівників та результатів їхньої діяльності.

Рівень організації і змісту науково-методичної роботи з учителями достатній

Узагальнені методичні рекомендації-7 вчителів,які атестувалися.

ІІІ. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОБОВ`ЯЗКОВОЮ ОСВІТОЮ

В основу діяльності педагогічного колективу Маслівської ЗОШ І-ІІІ ступенів у 2018-2019 навчальному році були покладені Конституція України, Закон України “Про освіту”, Закону України “Про загальну середню освіту”. Педагогічний колектив керувався Указами Президента України “Про національну доктрину розвитку освіти” № 347/2002 року, “Про заходи щодо поліпшення функціонування та розвитку загальної середньої освіти” № 580/1998 року, “Про шкільну форму для учнів середніх закладів освіти” № 417/1996 року, а також статтею 19 Закону України «Про охорону дитинства», постанови Кабінету міністрів України від 12.04.2000 № 646 «Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку», наказу Держкомстату України від 06.11.2007 № 406 «Про затвердження форми державного статистичного спостереження № 77 - РВК «Звіт про кількість дітей шкільного віку».

Структура загальноосвітньої школи відповідає вимогам чинного законодавства. Діяльність навчального закладу регламентується Статутом, затвердженим Миронівською районною радою, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, двосторонньою колективною угодою між адміністрацією та профспілковим комітетом закладу, укладеною в 2019 році.

Відповідно до вищеназваних законодавчо-нормативних актів в Україні кожен має право на освіту. Повна загальна середня освіта є обов’язковою.

Протягом року простежувався і певний рух учнів. Так за 2018–2019 навчальний рік прибуло 5, вибуло 8 учнів. В школі навчалося на початку року 160 дітей, в кінці року - 158 дітей. Причини вибуття - переїзд батьків на інше місце проживання.

В результаті співпраці з дитячим садком «Ведмежатко» та батьками, міграцією населення цього року до 1 класу прийшли 15 дітей.

У 2019 році 9 клас школи закінчили 14 учнів.

Відповідно до наказу управління освіти, наказом директора школи в квітні- травні місяці здійснюється уточнення списків учнів шкільного віку з 5 до 18 років. До 15 серпня дані списки оформляються згідно з вимогами Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку затвердженої постановою Кабінету міністрів України від 12 квітня 2000 року № 646. Станом на 01.09.2018 року в мікрорайоні проживають 207 дітей віком від 5 до 18 років. Із них дітей 5-ти річного віку - 15, дітей шкільного віку - 151. Всі діти шкільного віку охоплені навчанням. З них 1 учень навчається в Козинській ЗОШ І-ІІІ ступенів. 2 учнів з с. Козин навчається у нашій школі. 2 учні – з села Шандра.

Рівень управлінських рішень, що приймаються педагогічною радою і керівниками закладу -достатній

На протязі навчального року було вивчено стан викладання, дотримання державних вимог до змісту й обсягу навчальних програм та рівня навчальних досягнень учнів з таких предметів: українська мова та література, історія, та англійська мова. Вивчалася робота бібліотеки, патріотичне виховання, естетичне, та правоохоронна робота. Видані накази по школі та йшло обговорення на нарадах при директорі.

Найвищий рівень навчальних досягнень учнів 2-10 класів для ЗОШ І-ІІІ ст. за рік мають учні 10 класу (89%) (класний керівник Теслюк Н.М.),найнижчий – учні 7 класу (23) та учні 8 класу (29%)(класні керівники Горбач Р.В. та Любомирська Г.І. відповідно). Серед 2-4 класів: найвищий бал мають учні 2 класу(55%) (класний керівник Сукайло С.І.) найнижчий –учні 3 класу (38%) (класний керівник Шмига В.Г.)

За результатами державної підсумкової атестації учнями 4 та 9 класів були в цілому підтверджені знання отримані в результаті річного оцінювання.

2.Створення умов для варіативності навчання та вжиті заходи щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес.

Враховуючи потреби учнів, кадрові можливості, матеріальну базу школи, перспективу здобуття подальшої освіти випускниками школи, в закладі створені умови для вивчення іноземних мов (англійської мови) з 1 по 10 класи. Учні 2-10-го класів вивчають інформатику. Виділено додаткові години з 6 по 9 клас на природничі та гуманітарні предмети. У школі є умови для використання у навчально-виховному процесі ІКТ (комп’ютери, телевізори).

Допрофільним навчанням охоплено всього 31 учнів 8-9 класів; (8 клас – суспільно-гуманітарного профілю, історичного напряму, високий та добрий рівень знань становить 53%; 9 клас – біологічного напряму- високий та достатній рівень знань становить - 64 %);

Постійно удосконалюється забезпечення Інтернетом. Як і в кожному навчальному закладі, в школі є доступ до Інтернету. Продуктивно використовується матеріали Інтернету у бібліотеці, учительській, кабінеті біології, музичного мистецтва.

Постійно оновлюється сайт школи, який оформляє, удосконалює і продовжує це робити Чалчинська Н.О., вчитель інформатики, заступник директора з ВР.

Одним з основних принципів роботи школи є розкриття в процесі навчання дитячої обдарованості. Упровадженню в життя цього принципу сприяє спільна діяльність педагогів. Зміст роботи з обдарованими дітьми включає низку завдань, а саме: виявлення обдарованості дітей та максимальне сприяння їхньому розвитку. З цією метою щорічно поповнюється банк «Обдарована молодь» та проводиться з ними відповідна робота по розвитку творчих здібностей школярів, створення умов для стимуляції та самореалізації учнів.

На жаль мала кількість переможцями ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади стали 5 учнів: біологія - Сукайло Дарія (ІІІ місце), хімія- Пецух Любов (ІІІ місце), фізика, математика – Леоненко Ігор (ІІІ місце), екологія – Борисенко Інна (ІІІ місце).

Всього у 2018/2019 році були 48 учасників районних олімпіад.

З них призером Міжнародного конкурсу з української мови імені Т.Шевченка зайняв Погорєлов Олександр (ІІ місце).

За підсумками роботи, слід відмітити, що на районному етапі екологічного конкурсу проходив ще не на достатньому рівні. Найбільший інтерес за останні три роки юні науковці виявили до досліджень у наукових відділеннях краєзнавство та екології.

Впродовж кількох років учні нашої школи беруть участь в Всеукраїнському конкурсі «Соняшник».10 учнів прийняли участь зі старших класів, які отримали дипломи та цінні подарунки. Керівник П’ясецька В.І. Традиційно учні школи беруть участь у Всеукраїнському природничому інтерактивному конкурсі «Геліантус». 1 учень отримав диплом І ступеня, 1 диплом ІІ ступеня, 1 – дипломи ІІІ ступеня. Керівник Синяк Г.І.

3.Організація різних форм позаурочної навчально-виховної роботи.

Творчий розвиток дитини завжди був і залишається пріоритетним напрямком освітянської діяльності.. Ці завдання успішно реалізовуються під час позакласної роботи класів, яка об’єднує школярів усіх вікових груп конкурсними програмами та заходами.

Педагоги прагнуть вибудувати виховний простір так, щоб він сприяв гармонізації особистості, глибоко усвідомлюють, що соціальна адаптація учнів, розуміння ними своїх прав та свідомого виконання обов’язків у значній мірі залежить від правильно визначених та обраних шляхів реалізації виховного процесу. Тому пріоритетними питаннями у виховній роботі школи залишається забезпечення всебічного розвитку особистості, сприяння її самовихованню й самореалізації, спрямування їх у своїй діяльності керуватися загальнолюдськими цінностями, глибоко розуміти традиції свого народу.

Виховна робота проводилася згідно з планом виховної роботи школи. Силами дитячого самоврядування під керівництвом класних керівників, вчителів, заступника директора з навчально-виховної роботи були організовані і проведені на високому рівні шкільні свята.

Традиційними заходами в школі стали: урочистий початок навчального року святом Першого дзвоника та перший урок «Україна – єдина країна», свято вишиванок , День учнівського самоврядування, місячник правовиховної роботи, свято 8 Березня, свято писанки з виставкою композицій, відзначення Дня Перемоги,

З метою задоволення потреб і інтересів учнів у 2018-2019 н.р. було організовно роботу гуртків. У школі працюють такі гуртки: хорового співу (керівник Єлізаренко М.М.), «Джура» (керівник Овсюхно П.П.), «танцювальний» (керівник Чекольва С.М.), духових інструментів (керівник Мироненко І.В.), «Юні екологи» (керівник Синяк Г.І.), «Прикрась свій дім» (Чалчинська Н.М.), «літературна студія» (керівник П’ясецька В.І..), секції: волейбольна, футбольна, тенісу (Овсюхно П.П.). та інші .Про всі шкільні новини і досягнення Чалчинська Н.О. розміщувала інформації на сайті школи та в Інтернеті.

Всі вчителі, які ведуть курси за вибором, гурткові заняття, факультативи мають належну професійну підготовку.

Найактивнішими у проведенні загальношкільних заходів були учні 8-го (Горбач Р.В.), 9-го (П’ясецька В.І.), 10-го (Теслюк Н.М.) 6-го (Овсюхно П.П.) класів та вчитель біології Синяк Г.І..

Також, учні школи брали участь у районних конкурсах: «Перлини Миронівщини»:

· у номінації «Авторська поезія» І місце зайняла Пецух Любов,

· у номінації «Виразне читання» - ІІІ місце Турченко Віталіна,

· у номінації «Гумор» - І місце – Бойко Данііл, ІІІ місце- Рось Аркадій.

Команда школи зайняла 5 місце в обласному профорієнтаційному конкурсі КВК «Обери майбутнє» керівник Горбач Р.В.

Спортивні змагання:

- Легкоатлетичні змагання з естафетного бігу- (3-є місце)

- Змагання з міні-футболу (3-є місце)

- Змагання з волейболу (4-є місце)

- І командне місце в І (районному) етапі гри «Сокіл» (Джура)-2019: І місце по метанню гранати, ІІІ місце у конкурсі «Смуга перешкод», ІІІ місце – у конкурсі «Впоряд», ІІ місце по «Орієнтуванню на місцевості», І місце по в’язанню вузлів; ІІІ місце у конкурсі «Віджимання», ІІ місце у конкурсі «Рятівник», ІІ місце у конкурсі «Квест», участь в ІІ (обласному) етапі гри.

З метою якісної організації дозвілля та самоорганізації учнів в закладі продовжено роботу дитячого самоврядування «Краяни», яку очолює Лідер школи учениця 10 класу Борисенко Інна.

Якщо підвести підсумок усім цим заходам, можна сказати, що всі вони були розраховані на масовість, участь дітей різного віку, залучення до заходів постійних лідерів, активістів, та дітей без спеціальної підготовки і практики.

Виховна робота педагогічного колективу була спрямована на виховання підростаючого покоління, взаєморозуміння і взаємопідтримки дітей, батьків, молоді, місцевих організацій, співпрацю у досягненні поставленої мети та завдань. У своїй діяльності керувалися загальнолюдськими цінностями, глибоким розумінням традицій свого народу, свого села. У зв’язку з цим виховна робота школи була спрямована згідно відповідних напрямів.

Упродовж 2018-2019 н.р. у школі були проведені наступні проекти:

1.Екологічний проект «Чиста вулиця, чисте село, чиста планета», «Знай свої права», «Його подвиг житеме в серцях» та інші

Учні школи прийняли участь у шкільних конкурсах малюнків та виробів під назвою «Світ очима дітей», присвячених різним подіям в країні та в світі.

Згідно з інформацією заступника директора школи з виховної роботи Чалчинської Н.О. з’ясовано, що всі заплановані заходи з виховної роботи на рік виконані в повному обсязі. Уся виховна робота шкільного колективу реалізується через діяльність кожного класу й шкільного самоврядування в цілому.

