/Files/images/PA020008.JPGНАША ШКОЛА

Історія закладу освіти

Історія Маслівської гімназії
Перші документальні спогади про школу наведені в книзі «Історія міст і сіл Київської області» У 1860 році в селі Маслівці була відкрита церковноприходська школа на 50 учнів. Переважно хлопчиків. Викладання велось на російській мові. Майже все населення села було письменним. Але рідко хто закінчував 6 груп Міністерської школи. Навчання переривалось на 4-5 році, особливо у дівчаток.
Під час революції 1917 року школу закрили. Весною 1920 року відкрилася початкова школа. Її класи заповнили селянські діти. Функціонувала хата-читальня, гуртки художньої самодіяльності. Навчання велося у колишніх куркульських приміщеннях.
В неповній середній школі Маслівки в 1940 році навчалось 430 учнів. В школі працювало 17 вчителів, більшість з них мали вищу освіту.
Перед війною 1941 року силами місцевого колгоспу та жителями села було збудовано нове приміщення школи над річкою Росавою.
В роки війни будинок школи окупанти перетворили на конюшню, а згодом на ковбасню.
Зразу ж після визволення села (2 лютого 1944 року) вчителі, учні та їх батьки самотужки відбудували зруйновану окупантами школу. Навчання тут розпочалося вже в кінці лютого 1944 року. З 1946 по 1950 роки в школі навчалося 1685 учнів. У післявоєнні роки у одному класі навчалися учні різних років народження - всі ті, хто пропустив навчання під час війни.
Навчання велося у чотирьох приміщеннях «малих» для молодших класів і у «великому» з 4 до 7, а потім до 8 класу.
У 1960 році на шкільному подвір’ї було побудовано майстерню. В якій учні могли в просторих приміщеннях навчатися роботі з металом та деревом.
У 1970 році учні школи перейшли до сучасного нового приміщення, побудованого місцевим господарством.
У 1994 році не повна (8-річна) середня школа була реорганізована в середню (10-річну), в 2000 році вона стала Маслівської загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів. (11-річна).
Про 40-річний ювілей школи
22 серпня 2010 року о 10 годині відбулось святкування ювілею Маслівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Вчителі, учні, які закінчили нашу школу працювали в ній, прибули до рідного порогу.
40 років. Такий вік існування нового приміщення Маслівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. 1 вересня 1970 року до новозбудованого приміщення школи зайшли її перші господарі – учні. Кращі учні – Володя Севериненко і Надія Клименко – піднімають шкільний прапор. Настає урочиста хвилина. Голова колгоспу тов. Жабенко разом з учнями Катею Іщенко та Сергієм Корнієнком перерізають червону стрічку…
— Ласкаво просимо на новосілля! – запрошує голова колгоспу. Він урочисто вручає ключ від споруди директорові школи Володимиру Євменовичу Донцю.
І ось вона, двоповерхова красуня на 450 місць, широко відчиняє двері. Барвисті струмочки дітвори вливаються в її коридори, розміщуються по класах. Слідом за ними сюди прямують батьки, гості, оглядають актовий зал, навчальні кабінети, майстерні, великий спортзал, їдальню, світлі, просторі класи. Перший урок розпочався. Перед школою були розбиті клумби, які з ранньої весни до пізньої осені буяють квітами.
Двоповерхове приміщення школи в центрі села Маслівки стало окрасою головної вулиці. Великою повагою серед учнів і вчителів користувалися педагоги: Донець Олена Павлівна — вчитель біології та хімії, Борисенко Віра Архипівна — вчитель математики. Їхні учні до сьогоднішнього дня з повагою відзиваються про цих вчителів. Ніколи не помре пам’ять про перших вчителів, «вчителів від бога»: Бойко Марію Костянтинівну, Єфименко Євдокію Михайлівну, Малухіну Галину Михайлівну, Панікарську Марію Іванівну, Діхтяренко Катерину Федорівну, Корженко Олександру Іванівну, Скуратівську Ольгу Іванівну, Липу Ніну Іванівну, Лисенко Валентину Григорівну, Піддубну Лізу Самсонівну, Горбача Данила Климовича,
За натхненну працю було присвоєно звання «Заслуженого вчителя України».
Жабенко Павло Васильович, вчитель історії, який пропрацював довгий час завпедом школи створив два музеї: музей історії села Маслівки та ленінську кімнату, які славилися і славляться по сьогоднішній день в районі та області та уведений в реєстр музеїв Київської області. Багатющий матеріал був зібраний червоними слідопитами під його керівництвом. Архіви, довідки, розповіді очевидців, збір по крупинці, по листочку дав можливість відкрити музей в приміщенні сільської ради З часу існування школи учні приймали активну участь в спортивному житті села, школи та району.
Силами гуртка «Петриківський розпис» під керівництвом вчителя образотворчого мистецтва Чалчинської Н.О. оформлено коридори школи настінним розписом, оформлено музей історії освіти.
Щорічно серед випускників є учні, які поступають у педагогічні, медичні, технічні, сільськогосподарські, культурні, економічні заклади. Славиться наша школа і сьогодні талановитими учнями. Це Карленко Ірина — переможець конкурсу з вокального співу, Майбороди Ольга та Богдан, Шведи Олесандр та Сергій — учасники багатьох районних олімпіад, Гайворонська Ірина – переможець районного конкурсу МАНу з секції сільського господарства. Випускники школи продовжують славні традиції своїх учителів: вчителем фізкультури стали Кривов’яз Юрій, Зражевець Ангеліна; вчителем трудового навчання –Землянський Богдан. Вчителями початкових класів: Литвинчук Діана, Гладкий Юрій, Клименко Аня, Познанська Таня, вчителем географії стала Зражевець Жанна, біології — Книш Людмила та багато інших.
Дитячий колектив сучасного танцю під керівництвом С.М. Чекольви щорічно займає перше місце в районі. Центром просвіти залишається бібліотека. Фольклорні гуртки проводять виступи перед жителями села.
Гарне стає село, коли люди в ньому гарні, не байдужі. І живе воно доти, допоки живе школа, є освітній осередок. На сьогодні люди починають розуміти наскільки важливим для них є той шлях, який вони проходять у стінах школи. Лише залишивши за порогом школи своє дитинство, починаєш розуміти значимість пройденого, безцінність спілкування з такими розумними, добрими, щедрими людьми як ВЧИТЕЛІ. Тож хай вічно світиться вогник життя на вікні учителя. Хай посіяне зерно в душі першокласника проросте великим врожаєм в майбутньому.
На радість батькам, селу, державі.
Маслівська школа відбивала, переживала всі ті події, що відбувалися в державі. Довгий шлях становлення показує наскільки важливою, необхідною стала школа на селі. Яку мужність проявляли вчителі, учні, батьки для того, щоб зростало нове покоління дітей, яке могло б жити в нових умовах, яке могло б будувати с свою Батьківщину.
Про те, що вихованці школи достойно можуть наслідувати кращі традиції школи, села свідчать їхні здобутки. Це заслужені люди країни, це кандидати та професори в різних галузях, це старанні працівники різних галузей господарства і просто люди, які присвятили своє життя розквіту рідного села.

З 2022 року Маслівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів реорганізована у Маслівську гімназію, що об'єднує початкову школу та гімназію.

Кiлькiсть переглядiв: 653

Коментарi