Так у кожному місяці були тижні або декади присвячені реалізації певного напрямку: у вересні - Тиждень фізкультури та безпеки життєдіяльності, жовтень -«Козацькі забави», «Джура» (травень), грудень – Різдвяно-Новорічних свят, листопад – декада Української писемності, тиждень пам’яті, присвячений жертвам Голодомору, тиждень профілактики Сніду; Шевченківські дні, тиждень сім’ї та матері, тиждень присвячений річниці примирення та Пам’яті, туристичний тиждень та День ЦО та інші.

З метою підтримання порядку в школі та інформування учнів про новини шкільного життя, щоп’ятниці проводиться загальношкільна лінійка, де підводяться підсумки роботи за тиждень, та оголошується план роботи на наступний тиждень, відповідно плану виховної роботи та календаря пам’ятних дат.

Профорієнтаційна підготовка молоді починається ще у шкільні роки. Завдання школи – підготувати підростаюче покоління до свідомого вибору професії. Профорієнтаційна робота в ЗОШ здійснюється під час навчально-виховного процесу, а саме:

- Екскурсії до вищих навчальних закладів

- розширення знань про професії на уроках, з мережі Інтернет;

- походи на Дні відкритих дверей навчальних закладів;

- зустрічі з викладачами вузів;

- проводилося анкетування з вибору професії;

- відвідування закладів освіти та підприємств та інші

Є в школі профорієнтаційний куточок, який містить цікаві інформаційні матеріали. Всі випускники 9-го класу продовжують навчання або працевлаштовані.

4.Заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази навчального закладу.

В школі є кабінети хімії та біології, математики, фізики, інформатики, географії, історії, зарубіжної літератури, образотворчого мистецтва, музичного мистецтва, 4-початкових класи, української мови та літератури, трудового навчання.

В школі 10 комп’ютерів (1 комп’ютер на 15 учнів); 6 – в комп’ютерному класі, 1- в методичному кабінеті, 1- в бібліотеці, 1- в біологічному кабінеті, 1- в музичному кабінеті. 91% вчителів володіють комп’ютером на рівні користувача.

Адміністрація навчального закладу разом з трудовим колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у належному стані.

Школа працює в режимі стабільності, ліміти на використання енергоносіїв не перевищено. Проте, для збереження тепла та підтримання температурного режиму взимку потрібна повна заміна вікон у всіх решти класах.

Адміністрація школи приділяє достатньо уваги естетичному вигляду навчального закладу. Проводиться робота по облаштуванню класної кімнати для 1 класу, коридорів і класних кімнат, в якому беруть участь батьки, школярі та вчителі. Змінюється вигляд коридорів першого та другого поверхів. Шкільне подвір'я доглянуте.

Забезпеченість чинними підручниками і посібниками для виконання навчальних програм з предметів робочого навчального плану: 1-4 класи – 109 %, 5-9 класи - 132 %, 10-11 класи – 200 % Всього 1-11 класи - 135 %

5.Залучення додаткових джерел фінансування навчального закладу та їх раціональне використання.

Бюджетне фінасування протягом навчального року (сума, використання коштів):

1732590 грн на життєдіяльність школи

Протягом 2018 -2019 н. року до роботи закладу залучено благодійні внески батьків на поточний ремонт, для поліпшення матеріально-технічної бази.

За сприяння районного бюджету, коштів спонсорів та залучення коштів батьківського бюджету заклад поповнився на суму 25 тис. грн. а саме: .

1. Придбана фарба для ремонту школи, миючі засоби

2. Здійснено ремонт шкільного автобуса

Важливим аспектом збереження здоров’я учнів є створення умов для раціонального харчування дітей протягом перебування у школі.

В закладі створені сприятливі умови для гарячого харчування учнів 1-10 класів. За кошти бюджету учні 1-4 класів, діти, батьки яких є учасниками АТО, ООС, діти сироти та діти позбавлені батьківського піклування, отримують гаряче харчування та учнів старших класів - за кошти батьків. Організація харчування учнів на хорошому рівні.

Організація харчування учнів школи регламентується Законами України ст.5 Закону України «Про охорону дитинства», ст. 22 Закону України „Про загальну середню освіту", ст.ст.29, 30 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", ст.ст. 1, 2 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", постанов Кабінету Міністрів України: постанови Кабінету Міністрів України від 19.06.2002 № 856 "Про організацію харчування окремих категорій учнів у загальноосвітніх навчальних закладах", спільного наказу Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 15 серпня 2006 року № 620/563 «Щодо невідкладних заходів з організації харчування дітей у дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладах». У школі користуються безкоштовним харчування учні пільгових категорій: 5 дітей сиріт та під опікою, та 14 дітей, батьки яких мають статус учасника АТО.

Медичне обслуговування учнів та працівників школи організовано відповідно до нормативно-правової бази. Для медичного забезпечення учнів та вчителів у закладі обладнаний медичний пункт, де працює медична сестра від дитячої поліклініки за визначеним графіком роботи у школі, яка організовує систематичне та планове медичне обстеження учнів, забезпечує профілактику дитячих захворювань, та огляд учнів медичними працівниками місцевого фельшерського пункту. Щорічно діти проходять медичне обстеження. Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи у школі формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно до цих списків видається наказ по школі.

Вчителі також щорічно проходять поглиблений медичний огляд у серпні. Працівники їдальні проходять медичні огляди два рази на рік. Огляди відбуваються за рахунок держбюджету. Проходження медичного огляду фіксується в санітарних медичних книжках установленого зразка, які реєструються і зберігаються у школі.

У навчальному закладі проводяться заходи щодо здорового способу життя: шкідливості куріння, алкоголю, наркотиків. Крім уроків основ здоров’я, у планах кожного класного керівника є розділ «Заходи по збереженню життя і здоров’я дітей», де планується послідовна робота оздоровчого характеру з класом.

Рівень медичного обслуговування учнів та педпрацівників (кількість хворих дітей,%, к-сть груп ЛФК, кількість учнів у ЛФК, спецгрупі, основній групі):

Стан медичного огляду учнів від 2019 року

Медогляд пройшли – 160 учнів;

Здорові -14 учнів.

Виявлено захворювань – 285

Груп ЛФК – 2; в ній охоплено – 30 учнів

Забезпечення організованого підвозу учнів та педагогічних працівників до місця навчання, роботи (кількість, %, вид транспорту, вартість обслуговування шкільного автобуса, вартість проїзду):Підвозиться 25 учнів – 17 %. Потребують підвезенню ще 32 учні.

Підвіз учнів та вчителів здійснюється шкільним автобусом.

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається у діяльності педколективу як одна із головних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації школи. Наказом по школі призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладі, створено службу з охорони праці, сплановані заходи.

На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У школі в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет, спортзал має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також у примі-

щенні школи розміщено стенд по безпечній поведінці та куточок цивільного захисту.

За навчальний рік під час навчально-виховного процесу не зафіксовано фактів порушення прав дитини, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм.

Перед початком навчального року в кабінетах підвищеної небезпеки комісією поновлюються акти-дозволи на проведення навчальних занять та акти на спортивні споруди. Систематично поновлюються дезінфікуючі та миючі засоби.

В цьому навчальному році соціальний паспорт школи має такий вигляд: багатодітних сімей – 16, в них дітей- 25; малозабезпечених сімей – 10, в них дітей – 28; 5 дітей під опікою; 108 дітей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, 15 дітей , батьки яких мають статус учасника АТО.

Діти даних категорій постійно знаходяться під контролем , в разі необхідності надається соціально-психологічна підтримка, допомога. Ці учні залучаються до участі в різних загальношкільних та позашкільних заходах.

З метою надання соціальної підтримки протягом року всі діти даних категорій були відвідані за місцем проживання. Проводилась виховна, профілактична та корекційна робота. Дані категорії дітей по мірі можливості отримували гуманітарну допомогу, путівки для відпочинкута оздоровлення у таборах.

Робота з дітьми пільгових категорій проводиться успішно внаслідок тісної та злагодженої співпраці класних керівників, соціального педагога, адміністрації школи, учнівського самоврядування та постійного зв’язку з батьками.

Забезпечення взаємодії школи і сім’ї здійснюється через проведення батьківських зборів, анкетування та відвідування сімей. Підтримуються зв’язки з іншими закладами та організаціями через проведення екскурсій до закладів, зустрічі та приймають участь у ярмарках професій, та відкритих дверях. Діти ознайомлені з основними нормативно- правовими документами щодо захисту своїх прав через виховні заходи.

Цікавими оздоровчими заходами у школі є проведення традиційного Дня здоров'я, шкільної спартакіади, бесіди з лікарями, показ відеофільмів про шкоду куріння, наркотиків, алкоголю, виступи шкільної медсестри на загальношкільних лінійках. У планах виховної роботи кожного класного керівника є розділ «заходи по збереженню життя і здоров'я дітей», де запланована певна робота оздоровчого характеру з класом.

Учителям надаються додаткові дні до відпустки, діти звільняються від практики за хороше навчання, та за участь та перемоги в районних олімпіадах та конкурсах.

Учителі школи за цей рік не оздоровлювались.

В школі 4 дитини-сироти і 1 дитина під опікою та 18 дітей з малозабезпечених сімей оздоровлялись, їм надається допомога від районної організації, сільської ради по мірі надходження.

В школі наказом директора створюється щорічно рада профілактики правопорушень. Вона працює на підставі розробленого Положення . На засідання ради профілактики запрошуються учні, які схильні до правопорушень, порушники дисципліни на уроках та їх батьки.

Адміністрацією школи, радою профілактики правопорушень школи проводяться різноманітні профілактичні заходи з учнями групи ризику та учнями, що потрапили в складні життєві умови. Завдяки постійній профілактичній роботі, співпраці з органами внутрішніх справ на обліку в кримінальній міліції у справах неповнолітніх немає.

Проводилась зустріч учнів та батьків з працівниками ювінальної поліції.

Соціальний педагог Теслюк Н.М. веде соціальний паспорт школи, тримає на контролі відвідування учнями занять у школі, обстеження санітарно-побутових умов проблемних сімей, відвідування класними керівниками учнів вдома.

Питання охорони праці та попередження травматизму постійно обговорюється на нарадах при директору.

Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі здійснюється належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання. Протягом навчального року у закладі не зафіксовані травмовання дітей.

В школі розроблено низку заходів щодо попередження травматизму учнів, проведена відповідна робота з учителями. Причини виникнення травм з’ясовуються, аналізуються, відповідно до цього складаються акти та проводяться профілактичні заходи.

Виховання учнів в школі і сім'ї – щоденний нерозривний зв'язок, клопіткий творчий процес. Тому педагогічний колектив працює в тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку дитини. Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь у навчально-виховному процесі є безпосередніми учасниками навчання та виховання підростаючого покоління. Батьки є учасниками позакласних заходів щодо профорієнтації, світу захоплень, родинними святами та святами пов’язаними з народними звичаями і традиціями українського народу.

Класні керівники співпрацюють із сім'ями своїх вихованців: відвідують дітей вдома; спілкуються з родиною; тримають зв'язок через щоденники; проводять батьківські лекторії, батьківські збори, анкетування. Традиційними формами роботи з батьками є індивідуальні бесіди, засідання батьківських комітетів, батьківські збори.

Під час проведення батьківських зборів, вихованці гуртків естетичного напрямку звітують про свою роботу та досягнення.

В закладі є журнал обліку звернень громадян.

Діє сайт школи для висвітлення навчально-виховного процесу та зворотнього зв’язку з громадскістю. На батьківських зборах батьки мають можливість висловити побажання щодо покращення навчально-виховного процессу.

Створена рада закладу, батьківський комітет, які підтримують і розвивають матеріально-технічну базу школи.

Враховуючи зазначене, перед педагогічним колективом залишаються незмінними завдання підвищення якості знань учнів:

• через покращення якості, удосконалення навчально-виховного процесу;

• використання сучасних педагогічних технологій під час проведення уроків, залучення до навчання комп’ютера, мережі Internet;

• підвищення мотивації навчання з боку учнів, батьків;

• підготовка учнів до участі в зовнішньому незалежному оцінюванні для вступу до ВНЗ всіх рівнів акредитації.

Директор закладу освіти Теслюк І.Д.

ЗВІТ ЗА 2017-18 навчальний рік

Шановні присутні! Закінчився навчальний рік і тому ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу школи, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2015/2016 навчального року.

На цих загальних зборах ми керуємося Положенням про порядок звітування директора Маслівської загальноосвітньої школи перед трудовим колективом, представниками громадськості, щодо своєї діяльності на посаді протягом навчального року.
Як директор школи, у своїй діяльності протягом звітного періоду, я керувався Статутом школи, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками директора школи, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.
У 2017 - 2018 навчальному році робота школи була спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Національної доктрини розвитку освіти, Указів Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти України», «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти в Україні», реалізацію державних, регіональних програм у галузі освіти, інших чинних законодавчих та нормативних документів.

Керівництво школою здійснюю я, Теслюк Іван Дмитрович – 1961 року народження, освіта вища педагогічна, вчитель історії , стаж роботи 21 рік, в даній школі з 2004 року

До складу адміністрації входять:

- Рибченко Світлана Олександрівна – заступник директора школи з навчально-виховної роботи, 1955 р.н., освіта вища педагогічна, учитель біології та географії, педагогічний стаж - 40 років

- Чалчинська Наталія Олександрівна – заступник директора з виховної роботи, 1975 р.н., освіта вища педагогічна, учитель образотворчого мистецтва та початкових класів, педагогічний стаж -15 років;

- Ігнатенко Олександр Павлович – завідуючий господарством, голова ПК, 1975 р.н., освіта вища, педагогічний стаж – 23 роки

- Теслюк Наталія Миколаївна – соціальний педагог, практичний психолог 1983 р.н., освіта вища педагогічна, педагогічний стаж - 13 років.

Школа з українською мовою навчання.

У школі навчалися у 2017-2018 н.р. 151 учень, що складало 9 класів

Школа І ступеня – 4 класів : 79 учнів

Школа ІІ ступеня – 5 класів : 72 учнів

Працює 1 група продовженого дня для учнів 1-4 класів

Педагогічний колектив школи працює над науково-методичною темою: «Впровадження особистісно орієнтованого підходу в процесі формування мотивації навчальної діяльності учнів та виховання в них загальнолюдських якостей»

Мета якої - створення умов для гармонійного розвитку і творчої самореалізації життєво компетентної, цілеспрямованої, національно свідомої, успішної особистості.

Дана проблема забезпечує відповідальне ставлення учня до свого життя, розкриває творчий потенціал дитини, формує усебічно розвиненого громадянина, патріота, творця.

І. ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ШКОЛУ

Маслівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів є комунальною власністю Маслівської сільської ради. Управління та фінансування здійснюється відділом освіти Миронівської РДА, якому делеговані відповідні повноваження. Будівля школи прийнята в експлуатацію у 1970 році. Земельна ділянка, яка належить школі, має площу 0,022 га.

У 2017-2018 навчальному році нараховується 19 педагогічних працівників.

До 30 років включно - 3 особи; 31-40 років – 4 особи; 41-50 – 6 років; 51-55 – 1 особа; понад 55 років – 3 особи.

ІІ.РОБОТА З ПЕДАГОГІЧНИМИ КАДРАМИ

У 2017 - 2018 навчальному році в школі працювало 18 учителів, (1- в декретній відпустці) у тому числі; директор, 1 заступник директора з НВР, 1 заступник директора з ВР, 89 % від загальної кількості педагогічних працівників мають вищу освіту. Один вчитель має незакінчену вищу освіту (Горбач Р.В.). Протягом року навчальний заклад був забезпечений кадрами. Протягом 2017/2018 н.р ніхто не звільнявся.

Укомплектованість закладу педагогічними кадрами (кількість, % від потреби): 100 %

Педагогічні працівники мають:
а) кваліфікаційні категорії:
спеціалісти вищої категорії – 8 вчителів, що складає 42 %;

І категорії – 4 вчителі, що складає 21 %;

ІІ категорії – 2 вчителі, що складає 11 %;

спеціаліст – 5 вчителів, що складає 26 %;

б) педагогічні звання:
«Старший вчитель»
- 1 особа: Синяк Г.І.- вчитель біології та хімії.

Активізації творчої діяльності вчителів, залучення їх до науково-дослідницької роботи, стимулювання неперервної фахової освіти, підвищення відповідальності за результати навчання і виховання сприяла атестація педагогів в 2017/2018 н.р. такі вчителі: Теслюк І.Д. – директор школи, вчитель історії, який підтвердив вищу категорію, Любомирська Г.І. – вчитель англійської мови – підтверджено вищу категорію, Протягом атестаційного періоду здійснювалась комплексна оцінка рівня кваліфікації і професійної майстерності педагогічних працівників та результатів їхньої діяльності.

Проходження педпрацівниками курсової перепідготовки та атестації: пройшли курсову перепідготовку 7 учителів (37 %), проатестовано – 2 (11 %), 5 учителів атестуються в наступному 2019 році.

Протягом цього навчального року пройшли курси підвищення кваліфікації при КВНЗ КОР «Академію неперервної освіти» для вчителів основ здоров’я – Ігнатенко О.П., для вчителів історії та правознавства – Горбач Р.В., для вчителів фізичної культури – Овсюхно П.П., вчителів початкових класів – Борщ Г.А., для вчителів зарубіжної літератури – Денисенко Б.С., для вчителів, які працюють з обдарованими учнями – Красуляк С.М., вчителів музичного мистецтва – Єлізаренко М.М.

Рівень організації і змісту науково-методичної роботи з учителями достатній

Узагальнені досвіди авторські програми, методичні рекомендації:

  • «Організація проектної роботи з англійської мови» – вчитель Любомирська Г.І.
  • «Організація та розбудова громадсько активної школи як осередку розвитку громади» – Теслюк І.Д., директор школи

ІІІ. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОБОВ`ЯЗКОВОЮ ОСВІТОЮ

В основу діяльності педагогічного колективу Маслівської ЗОШ І-ІІІ ступенів в 2017-2018 навчальному році були покладені Конституція України, Закон України “Про освіту”, Закону України “Про загальну середню освіту”. Педагогічний колектив керувався Указами Президента України “Про національну доктрину розвитку освіти” № 347/2002 року, “Про заходи щодо поліпшення функціонування та розвитку загальної середньої освіти” № 580/1998 року, “Про шкільну форму для учнів середніх закладів освіти” № 417/1996 року, а також статтею 19 Закону України «Про охорону дитинства», постанови Кабінету міністрів України від 12.04.2000 № 646 «Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку», наказу Держкомстату України від 06.11.2007 № 406 «Про затвердження форми державного статистичного спостереження № 77 - РВК «Звіт про кількість дітей шкільного віку».

Структура загальноосвітньої школи відповідає вимогам чинного законодавства. Діяльність навчального закладу регламентується Статутом, затвердженим Миронівською районною радою, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, двосторонньою колективною угодою між адміністрацією та профспілковим комітетом закладу, укладеною в 2017 році.

Відповідно до вищеназваних законодавчо-нормативних актів в Україні кожен має право на освіту. Повна загальна середня освіта є обов’язковою.

Протягом року простежувався і певний рух учнів. Так за 2017–2018 навчальний рік прибуло 4, вибуло 2 учнів. В школі навчалося на початку року 148 дітей, в кінці року - 151 дітина. Причини вибуття - переїзд батьків на інше місце проживання.

В результаті співпраці з дитячим садком «Ведмежатко» та батьками, міграцією населення цього року до 1 класу прийшли 22 дитини.

У 2018 році 9 клас школи закінчили 13 учнів. 4 з яких отримали свідоцтва з відзнакою: Борисенко Інна, Пецух Любов, Журавльова Сніжана, Горбач Катерина.

Відповідно до наказу управління освіти, наказом директора школи в квітні- травні місяці здійснюється уточнення списків учнів шкільного віку з 5 до 18 років. До 15 серпня дані списки оформляються згідно з вимогами Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку затвердженої постановою Кабінету міністрів України від 12 квітня 2000 року № 646. Станом на 01.09.2017 року в мікрорайоні проживають 207 дітей віком від 5 до 18 років. Із них дітей 5-ти річного віку - 15, дітей шкільного віку - 152. Всі діти шкільного віку охоплені навчанням. З них 1 учень навчається в Козинській ЗОШ І-ІІІ ступенів

Внутрішкільний контроль (які питання вивчено, к-сть, форма узагальнення):

На протязі навчального року було вивчено стан викладання, дотримання державних вимог до змісту й обсягу навчальних програм та рівня навчальних досягнень учнів з таких предметів: українська мова та література, історія, та англійська мова. Вивчалася робота бібліотеки, патріотичне виховання, естетичне, та правоохоронна робота. Видані накази по школі та йшло обговорення на нарадах при директорі.

Рівень ведення шкільної документації відповідно до вимог Інструкції з ведення ділової документації на достатньому рівні. Видано 14 наказів щодо ведення документації.

2.Створення умов для варіативності навчання та вжиті заходи щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес.

Враховуючи потреби учнів, кадрові можливості, матеріальну базу школи, перспективу здобуття подальшої освіти випускниками школи, в закладі створені умови для вивчення іноземних мов (англійської мови) з 1 по 9 класи. Учні 2 - 9-го класів вивчають інформатику. Виділено додаткові години з 6 по 9 клас на природничі та гуманітарні предмети. У школі є умови для використання у навчально-виховному процесі ІКТ (комп’ютери, телевізори).

Допрофільним навчанням охоплено всього 28 учнів 8-9 класів; (9 клас – суспільно-гуманітарного профілю, історичного напряму, високий та добрий рівень знань становить 95%; 8 клас – біологічного напряму- високий та достатній рівень знань становить - 73 %);

Постійно удосконалюється забезпечення Інтернетом. Як і в кожному навчальному закладі, в школі є доступ до Інтернету. Продуктивно використовується матеріали Інтернету у бібліотеці, учительській, кабінеті біології, музичного мистецтва.

Постійно оновлюється сайт школи, який оформляє, удосконалює і продовжує це робити Чалчинська Н.О., вчитель інформатики, заступник директора з ВР.

Вчителі школи активно пропагують свій педагогічний досвід: вчителі школи приймали участь в апробації підручників для 8 та 9 класу на платформі «Едера».

Одним з основних принципів роботи школи є розкриття в процесі навчання дитячої обдарованості. Упровадженню в життя цього принципу сприяє спільна діяльність педагогів. Зміст роботи з обдарованими дітьми включає низку завдань, а саме: виявлення обдарованості дітей та максимальне сприяння їхньому розвитку. З цією метою щорічно поповнюється банк «Обдарована молодь» та проводиться з ними відповідна робота по розвитку творчих здібностей школярів, створення умов для стимуляції та самореалізації учнів.

На жаль переможцями ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади став 1 учень.

Всього у 2017/2018 році були 48 учасників районних олімпіад.

З них призером Міжнародного конкурсу з української мови імені П.Яцика зайняв Бойко Данііл. (ІІІ місце), з математики – третє місце зайняв Леоненко Ігор.

За підсумками роботи, слід відмітити, що на районному етапі екологічного конкурсу проходив ще не на достатньому рівні. Найбільший інтерес за останні три роки юні науковці виявили до досліджень у наукових відділеннях краєзнавство та екології.

Впродовж кількох років учні нашої школи беруть участь в Всеукраїнському конкурсі «Соняшник».18 учнів прийняли участь зі старших класів.16учнів отримали дипломи та цінні подарунки. Керівник П’ясецька В.І. 7 учнів - з молодших класів. Дипломами нагороджені 5 учнів. Керівник Борщ Г.А.

Традиційно учні школи беруть участь у Всеукраїнському природничому інтерактивному конкурсі «Геліантус». 1 учень отримав диплом І ступеня, 1 диплом ІІ ступеня, 1 – дипломи ІІІ ступеня, грамот з біології –1, з географії – 9, з фізики – 8, з хімії – 2. Керівник Синяк Г.І.

3.Організація різних форм позаурочної навчально-виховної роботи.

Творчий розвиток дитини завжди був і залишається пріоритетним напрямком освітянської діяльності. Ці завдання успішно реалізовуються під час позакласної роботи класів, яка об’єднує школярів усіх вікових груп конкурсними програмами та заходами.

Педагоги прагнуть вибудувати виховний простір так, щоб він сприяв гармонізації особистості, глибоко усвідомлюють, що соціальна адаптація учнів, розуміння ними своїх прав та свідомого виконання обов’язків у значній мірі залежить від правильно визначених та обраних шляхів реалізації виховного процесу. Тому пріоритетними питаннями у виховній роботі школи залишається забезпечення всебічного розвитку особистості, сприяння її самовихованню й самореалізації, спрямування їх у своїй діяльності керуватися загальнолюдськими цінностями, глибоко розуміти традиції свого народу.

Виховна робота проводилася згідно з планом виховної роботи школи. Силами дитячого самоврядування під керівництвом класних керівників, вчителів, заступника директора з навчально-виховної роботи були організовані і проведені на високому рівні шкільні свята.

Традиційними заходами в школі стали: урочистий початок навчального року святом Першого дзвоника та перший урок «Україна – єдина країна», свято вишиванок , День учнівського самоврядування, новорічна виставка «Замість ялинки - букет», місячник правовиховної роботи, свято 8 Березня, свято писанки з виставкою композицій, відзначення Дня Перемоги,

З метою задоволення потреб і інтересів учнів у 2017-2018 н.р. було організовно роботу гуртків. У школі працюють такі гуртки: хорового співу (керівник Єлізаренко М.М.), «Джура» (керівник Овсюхно П.П.), «танцювальний» (керівник Чекольва С.М.), духових інструментів (керівник Мироненко І.В.), «Юні екологи» (керівник Синяк Г.І.), «Прикрась свій дім» (Чалчинська Н.М.), «літературна студія» (керівник П’ясецька В.І..), секції: волейбольна, футбольна, тенісу (Овсюхно П.П.). та інші .Про всі шкільні новини і досягнення Чалчинська Н.О. розміщувала інформації на сайті школи.

Всі вчителі, які ведуть курси за вибором, гурткові заняття, факультативи мають належну професійну підготовку.

Олімпійський Тиждень (до Дня фізичної культури і спорту) (9 кл)

Поїздка до пожежної частини м. Миронівни 5 клас

01 – 08.09

Тиждень мистецтва. Конкурс малюнків «Україна – це ми» (2-4 кл)

15 .09

Тиждень біології та природознавства. Свято Осені (виставка композицій квітів, овочів, дитячих виробів) (1-9 кл)

18-22.09

Міжнародний день миру. Лінійка-мітинг «Ми – діти України – за мир на планеті Земля!» (8 кл)

21. 09

Міжнародний день миру. Лінійка-мітинг «Ми – діти України – за мир на планеті Земля!» (8 кл)

21. 09

День Учителя (учні 7-9 класів)

29.09

Покрова Пресвятої Богородиці. День українського козацтва. День захисника України. (14.10)

09-13.10

Екологічний проект «Мої домашні улюбленці»

27.10

Міжнародний День шкільних бібліотек

30.09

Лінійка «Нашу пам’ять обпалює вічний вогонь» до початку війни, трагедію Бабиного Яру

27.09

День Пам’яті (до 73-річниці Дня визволення України від німецько-фашистських загарбників (1944).

06.11

Тиждень енергозбереження та безпечного використання газу

06-10.10

Лінійка до Дня української писемності та мови

09.11

Мітинг – реквієм до Дня Гідності та Свободи, що відзначається на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 р.) та Революції гідності (2013 р.). (Указ Президента № 872/2014 від 13.11.2014 р.)

21.11

День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій «Україна пам’ятає». Всеукраїнська акція «Засвіти свічку». (22.11)

22.11

День інваліда Всесвітній день боротьби зі СНІДом

01.12

Лінійка «Знати свої права – значить вже наполовину володіти ними» (до Дня захисту прав людини)

04-08.12

Спортивні розважально – спортивні змагання «Ми – гідні сини Батьківщини» до Дня Збройних Сил України

06.12

Участь в акціях “Збережи ялинку”«Замість ялинки – букет»

11 – 15. 12

Свято Нового року. Вечорниці.

27.12

Тиждень самоврядування; Тиждень протипожежної безпеки

09 – 12.01

Фестиваль щедрівок «На щастя на здоров’я на Новий рік» 5-11 класи

Конкурс малюнків «Добро очима дітей 1-4» класи Родинне свято 4 клас

15 - 19.01

Тиждень математики («Математичний батл»)

22 – 26.01

Тиждень рідної школи, села. Акція до Дня Соборності України «Діти єднають Україну».

39 – 02.02

Загальношкільна лінійка «З тих днів проходять роки, а пам’ять в серці ще жива» до дня визволення села

05 – 09.02

Тиждень української мови Бесіда «Для чого живе людина»1-4 класи

Акція «Мій рідний край». Конкурс «Перлини Миронівщини»

19 – 23.02

Тиждень трудового виховання та профорієнтації

Акції «Чисте подвір’я», «Чисте село»

26 – 02.03

Шевченківський тиждень.

Тиждень жінки «Вклонімося жінці до землі»-святковий концерт

05 – 09.03

Двомісячник благоустрою

12-13.05

Тиждень хімії, географії Виставка творчих робіт «Природа і фантазія» (1-9 класи)

02 – 06.04

Екскурсія «Парки – легені міст і сіл» Конкурс годівничок. (1-4 класи)

16 – 20.04

Тиждень біології і екологічного виховання

Виховний захід «Природа – наш другий дім» (5-8 класи)

Екологічний проект «Чиста вулиця, чисте село, чиста планета» 1-9 класи

16 – 20.04

Тиждень пам’яті Чорнобильської трагедії.

Проект на тему «Чорнобиль- горе України, її незагоїна рана».

23 – 27.04

Декада Пам’яті

Святкова хода до Меморіалу односельчанам. «День Примирення і День Перемоги над нацизмом у Європі» (1-9 класи)

02 – 08.05

Тиждень фізкультури та спорту, безпеки життя

Змагання «Джура» «Козацький гарт»

10 – 18.05

Прощання з Букварем

23.05

Прощай початкова школо

24.05

Свято Останнього дзвоника «До побачення, рідна школо!» Випускний вечори 9 кл.

15 – 25.05

Найактивнішими у проведенні загальношкільних заходів були учні 7-го (Горбач Р.В.), 8-го (П’ясецька В.І.), 9-го (Теслюк Н.М.) 5-го (Овсюхно П.П.) класів та вчитель біології Синяк Г.І..

Також, учні школи брали участь у наступних районних конкурсах: «Перлини Миронівщини» та переможець конкурсу «Зерна доброти» - Пецух Л..

Спортивні змагання:

- Легкоатлетичні змагання з естафетного бігу- (3-є місце)

- Змагання з міні-футболу (3-є місце)

- Змагання з волейболу (4-є місце)

- І командне місце в І (районному) етапі гри «Сокіл» (Джура)-2018: І місце по орієнтуванню, І місце по стрільбі, І місце –«Впоряд», ІІІ місце по в’язанню вузлів; участь в ІІ (обласному) етапі

З метою якісної організації дозвілля та самоорганізації учнів в закладі продовжено роботу дитячого самоврядування «Краяни», яку очолює Лідер школи учениця 9 класу Борисенко Інна.

Якщо підвести підсумок усім цим заходам, можна сказати, що всі вони були розраховані на масовість, участь дітей різного віку, залучення до заходів постійних лідерів, активістів, та дітей без спеціальної підготовки і практики.

Виховна робота педагогічного колективу була спрямована на виховання підростаючого покоління, взаєморозуміння і взаємопідтримки дітей, батьків, молоді, місцевих організацій, співпрацю у досягненні поставленої мети та завдань. У своїй діяльності керувалися загальнолюдськими цінностями, глибоким розумінням традицій свого народу, свого села. У зв’язку з цим виховна робота школи була спрямована згідно відповідних напрямів.

Упродовж 2017-2018 н.р. у школі були проведені наступні проекти:

1.Екологічний проект «Чиста вулиця, чисте село, чиста планета», «Екологічна стежина»

«Чорнобиль- горе України, її незагоїна рана».«Бути на землі людиною»

«Дерево мого роду»

«Знай свої права»

«Культурний розвиток села»

«Його подвиг житеме в серцях» та інші

Учні школи прийняли участь у шкільних конкурсах малюнків та виробів під назвою «Світ очима дітей», присвячених різним подіям в країні та в світі.

Згідно з інформацією заступника директора школи з виховної роботи Чалчинської Н.О. з’ясовано, що всі заплановані заходи з виховної роботи на рік виконані в повному обсязі. Уся виховна робота шкільного колективу реалізується через діяльність кожного класу й шкільного самоврядування в цілому.

Так у кожному місяці були тижні або декади присвячені реалізації певного напрямку: у вересні - Тиждень фізкультури та безпеки життєдіяльності, жовтень -«Козацькі забави», «Джура» (травень), грудень – Різдвяно-Новорічних свят, листопад – декада Української писемності, тиждень пам’яті, присвячений жертвам Голодомору, тиждень профілактики Сніду; Шевченківські дні, тиждень сім’ї та матері, тиждень присвячений річниці примирення та Пам’яті, туристичний тиждень та День ЦО та інші.

З метою підтримання порядку в школі та інформування учнів про новини шкільного життя, щопонеділка проводиться загальношкільна лінійка, де підводяться підсумки роботи за тиждень, та оголошується план роботи на наступний тиждень, відповідно плану виховної роботи та календаря пам’ятних дат.

Профорієнтаційна підготовка молоді починається ще у шкільні роки. Завдання школи – підготувати підростаюче покоління до свідомого вибору професії. Профорієнтаційна робота в ЗОШ здійснюється під час навчально-виховного процесу, а саме:

- Екскурсії до вищих навчальних закладів

- -розширення знань про професії на уроках, з мережі Інтернет;

- походи на Дні відкритих дверей навчальних закладів;

- зустрічі з викладачами вузів;

- проводилося анкетування з вибору професії;

- -відвідування закладів освіти та підприємств та інші

Всі випускники 9 класу продовжують навчання або працевлаштовані.

4.Заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази навчального закладу.

В школі є кабінети хімії та біології, математики, фізики, інформатики, географії, історії, зарубіжної літератури, образотворчого мистецтва, музичного мистецтва, 4-початкових класи, української мови та літератури, трудового навчання.

В школі 10 комп’ютерів (1 комп’ютер на 15 учнів); 6 – в комп’ютерному класі, 1- в методичному кабінеті, 1- в бібліотеці, 1- в біологічному кабінеті, 1- в музичному кабінеті. 91% вчителів володіють комп’ютером на рівні користувача.

Адміністрація навчального закладу разом з трудовим колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у належному стані.

Школа працює в режимі стабільності, ліміти на використання енергоносіїв не перевищено. Проте, для збереження тепла та підтримання температурного режиму взимку потрібна повна заміна вікон у всіх решти класах.

Адміністрація школи приділяє достатньо уваги естетичному вигляду навчального закладу. Проводиться робота по облаштуванню класної кімнати для 1 класу, коридорів і класних кімнат, в якому беруть участь батьки, школярі та вчителі. Змінюється вигляд коридорів першого та другого поверхів. Шкільне подвір'я доглянуте.

Забезпеченість чинними підручниками і посібниками для виконання навчальних програм з предметів робочого навчального плану:

1-4 класи – 109 %

5-9 класи - 132 %

5.Залучення додаткових джерел фінансування навчального закладу та їх раціональне використання.

Бюджетне фінасування протягом навчального року (сума, використання коштів): 1732590 грн на життєдіяльність школи

Протягом 2017-2018 н. року до роботи закладу залучено благодійні внески батьків на поточний ремонт, для поліпшення матеріально-технічної бази.

За сприяння районного бюджету, коштів спонсорів та залучення коштів батьківського бюджету заклад поповнився на суму 25 тис. грн. а саме:

1 Замінено вікна в 4 класних кімнатах.

2. Придбана фарба для ремонту школи, миючі засоби

3. Здійснено ремонт шкільного автобуса

4. Оформлена учительська методичними стендами, меблями

6. Замінені двері в 2 кабінетах.

6. Заходи щодо забезпечення навчального закладу педагогічними кадрами та доцільність їх розстановки.

Атестація педагогічних працівників 2017-2018 роках проводилася згідно з Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів України та планом заходів з проведення атестації вчителів школи, який передбачає: перевірку строків проходження курсів підвищення кваліфікації педпрацівни-

ків; закріплення вчителів за членами адміністрації школи; виявлення кількості уроків, необхідних для відвідування представниками адміністрації, профкому, членами атестаційної комісії; оформлення передового досвіду вчителів; складання графіку проведення відкритих уроків учителів, які атестуються, а також позакласних заходів; вивчення рівня кваліфікації, професійної діяльності та загальної культури в педколективі та серед учнів.

Ужиті заходи щодо забезпечення навчального закладу педагогічними кадрами з фізики, математики, початкових класів та захисту Вітчизни. Розподіл навчального навантаження між учителями проведено відповідно до фаху та кваліфікації за погодженням з профспілковим комітетом школи.

7. Забезпечення організації харчування та медичного обслуговування учнів та педагогічних працівників.

Важливим аспектом збереження здоров’я учнів є створення умов для раціонального харчування дітей протягом перебування у школі.

В закладі створені сприятливі умови для гарячого харчування учнів 1-9 класів. За кошти бюджету учні 1-4 класів отримують гаряче харчування та учнів старших касів - за кошти батьків. Організація харчування учнів на хорошому рівні.

Організація харчування учнів школи регламентується Законами України ст.5 Закону України «Про охорону дитинства», ст. 22 Закону України „Про загальну середню освіту", ст.ст.29, 30 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", ст.ст. 1, 2 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", постанов Кабінету Міністрів України: постанови Кабінету Міністрів України від 19.06.2002 № 856 "Про організацію харчування окремих категорій учнів у загальноосвітніх навчальних закладах", спільного наказу Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 15 серпня 2006 року № 620/563 «Щодо невідкладних заходів з організації харчування дітей у дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладах». У школі користуються безкоштовним харчування учні пільгових категорій: 5 дітей під опікою, та 11 дітей , батьки яких мають статус учасника АТО.

Медичне обслуговування учнів та працівників школи організовано відповідно до нормативно-правової бази. Для медичного забезпечення учнів та вчителів у закладі обладнаний медичний пункт, де працює медична сестра від дитячої поліклініки за визначеним графіком роботи у школі, яка організовує систематичне та планове медичне обстеження учнів, забезпечує профілактику дитячих захворювань, та огляд учнів медичними працівниками місцевого фельшерського пункту. Щорічно діти проходять медичне обстеження. Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи у школі формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно до цих списків видається наказ по школі.

Вчителі також щорічно проходять поглиблений медичний огляд у серпні. Працівники їдальні проходять медичні огляди два рази на рік. Огляди відбуваються за рахунок держбюджету. Проходження медичного огляду фіксується в санітарних медичних книжках установленого зразка, які реєструються і зберігаються у школі.

У навчальному закладі проводяться заходи щодо здорового способу життя: шкідливості куріння, алкоголю, наркотиків. Крім уроків основ здоров’я, у планах кожного класного керівника є розділ «Заходи по збереженню життя і здоров’я дітей», де планується послідовна робота оздоровчого характеру з класом.

Рівень медичного обслуговування учнів та педпрацівників (кількість хворих дітей,%, к-сть груп ЛФК, кількість учнів у ЛФК, спецгрупі, основній групі):

Стан медичного огляду учнів від 2018 року

Медогляд пройшли – 151 учнів;

Здорові -12 учнів.

Виявлено захворювань – 359

Груп ЛФК – 2; в ній охоплено – 40 учнів

Забезпечення організованого підвозу учнів та педагогічних працівників до місця навчання, роботи (кількість, %, вид транспорту, вартість обслуговування шкільного автобуса, вартість проїзду):Підвозиться 25 учнів – 17 %. Потребують підвезенню ще 32 учні.

Підвіз учнів та вчителів здійснюється шкільним автобусом.

8. Дотримання вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм.

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається у діяльності педколективу як одна із головних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації школи. Наказом по школі призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладі, створено службу з охорони праці, сплановані заходи.

На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У школі в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет, спортзал має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також у примі-

щенні школи розміщено стенд по безпечній поведінці та куточок цивільного захисту.

За навчальний рік під час навчально-виховного процесу не зафіксовано фактів порушення прав дитини, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм.

Перед початком навчального року в кабінетах підвищеної небезпеки комісією поновлюються акти-дозволи на проведення навчальних занять та акти на спортивні споруди. Систематично поновлюються дезінфікуючі та миючі засоби.

9. Надання соціальної підтримки та допомоги дітям сиротам, дітям позбавленим батьківського піклування, дітям з малозабезпечених сімей.

В цьому навчальному році соціальний паспорт школи має такий вигляд: багатодітних сімей – 16, в них дітей- 25; малозабезпечених сімей – 10, в них дітей – 28; 5 дітей під опікою; 108 дітей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, 15 дітей , батьки яких мають статус учасника АТО.

Діти даних категорій постійно знаходяться під контролем , в разі необхідності надається соціально-психологічна підтримка, допомога. Ці учні залучаються до участі в різних загальношкільних та позашкільних заходах.

З метою надання соціальної підтримки протягом року всі діти даних категорій були відвідані за місцем проживання. Проводилась виховна, профілактична та корекційна робота. Дані категорії дітей по мірі можливості отримували гуманітарну допомогу, путівки для відпочинкута оздоровлення у таборах.

Робота з дітьми пільгових категорій проводиться успішно внаслідок тісної та злагодженої співпраці класних керівників, соціального педагога, адміністрації школи, учнівського самоврядування та постійного зв’язку з батьками.

Забезпечення взаємодії школи і сім’ї здійснюється через проведення батьківських зборів, анкетування та відвідування сімей. Підтримуються зв’язки з іншими закладами та організаціями через проведення екскурсій до закладів, зустрічі та приймають участь у ярмарках професій, та відкритих дверях. Діти ознайомлені з основними нормативно- правовими документами щодо захисту своїх прав через виховні заходи.

10.Моральне та матеріальне стимулювання учнів і педагогічних працівників, організація їх відпочинку та оздоровлення.

Цікавими оздоровчими заходами у школі є проведення традиційного Дня здоров'я, шкільної спартакіади, бесіди з лікарями, показ відеофільмів про шкоду куріння, наркотиків, алкоголю, виступи шкільної медсестри на загальношкільних лінійках. У планах виховної роботи кожного класного керівника є розділ «заходи по збереженню життя і здоров'я дітей», де запланована певна робота оздоровчого характеру з класом.

Учителям надаються додаткові дні до відпустки, діти звільняються від практики за хороше навчання, та за участь та перемоги в районних олімпіадах та конкурсах.

Учителі школи за цей рік не оздоровлювались.

В школі 4 дитини-сироти і 1 дитина під опікою та 18 дітей з малозабезпечених сімей оздоровлялись, їм надається допомога від районної організації, сільської ради по мірі надходження.

11. Дотримання правопорядку неповнолітніми та вжиті профілактичні заходи щодо попередження правопорушень з їх боку.

В школі наказом директора створюється щорічно рада профілактики правопорушень. Вона працює на підставі розробленого Положення . На засідання ради профілактики запрошуються учні, які схильні до правопорушень, порушники дисципліни на уроках та їх батьки.

Адміністрацією школи, радою профілактики правопорушень школи проводяться різноманітні профілактичні заходи з учнями групи ризику та учнями, що потрапили в складні життєві умови. Завдяки постійній профілактичній роботі, співпраці з органами внутрішніх справ на обліку в кримінальній міліції у справах неповнолітніх немає.

Проводилась зустріч учнів та батьків з працівниками ювінальної поліції.

Соціальний педагог Теслюк Н.М. веде соціальний паспорт школи, тримає на контролі відвідування учнями занять у школі, обстеження санітарно-побутових умов проблемних сімей, відвідування класними керівниками учнів вдома.

12.Стан дитячого травматизму.

Питання охорони праці та попередження травматизму постійно обговорюється на нарадах при директору.

Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі здійснюється належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання. На жаль протягом навчального року у закладі зафіксовані 2 травмованих дітей.

В школі розроблено низку заходів щодо попередження травматизму учнів, проведена відповідна робота з учителями. Причини виникнення травм з’ясовуються, аналізуються, відповідно до цього складаються акти та проводяться профілактичні заходи.

13. Залучення педагогічної та батьківської громадськості навчального закладу до управління його діяльністю; співпраця з громадськими організаціями.

Виховання учнів в школі і сім'ї – щоденний нерозривний зв'язок, клопіткий творчий процес. Тому педагогічний колектив працює в тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку дитини. Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь у навчально-виховному процесі є безпосередніми учасниками навчання та виховання підростаючого покоління. Батьки є учасниками позакласних заходів щодо профорієнтації, світу захоплень, родинними святами та святами пов’язаними з народними звичаями і традиціями українського народу.

Класні керівники співпрацюють із сім'ями своїх вихованців: відвідують дітей вдома; спілкуються з родиною; тримають зв'язок через щоденники; проводять батьківські лекторії, батьківські збори, анкетування. Традиційними формами роботи з батьками є індивідуальні бесіди, засідання батьківських комітетів, батьківські збори.

Під час проведення батьківських зборів, вихованці гуртків естетичного напрямку звітують про свою роботу та досягнення.

14. Дисциплінарна практика та аналіз звернень громадян з питань діяльності навчального закладу. Реагування керівника на зауваження та пропозиції, викладені батьківським комітетом, радою , батьками, представниками інших органів громадського самоврядування.

В закладі є журнал обліку звернень громадян.

Діє сайт школи для висвітлення навчально-виховного процесу та зворотнього зв’язку з громадскістю. На батьківських зборах батьки мають можливість висловити побажання щодо покращення навчально-виховного процессу.

Створена рада закладу, батьківський комітет, які підтримують і розвивають матеріально-технічну базу школи.

Враховуючи зазначене, перед педагогічним колективом залишаються незмінними завдання підвищення якості знань учнів:

• через покращення якості, удосконалення навчально-виховного процесу;

• використання сучасних педагогічних технологій під час проведення уроків, залучення до навчання комп’ютера, мережі Internet;

• підвищення мотивації навчання з боку учнів, батьків;

• підготовка учнів до участі в зовнішньому незалежному оцінюванні для вступу до ВНЗ всіх рівнів акредитації.

Основними нашими спонсорами, помічниками і благодійниками, на кошти яких підтримується життєдіяльність школи, поки що залишаються батьки. Я висловлюю велику вдячність усім батькам, головам класних батьківських комітетів, батьківським класним колективам за дієву матеріальну допомогу. Особливу подяку висловлюю батьківським колективам 1,2,3,4,5,7,8 класів.

(Нагородження батьківських колективів, окремих батьків).

Однак, в діяльності закладу є проблеми, які слід вирішувати:

- забезпечення матеріально-технічної, навчальної бази для 1-го класу згідно з вимогами Нової української школи;

- забезпечення навчальних кабінетів меблями (заміна учнівських парт);

- потребує оновлення оформлення коридорів, холу;

- заміна старих дерев’яних вікон на нові.

Завершуючи вій виступ, хочу запевнити вас, що я завжди намагатимусь реагувати на всі ваші звернення, зміцнювати ту атмосферу довіри, партнерства, яка вже склалася в колективі вчителів, батьків та учнів. І надалі як директор школи докладатиму всіх зусиль, щоб спільними зусиллями досягати нових успіхів у навчанні та вихованні учнів, в утвердженні позитивного іміджу школи, у виконанні нею своєї головної місії – виховання і розвитку наших дітей, підготовки їх до самостійного життя.

Адміністрація, педагогічний колектив Маслівської загальноосвітньої школи І- ІІІ ступенів докладатиме всіх зусиль, щоб наш навчальний заклад був для дітей - школою радості, для батьків – спокою і надії, а для вчителів – місцем творчості.

ЗВІТ ЗА 2016-17 навчальний рік

Як директор школи, у своїй діяльності протягом звітного періоду, я керувався Статутом школи, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками директора школи, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.
У 2016 - 2017 навчальному році робота школи була спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Національної доктрини розвитку освіти, Указів Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти України», «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти в Україні», реалізацію державних, регіональних програм у галузі освіти, інших чинних законодавчих та нормативних документів.

У школі навчалося 144 учні, що складало 10 класів

Школа І ступеня – 4 класів : 67 учнів

Школа ІІ ступеня – 5 класів : 71 учнів

Школа ІІІ ступеня – 2 класи : 5 учнів

11 клас - внутрішня профілізація:

· українська філологія

Працювала 1 група продовженого дня для учнів 1-4 класів

Педагогічний колектив школи працював над науково-методичною проблемою «Впровадження особистісно орієнтованого підходу в процесі формування мотивації навчальної діяльності учнів та виховання в них загальнолюдських якостей»

Мета якої - створення умов для гармонійного розвитку і творчої самореалізації життєво компетентної, цілеспрямованої, національно свідомої, успішної особистості.

Дана проблема забезпечує відповідальне ставлення учня до свого життя, розкриває творчий потенціал дитини, формує усебічно розвиненого громадянина, патріота, творця.

І. ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ШКОЛУ

Маслівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів є комунальною власністю Маслівської сільської ради. Управління та фінансування здійснюється відділом освіти Миронівської РДА, якому делеговані відповідні повноваження. Будівля школи прийнята в експлуатацію у 1970 році. Земельна ділянка, яка належить школі, має площу 0,022 га.

У 2016-2017 навчальному році нараховується 19 педагогічних працівників.

До 30 років включно-3

31-40 років-5

41-50 років-5

51-55 років-1

Понад 55 років-4

ІІ. РОБОТА З ПЕДАГОГІЧНИМИ КАДРАМИ

У 2016 - 2017 навчальному році в школі працювало 19 учителів, (1- в декретній відпустці) у тому числі; директор, 1 заступник директора з НВР, 1 заступник директора з ВР, 89 % від загальної кількості педагогічних працівників мають вищу освіту. Один вчитель має незакінчену вищу освіту (Горбач Р.В.). Протягом року навчальний заклад був забезпечений кадрами. Протягом 2016/2017 н.р звільнився 1 педагогічний працівник (Сиволап Л.С..- вихід на пенсію). Прийшов 1 новий педагог-Липка В.Г. ––вчитель початкових класів.

Укомплектованість закладу педагогічними кадрами -95%

Педагогічні працівники мають:
а) кваліфікаційні категорії:
спеціаліст вищої категорії – 8 вчителів, що складає 42 %;

І категорії – 4, що складає 21 %;

ІІ категорії – 1 вчителів, що складає 5 %;

спеціаліст – 4 вчителі, що складає 21 %;

б) педагогічні звання:
«Старший вчитель»
- 1 особа: Синяк Г.І.-вчитель біології та хімії.

Активізації творчої діяльності вчителів, залучення їх до науково-дослідницької роботи, стимулювання неперервної фахової освіти, підвищення відповідальності за результати навчання і виховання сприяла атестація педагогів в 2016/2017 н.р. такі вчителі- Сукайло С.І- вчитель початкових класів, яка підтвердила вищу категорію, Чалчинська Н.О.- заступник директора з виховної роботи, вчитель мистецьких дисциплін та інформатики- встановлено вищу категорію, Красуляк С.М.-вчитель фізики та математики- встановлено ІІ категорію, Бондаренко Л.І.-бібліотекар -встановлено І категорію, (Переможець обласного конкурсу «Бібліотекар року»), Ігнатенко О.П.- вчитель трудового навчання та основ здоров’я.

Проходження педпрацівниками курсової перепідготовки та атестації -пройшли курсову перепідготовку 6 учителів (30%), проатестовано - 5 (28%), 1 учитель атестується в наступному 2018 році.

Протягом атестаційного періоду здійснювалась комплексна оцінка рівня кваліфікації і професійної майстерності педагогічних працівників та результатів їхньої діяльності.

ІІІ. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОБОВ`ЯЗКОВОЮ ОСВІТОЮ

В основу діяльності педагогічного колективу Маслівської ЗОШ І-ІІІ ступенів в 2016-2017 навчальному році були покладені Конституція України, Закон України “Про освіту”, Закону України “Про загальну середню освіту”. Педагогічний колектив керувався Указами Президента України “Про національну доктрину розвитку освіти” № 347/2002 року, “Про заходи щодо поліпшення функціонування та розвитку загальної середньої освіти” № 580/1998 року, “Про шкільну форму для учнів середніх закладів освіти” № 417/1996 року, а також статтею 19 Закону України «Про охорону дитинства», постанови Кабінету міністрів України від 12.04.2000 № 646 «Про затвердження Інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку», наказу Держкомстату України від 06.11.2007 № 406 «Про затвердження форми державного статистичного спостереження № 77 - РВК «Звіт про кількість дітей шкільного віку».

Згідно нормативних документів було організовано роботу щодо охоплення навчанням дітей та підлітків шкільного віку, дошкільного віку (5 років), які проживають у мікрорайоні школи. Усього таких дітей 196 , з них шкільного віку - 144, дошкільного віку - 17. Усі діти охоплені навчанням.

Структура загальноосвітньої школи відповідає вимогам чинного законодавства. Діяльність навчального закладу регламентується Статутом, затвердженим Миронівською районноюрадою, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, двосторонньою колективною угодою між адміністрацією та профспілковим комітетом закладу, укладеною в 2016 році.

Відповідно до вищеназваних законодавчо-нормативних актів в Україні кожен має право на освіту. Повна загальна середня освіта є обов’язковою.

Протягом року простежувався і певний рух учнів. Так за 2016–2017 навчальний рік прибуло 9, вибуло 3 учні. В школі навчалося на початку року 137 дітей, в кінці року - 144 дітей. Причини вибуття - переїзд батьків на інше місце проживання.

В результаті співпраці з дитячим садком «Ведмежатко» та батьками, міграцією населення цього року до 1 класу прийшли 21 дитина.

У 2017 році 9 клас школи закінчили 12 учнів, 11 клас закінчили 5 учнів

Перед педагогічним колективом стоять наступні завдання щодо підготовки учнів до ЗНО:

• розширення системи підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання через додаткові, індивідуально-групові форми роботи;

• активне впровадження тестування на уроках;

• використання можливостей варіативної складової навчального плану для підготовки учнів до ЗНО.

Рівні навчальних досягнень учнів 2-11 класів для ЗОШ І-ІІІ ст. за рік найвищі досягнення мають: 1-4 класи – 4 клас (75% високого та достатнього рівня); 5-9 класи – 8 клас (69% високого та достатнього рівня); найнижчі – 7 клас (40%); 11 клас – 40 %.

За результатами державної підсумкової атестації учні 4,9 класів підтвердили свої знання з таких предметів як : 4 клас – українська мова, математика та літературне читання;

9 клас- українська мова, математика, біологія.

11 клас -за результатами ЗНО з предметів вибраних учнями (5 учнів)- знизили рівень знань з української мови та літератури (початковий рівень-1 учень), математики (початковий рівень знань у 2 учнів), поліпшили рівень знань з історії України (без початкового рівня), підтвердили свої знання з географії та біології.

За результатами проведених контрольних робіт за текстами відділу освіти з української мови у 8 класі якісний процент успішності становить 92 %, хімія у 9 класі – 30%, інформатики у 11 класі – 60 % .

2.Створення умов для варіативності навчання та вжиті заходи щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес.

Враховуючи потреби учнів, кадрові можливості, матеріальну базу школи, перспективу здобуття подальшої освіти випускниками школи, в закладі створені умови для вивчення іноземних мов (англійської мови) з 1 по 11 класи. Учні 2-11-го класів вивчають інформатику. Виділено додаткові години з 6 по11 клас на природничі та гуманітарні предмети. У школі є умови для використання у навчально-виховному процесі ІКТ (комп’ютери, телевізори).

Допрофільним навчанням охоплено всього 25 учнів 8-9 класів; ( 8 клас – суспільно-гуманітарного профілю, історичного напряму , високий та добрий рівень знань становить 85% - 9 клас –природничо-математичного профілю, географічного напряму- високий та достатній рівень знань становить- 75 %);

Профільні класи:

11 клас – українського філологічного напрямку, профіль української філології; високий та достатній рівень знань становить- 54 %

Постійно удосконалюється забезпечення Інтернетом. Як і в кожному навчальному закладі, в школі є доступ до Інтернету. Продуктивно використовується матеріали Інтернету у бібліотеці, учительській, кабінеті біології, музичного мистецтва.

Постійно оновлюється сайт школи, який оформляє, удосконалює і продовжує це робити Чалчинська Н.О., вчитель інформатики, заступник директора з ВР.

Одним з основних принципів роботи школи є розкриття в процесі навчання дитячої обдарованості. Упровадженню в життя цього принципу сприяє спільна діяльність педагогів. Зміст роботи з обдарованими дітьми включає низку завдань, а саме: виявлення обдарованості дітей та максимальне сприяння їхньому розвитку. З цією метою щорічно поповнюється банк «Обдарована молодь» та проводиться з ними відповідна робота по розвитку творчих здібностей школярів, створення умов для стимуляції та самореалізації учнів.

На жаль переможцями ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади не стали наші учні.

Всього у 2016/2017 році 50 учасників районних олімпіад.

З них призерами конкурсів стали:– ІІІ місце Невмержицька А. у конкурсі знавців української мови ім. Т.Шевченка.

У шкільному етапі конкурсу-захисту робіт МАН взяли участь 2 учні 9 класу. Робота, що представлена на конкурсі-захисті, виконувалася під керівництвом Горбач Р.В. з секції краєзнавство.

За підсумками роботи, слід відмітити, що на районному етапі конкурсу проходив ще не на достатньому рівні.. Найбільший інтерес за останні три роки юні науковці виявили до досліджень у наукових відділеннях краєзнавство та екології.

Впродовж кількох років учні нашої школи беруть участь в Всеукраїнському конкурсі «Соняшник».16учнів отримали дипломи та цінні подарунки. Керівник П’ясецька В.І.

Традиційно учні школи беруть участь у Всеукраїнському природничому інтерактивному конкурсі «Геліантус». 6 учнів отримали дипломи І ступеня, 4 – дипломи ІІІ ступеня. Керівник Синяк Г.І.

17 учнів взяли участь у математичному конкурсі «Кенгуру». Переможцями ІІ ступеня стали 13 учнів, 3 учні – ІІІ ступеня. Керівники Красуляк .С.М., та Сукайло С.І.

3.Організація різних форм позаурочної навчально-виховної роботи.

Сьогодні навчальний заклад – це передусім простір життя учня, де він здійснює перші кроки життєтворчості, готується до самостійної участі у соціальній діяльності, самоствердження.

Творчий розвиток дитини завжди був і залишається пріоритетним напрямком освітянської діяльності. Педагоги нашої школи постійно працюють над вдосконаленням існуючих та розвитком інноваційних форм виховної роботи з учнівською молоддю. Ці завдання успішно реалізовуються під час позакласної роботи класів, яка об’єднує школярів усіх вікових груп конкурсними програмами та заходами.

Педагоги прагнуть вибудувати виховний простір так, щоб він сприяв гармонізації особистості, глибоко усвідомлюють, що соціальна адаптація учнів, розуміння ними своїх прав та свідомого виконання обов’язків у значній мірі залежить від правильно визначених та обраних шляхів реалізації виховного процесу. Тому пріоритетними питаннями у виховній роботі школи залишається забезпечення всебічного розвитку особистості, сприяння її самовихованню й самореалізації, спрямування їх у своїй діяльності керуватися загальнолюдськими цінностями, глибоко розуміти традиції свого народу.

Виховна робота проводилася згідно з планом виховної роботи школи. Силами дитячого самоврядування під керівництвом класних керівників, вчителів, заступника директора з навчально-виховної роботи були організовані і проведені на високому рівні шкільні свята.

Традиційними заходами в школі стали: урочистий початок навчального року святом Першого дзвоника та перший урок «Україна – єдина країна», свято вишиванок , День учнівського самоврядування, новорічна виставка «Замість ялинки - букет», місячник правовиховної роботи, свято 8 Березня, свято писанки з виставкою композицій, відзначення Дня Перемоги,

З метою задоволення потреб і інтересів учнів у 2016-2017 н.р. було організовно роботу гуртків: У школі працюють такі гуртки: хорового співу (керівник Єлізаренко М.М.), «Джура» (керівник Овсюхно П.П.), «танцювальний» (керівник Чекольва С.М.), духових інструментів (керівник Мироненко І.В.), «Юні екологи» (керівник Синяк Г.І.), «Прикрась свій дім» (Чалчинська Н.М.), «літературна студія» (керівник П’ясецька В.І..), секції: волейбольна, футбольна, тенісу (Овсюхно П.П.). та інші .Про всі шкільні новини і досягнення Чалчинська Н.О. розміщувала інформації на сайті школи та в Інтернеті.

З метою розширення дитячого світогляду, учні відвідували музеї міст Києва (5-9 класів), Богуслава (7-11 класи), Канева (1-4 класи), Миронівки (1-4 класи), та Черкас (3-8 класи).

Всі вчителі, які ведуть курси за вибором, гурткові заняття, факультативи мають належну професійну підготовку. В школі проведено: Олімпійський Тиждень, тиждень біології та природознавства, тиждень математики, тиждень енергозбереження та безпечного використання газу, тиждень української мови до Дня української писемності та мови, тиждень до дня пам’яті жертв голодомору та політичних репресій, тиждень біології і екологічного виховання, тиждень мистецтв та інші.

Велика увага приділяється національному та патріотичному вихованню молоді. За цей рік пройшли: Лінійка-мітинг «Ми – діти України – за мир на планеті Земля!» День українського козацтва; День захисника України; Лінійка «Нашу пам’ять обпалює вічний вогонь» до початку війни, трагедію Бабиного Яру; День Пам’яті (до 72-річниці Дня визволення України від німецько-фашистських загарбників (1944); Акція «Подарунок дітям АТО»; Українські страви; Мітинг – реквієм до Дня Гідності та Свободи, що відзначається на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 р.) та Революції гідності (2013 р.); День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій «Україна пам’ятає»; Всеукраїнська акція «Засвіти свічку»; загальношкільна лінійка «З тих днів проходять роки, а пам’ять в серці ще жива» до дня визволення села; акція «В допомогу жителям Авдіївки»; проект на тему «Чорнобиль- горе України, її незагоїна рана»; святкова хода до Меморіалу односельчанам «День Примирення і День Перемоги над нацизмом у Європі»; екскурсія до райвійськомату та баато інших.

Найактивнішими у проведенні загальношкільних заходів були учні 4-го (Сукайло С.І.,), 6-го (Горбач Р.В.), 7-го (П’ясецька В.І.), 5-го (Красуляк С.М.), 8-го (Теслюк Н.М.) 9-го (Овсюхно П.П.) класів та вчитель біології Синяк Г.І..

Також, станом на 27.05.2017 р. учні школи брали участь у наступних районних конкурсах:

«Перлини Миронівщини»(конкурс читців) (ІІІ місце –Ковтун І., І місце- Пецух Л., ІІ місце- Борисенко І.) та переможець конкурсу «Зерна доброти» (власний вірш ) - Пецух Л..

Спортивні змагання:

- Легкоатлетичні змагання з естафетного бігу- (3-є місце)

- Змагання з міні-футболу (3-є місце)

- Змагання з волейболу (3-є місце)

- Змагання з настільного тенісу (ІІІ місце)

- Змагання з шахів (ІІ місце)

- Змагання з баскетболу (ІІ місце)

- Районна спартакіада допризовної молоді (ІІ місце)

- Участь в олімпіаді з фізичної культури.

-ІІ командне місце в І (районному) етапі гри «Сокіл» (Джура)-2017, участь в ІІ (обласному) етапі.

-Команда «Десант», керівник Овсюхно П.П. здобула ІІ місце у районному етапі команд по Захисту Вітчизни.

З метою якісної організації дозвілля та самоорганізації учнів в закладі продовжено роботу дитячого самоврядування «Краяни», яку очолює Лідер школи учениця 9 класу Борисенко Інна. Вона є учасником районної «Спілки лідерів».

Якщо підвести підсумок усім цим заходам, можна сказати, що всі вони були розраховані на масовість, участь дітей різного віку, залучення до заходів постійних лідерів, активістів, та дітей без спеціальної підготовки і практики.

Виховна робота педагогічного колективу була спрямована на виховання підростаючого покоління, взаєморозуміння і взаємопідтримки дітей, батьків, молоді, місцевих організацій, співпрацю у досягненні поставленої мети та завдань. У своїй діяльності керувалися загальнолюдськими цінностями, глибоким розумінням традицій свого народу, свого села. У зв’язку з цим виховна робота школи була спрямована згідно відповідних напрямів.

Упродовж 2016-2017 н.р. у школі були проведені наступні проекти:

1.Екологічний проект «Чиста вулиця, чисте село, чиста планета»

«Чорнобиль- горе України, її незагоїна рана».

«Бути на землі людиною»

«Дерево мого роду»

«Знай свої права»

«Вишня-символ України»

«Культурний розвиток села»

«Вірші про АТОвців»

«Його подвиг житеме в серцях» та інші

Протягом року учні школи приймали активну участь у різноманітних районних

конкурсах та змаганнях:

Школярі разом із соціальним педагогом Теслюк Н.М. взяли участь у Всеукраїнському проекті «Добро починається з тебе».

Вихованці художнього гуртка протягом року займали призові місця у шкільних творчих дитячих конкурсах. Учні школи прийняли участь у шкільних конкурсах малюнків та виробів під назвою «Світ очима дітей», присвячених різним подіям в країні та в світі.

Згідно з інформацією заступника директора школи з виховної роботи Чалчинської Н.О. з’ясовано, що всі заплановані заходи з виховної роботи на рік виконані в повному обсязі. Уся виховна робота шкільного колективу реалізується через діяльність кожного класу й шкільного самоврядування в цілому.

Так у кожному місяці були тижні або декади присвячені реалізації певного напрямку: у вересні - Тиждень фізкультури та безпеки життєдіяльності, жовтень -«Козацькі забави», «Джура» (травень), грудень – Різдвяно-Новорічних свят, листопад – декада Української писемності, тиждень пам’яті, присвячений жертвам Голодомору, тиждень профілактики Сніду; Шевченківські дні, тиждень сім’ї та матері, тиждень присвячений 70-річниці примирення та Пам’яті, туристичний тиждень та День ЦО та інші.

З метою підтримання порядку в школі та інформування учнів про новини шкільного життя, щопонеділка проводиться загальношкільна лінійка, де підводяться підсумки роботи за тиждень, та оголошується план роботи на наступний тиждень, відповідно плану виховної роботи та календаря пам’ятних дат.

Профорієнтаційна підготовка молоді починається ще у шкільні роки. Завдання школи – підготувати підростаюче покоління до свідомого вибору професії. Профорієнтаційна робота в ЗОШ здійснюється під час навчально-виховного процесу, а саме:

- Екскурсії до вищих навчальних закладів

-розширення знань про професії на уроках, з мережі Інтернет;

- походи на Дні відкритих дверей навчальних закладів;

- зустрічі з викладачами вузів;

- проводилося анкетування з вибору професії;

-відвідування закладів освіти та підприємств та інші

Всі випускники 9 та 11 класів продовжують навчання або працевлаштовані.

4.Заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази навчального закладу.

Стан матеріально-технічного забезпечення навчальних кабінетів

В школі є оснащені кабінети хімії та біології, математики, фізики, інформатики, історії, географії, образотворчого мистецтва, музичного мистецтва, української мови та літератури, трудового навчання, 4 класні кімнати початкових класів.

Забезпеченість сучасною комп’ютерною технікою:

В школі 10 комп’ютерів (1 комп’ютер на 15 учнів); 6 – в комп’ютерному класі, 1- в методичному кабінеті, 1- в бібліотеці, 1- в біологічному кабінеті, 1- в музичному кабінеті. Більшість вчителів володіють комп’ютером на рівні користувача, 1 учителі (5% ) на рівні початківця. 18 учителів пройшли курси за програмою Intel

Адміністрація навчального закладу разом з трудовим колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у належному стані.

Школа працює в режимі стабільності, ліміти на використання енергоносіїв не перевищено. Проте, для збереження тепла та підтримання температурного режиму взимку потрібна повна заміна вікон у всіх решти класах.

Адміністрація школи приділяє достатньо уваги естетичному вигляду навчального закладу. Проводиться робота по облаштуванню коридорів і класних кімнат, в якому беруть участь батьки, школярі та вчителі. Змінюється вигляд коридорів першого та другого поверхів. Шкільне подвір'я доглянуте.

Забезпеченість чинними підручниками і посібниками для виконання навчальних програм з предметів робочого навчального плану:

1-4 класи – 109 %

5-9 класи - 132 %

10-11 класи – 200 %

Всього 1-11 класи - 135 %

5.Залучення додаткових джерел фінансування навчального закладу та їх раціональне використання.

Бюджетне фінасування протягом навчального року: 1732590 грн на життєдіяльність школи

Протягом 2016-2017 н. року до роботи закладу залучено благодійні внески батьків на поточний ремонт, для поліпшення матеріально-технічної бази.

За сприяння районного бюджету, коштів спонсорів та залучення коштів батьківського бюджету заклад поповнився на суму 32 тис. грн. а саме:

1 Замінено вікна в 3 класних кімнатах.

2. Придбана фарба для ремонту школи, миючі засоби

3. Закуплені крани в їдальню та туалети

4. Здійснено ремонт шкільного автобуса

5. Оформлена учительська методичними стендами, меблями

6. Замінені столи в їдальні.

7. Замінені парти в класній кімнаті 1 класу.

8. Придбано 5 комп’ютерів.

6. Заходи щодо забезпечення навчального закладу педагогічними кадрами та доцільність їх розстановки.

Атестація педагогічних працівників 2016-2017 роках проводилася згідно з Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів України та планом заходів з проведення атестації вчителів школи, який передбачає: перевірку строків проходження курсів підвищення кваліфікації педпрацівник-

ків; закріплення вчителів за членами адміністрації школи; виявлення кількості уроків, необхідних для відвідування представниками адміністрації, профкому, членами атестаційної комісії; оформлення передового досвіду вчителів; складання графіку проведення відкритих уроків учителів, які атестуються, а також позакласних заходів; вивчення рівня кваліфікації, професійної діяльності та загальної культури в педколективі та серед учнів.

Ужиті заходи щодо забезпечення навчального закладу педагогічними кадрами з фізики, математики, початкових класів. Розподіл навчального навантаження між учителями проведено відповідно до фаху та кваліфікації за погодженням з профспілковим комітетом школи.

7. Забезпечення організації харчування та медичного обслуговування учнів та педагогічних працівників.

Важливим аспектом збереження здоров’я учнів є створення умов для раціонального харчування дітей протягом перебування у школі.

В закладі створені сприятливі умови для гарячого харчування учнів 1-11 класів. За кошти бюджету учні 1-4 класів отримують гаряче харчування та учнів старших касів - за кошти батьків. Організація харчування учнів на хорошому рівні.

Організація харчування учнів школи регламентується Законами України ст.5 Закону України «Про охорону дитинства», ст. 22 Закону України „Про загальну середню освіту", ст.ст.29, 30 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", ст.ст. 1, 2 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", постанов Кабінету Міністрів України: постанови Кабінету Міністрів України від 19.06.2002 № 856 "Про організацію харчування окремих категорій учнів у загальноосвітніх навчальних закладах", спільного наказу Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 15 серпня 2006 року № 620/563 «Щодо невідкладних заходів з організації харчування дітей у дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладах». У школі користуються безкоштовним харчування учні пільгових категорій: 3 дітей під опікою, та 9 дітей , батьки яких мають статус учасника АТО.

Медичне обслуговування учнів та працівників школи організовано відповідно до нормативно-правової бази. Для медичного забезпечення учнів та вчителів у закладі обладнаний медичний пункт, де працює медична сестра від дитячої поліклініки за визначеним графіком роботи у школі, яка організовує систематичне та планове медичне обстеження учнів, забезпечує профілактику дитячих захворювань, та огляд учнів медичними працівниками місцевого фельшерського пункту. Щорічно діти проходять медичне обстеження. Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи у школі формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно до цих списків видається наказ по школі. Медогляд останній проведено 28.02. 2017 року.

Вчителі також щорічно проходять поглиблений медичний огляд у серпні. Працівники їдальні проходять медичні огляди два рази на рік. Огляди відбуваються за рахунок держбюджету. Проходження медичного огляду фіксується в санітарних медичних книжках установленого зразка, які реєструються і зберігаються у школі.

У навчальному закладі проводяться заходи щодо здорового способу життя: шкідливості куріння, алкоголю, наркотиків. Крім уроків основ здоров’я, у планах кожного класного керівника є розділ «Заходи по збереженню життя і здоров’я дітей», де планується послідовна робота оздоровчого характеру з класом.

Рівень медичного обслуговування учнів та педпрацівників (кількість хворих дітей,%, к-сть груп ЛФК, кількість учнів у ЛФК, спецгрупі, основній групі):

Стан медичного огляду учнів від 2017 року

Медогляд пройшли – 144 учні;

мають захворювання різних систем та органів – 132 учні;

до основної групи відносяться – 18 учні;

до підготовчої групи відносяться – 114 учнів;

до спецгрупи відноситься – 12 учні

Груп ЛФК – 2; в ній охоплено – 40 учнів

Забезпечення організованого підвозу учнів та педагогічних працівників до місця навчання, роботи (кількість, %, вид транспорту, вартість обслуговування шкільного автобуса, вартість проїзду):Підвозиться 25 учнів – 17 %.

Підвіз учнів та вчителів здійснюється шкільним автобусом.

8. Дотримання вимог охорони дитинства, техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм.

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається у діяльності педколективу як одна із головних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації школи. Наказом по школі призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладі, створено службу з охорони праці, сплановані заходи.

На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У школі в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет, спортзал має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також у примі-

щенні школи розміщено стенд по безпечній поведінці та куточок цивільного захисту.

За навчальний рік під час навчально-виховного процесу не зафіксовано фактів порушення прав дитини, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм.

Перед початком навчального року в кабінетах підвищеної небезпеки комісією поновлю-ються акти-дозволи на проведення навчальних занять та акти на спортивні споруди.

Систематично поновлюються дезінфікуючі та миючі засоби.

9. Надання соціальної підтримки та допомоги дітям сиротам, дітям позбавленим батьківського піклування, дітям з малозабезпечених сімей.

В цьому навчальному році соціальний паспорт школи має такий вигляд: багатодітних сімей – 17, в них дітей- 41; малозабезпечених сімей – 10, в них дітей – 28; 3 дітей під опікою; 118 дітей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, 9 дітей , батьки яких мають статус учасника АТО.

Діти даних категорій постійно знаходяться під контролем , в разі необхідності надається соціально-психологічна підтримка, допомога. Ці учні залучаються до участі в різних загальношкільних та позашкільних заходах.

З метою надання соціальної підтримки протягом року всі діти даних категорій були відвідані за місцем проживання. Проводилась виховна, профілактична та корекційна робота. Дані категорії дітей по мірі можливості отримували гуманітарну допомогу, путівки для відпочинкута оздоровлення у таборах.

Робота з дітьми пільгових категорій проводиться успішно внаслідок тісної та злагодженої співпраці класних керівників, соціального педагога, адміністрації школи, учнівського самоврядування та постійного зв’язку з батьками.

Забезпечення взаємодії школи і сім’ї здійснюється через проведення батьківських зборів, анкетування та відвідування сімей. Підтримуються зв’язки з іншими закладами та організаціями через проведення екскурсій до закладів, зустрічі та приймають участь у ярмарках професій, та відкритих дверях. Діти ознайомлені з основними нормативно- правовими документами щодо захисту своїх прав через виховні заходи.

10.Моральне та матеріальне стимулювання учнів і педагогічних працівників, організація їх відпочинку та оздоровлення.

Цікавими оздоровчими заходами у школі є проведення традиційного Дня здоров'я, шкільної спартакіади, бесіди з лікарями, показ відеофільмів про шкоду куріння, наркотиків, алкоголю, виступи шкільної медсестри на загальношкільних лінійках. У планах виховної роботи кожного класного керівника є розділ «заходи по збереженню життя і здоров'я дітей», де запланована певна робота оздоровчого характеру з класом.

Учителям надаються додаткові дні до відпустки, діти звільняються від практики за хороше навчання, та за участь та перемоги в районних олімпіадах та конкурсах.

Учителі школи за цей рік не оздоровлювались.

В школі 3 дитини під опікою та 10 дітей з малозабезпечених сімей. 4 дітей оздоровлялись, їм надається допомога від районної організації, сільської ради по мірі надходження.

11. Дотримання правопорядку неповнолітніми та вжиті профілактичні заходи щодо попередження правопорушень з їх боку.

В школі наказом директора створюється щорічно рада профілактики правопорушень. Вона працює на підставі розробленого Положення . На засідання ради профілактики запрошуються учні, які схильні до правопорушень, порушники дисципліни на уроках та їх батьки.

Адміністрацією школи, радою профілактики правопорушень школи проводяться різноманітні профілактичні заходи з учнями групи ризику та учнями, що потрапили в складні життєві умови. Завдяки постійній профілактичній роботі, співпраці з органами внутрішніх справ на обліку в кримінальній міліції у справах неповнолітніх немає.

Проводилась зустріч учнів та батьків з працівниками ювінальної поліції.

Соціальний педагог Теслюк Н.М. веде соціальний паспорт школи, тримає на контролі відвідування учнями занять у школі, обстеження санітарно-побутових умов проблемних сімей, відвідування класними керівниками учнів вдома.

12.Стан дитячого травматизму.

Питання охорони праці та попередження травматизму постійно обговорюється на нарадах при директору.

Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі здійснюється належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання. На жаль протягом навчального року у закладі зафіксовані 2 травмованих дітей.

В школі розроблено низку заходів щодо попередження травматизму учнів, проведена відповідна робота з учителями. Причини виникнення травм з’ясовуються, аналізуються, відповідно до цього складаються акти та проводяться профілактичні заходи.

13.Залучення педагогічної та батьківської громадськості навчального закладу до управління його діяльністю; співпраця з громадськими організаціями.

Виховання учнів в школі і сім'ї – щоденний нерозривний зв'язок, клопіткий творчий процес. Тому педагогічний колектив працює в тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку дитини. Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь у навчально-виховному процесі є безпосередніми учасниками навчання та виховання підростаючого покоління. Батьки є учасниками позакласних заходів щодо профорієнтації, світу захоплень, родинними святами та святами пов’язаними з народними звичаями і традиціями українського народу.

Класні керівники співпрацюють із сім'ями своїх вихованців: відвідують дітей вдома; спілкуються з родиною; тримають зв'язок через щоденники; проводять батьківські лекторії, батьківські збори, анкетування. Традиційними формами роботи з батьками є індивідуальні бесіди, засідання батьківських комітетів, батьківські збори.

Під час проведення батьківських зборів, вихованці гуртків естетичного напрямку звітують про свою роботу та досягнення.

2016-2017 н.р. широкомасштабно працювали в напрямку «Волонтерство»: проводили зустрічі з бійцями АТО, збирали та відправляли продукти та необхідні речі бійцям та дітям в зону АТО.

14. Дисциплінарна практика та аналіз звернень громадян з питань діяльності навчального закладу. Реагування керівника на зауваження та пропозиції, викладені батьківським комітетом, радою , батьками, представниками інших органів громадського самоврядування.

В закладі є журнал обліку звернень громадян.

Діє сайт школи для висвітлення навчально-виховного процесу та зворотнього зв’язку з громадскістю. На батьківських зборах батьки мають можливість висловити побажання щодо покращення навчально-виховного процессу.

Створена рада закладу, батьківський комітет, які підтримують і розвивають матеріально-технічну базу школи.

Враховуючи зазначене, перед педагогічним колективом залишаються незмінними завдання підвищення якості знань учнів:

• через покращення якості, удосконалення навчально-виховного процесу;

• використання сучасних педагогічних технологій під час проведення уроків, залучення до навчання комп’ютера, мережі Internet;

• підвищення мотивації навчання з боку учнів, батьків;

• підготовка учнів до участі в зовнішньому незалежному оцінюванні для вступу до ВНЗ всіх рівнів акредитації.

МП Директор закладу освіти Теслюк І.Д.

Кiлькiсть переглядiв: 8549

Коментарi